Çok Su İçmek Cildi Güzelleştirir mi? | Hanımların Dünyası

loading...

Çok Su İçmek Cildi Güzelleştirir mi?

Çok Su İçmek Cildi Güzelleştirir mi?

Güzel bir cilde sahip olmak için uzmanlar her zaman vücudun gerekli ihtiyacı olan su içmeyi önermektedir. Su içmek hem vücuda hem da cilde sağlık, canlılık ve parlaklık verecektir. Su sayesinde vücudun zararlı toksinlerde arındığı böylece güzel bir cilde sahip olacağınız uzmanlar tarafından anlatılmaktadır.

Günde su içmek içinde belli miktar olmasına özen göstermek gerekir. Çünkü uzmanlar çok su içmek değil, yeterli su içmeyi önermektedir. Kış, sonbahar gibi havalarda terleme oranı az olmasından dolayı günde 8 bardak su içmeniz yeterli olacaktır. Fakat yaz aylarında ise sıcak havanın etkisiyle beraber su içme isteğimiz daha da artacağından dolayı 8 bardaktan fazla su içmeniz normaldir. Fakat her zaman fazla kendinizi zorlamadan yeterli su içerek cildinizi güzelleştirdiğini gibi, cildiniz kolayca yaşlanmayacak ve canlılığını kaybetmeyecektir.

Su içerken de sık sık su içmek idrar olarak dışarı atıldığı için bu konuda su içmekten vazgeçebilirsiniz. Bundan dolayı su içmekten sıkılmamak ya da zorlanmamak adına 2 saatte bir bir bardak su içmenizi öneririz. Eğer ki bu konuda sıkıntınız olmuyorsa 1 saat arayla da su içmeniz normaldir.

Çok Su İçmek Cildi Güzelleştirir mi.1

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb