Çok Zayıfım

Author

Categories

Share

Çok Zayıfım

cok-zayifim-3

Israrla ne yaparsanız yapın kilo alamıyorsanız sorunun cevabını buradan bulabileceğinizden kesinlikle emin olabilirsiniz. Çok zayıf olanlar bir çok şikayetler vardır. Bu konuda problem yaşayan birçok insan vardır. Çok kilolarda şikayetçisi olan insanlar gibi çok zayıf olanlarından şikayetleri vardır. Zayıflık güzel bir durum ama çok zayıf olan insanlardandır. Elbise giydikleri zaman şekil alamazlar ve bu durum sıkıntı yaratmaktadır. Çok zayıf olmanın nedenleri harcadığınız enerji diyet beslenmesinden daha fazlaysa bu durum vücut halsiz düşme sebebiyeti de vermektedir. Aynı zaman da sindirim sisteminin bozuk olması çok zayıf olmanın belirtisi olmaktadır. Bazı hormonsal hastalıkları oluşur. Hatta kişinin psikolojisi sürekli bozuk olması da kilo almasına engel olmaktadır. Yani insanın psikolojisinin bozuk olduğu zaman iştahı kaçabilir. Düzensiz beslenme de çabuk zayıflatır ve kişi sağlıksız olmaktadır.

cok-zayifim

İlk önce hastanede kan tahlilleri yaptırınız. Herhangi bir sağlık sorunu olmadığı anlaşılması gerekmektedir. Sabahları olmak üzere düzenli beslenmelisiniz. Sabahları geç değil de erkenden yaparsanız kilo almış olurlar. Bunu sakın unutmayınız. Kilo almak istiyorsanız kesinlikle öğün atlamayın. Günde üç öğün mutlaka yemelisiniz. Proteini bolca tüketiniz. Aynı zaman da karbonhidratlı besinleri de yemelisiniz. Her sabah spor yapınız. Spor yaptıkça daha çok acıkma hissi yaşayacaksınız. Bu şekilde dediğimiz gibi düzenli olarak yaparsanız iki ay sonra kilo almış olacaksınız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Çok zayıf olanlar ne yapmalı diye sorarsanız çok zayıf olanlar ayrı bir beslenme programı ile yemeleri gerekmektedir.

cok-zayifim-1

Sık aralıklarla öğün atlamak ve düzensiz beslenme sonucu olarak sağlıksız zayıflama ortaya çıkmaktadır.Sağlıklı kilo alındığı zaman çok zayıf olanların kilo almaları hızlanacaktır. Beslenme alışkanlıklarınızı bir kez daha gözden geçirmeniz gerekmektedir. Beslenmeniz olarak dengeli olmalıdır. Her besinde ve her yiyecekten yemelisiniz. Hiç bir şeyi kendinizden kısmayın. Böyle dedik diye de sürekli yemek, yemek de iyi bir şey değildir. Öğün, öğün yemek, egzersiz yaparak çok sağlıklı ve enerjik bir vücuda sahip olacaksınız. Yediğiniz yemekler kadar egzersiz yaptığınız zaman vücudunuz çirkin bir görüntüye sahip olmayacaktır. Kilo almak için sağlıksız ve yağlı yiyecekler yemek değildir.

cok-zayifim

Sağlıklı kilolar sizleri zinde ve enerjik tutar. Bu yüzden de her şeyden yiyin ama sık, sık yemeyin. Öğünlerinizi üç öğün olarak beslenin. Aralarda da atıştırmalık olarak meyve tüketiniz. Abur, cubur ve hamur işini çok fazla tüketin. Tabi ki kilo almak için yiyebilirsiniz. Ama fazla yemeyiniz. Sağlıklı kilo ve sağlıklı vücut demek sağlıklı kalp demektir. Kilo almak isteyenler kalbinizi yağ ile doldurmayınız. Kalbinizin yarısı sebze ile diğer yarısı da meyve ile olmalıdır. Bu sayede daha uzun yıllar sağlıklı bir vücudunuz olacaktır.

Author

Share

Önceki İçerikPanel Kapı Boyası
Sonraki İçerikHamilelikte Reflü