Çok Çirkinim(Bizce Yanlış Tarif) Ne Yapmalıyım | Hanımların Dünyası

loading...

Çok Çirkinim(Bizce Yanlış Tarif) Ne Yapmalıyım

Çok Çirkinim(Bizce Yanlış Tarif) Ne Yapmalıyım

Çok Çirkinim(Bizce Yanlış Tarif) Ne Yapmalıyım

Çok çirkinim, ne yapmalıyım? Kanımca çirkin kadın ya da erkek yoktur. Aslında vardır ama biraz bakım ve öz güvenle bu sorunun çözülebileceğini düşünüyorum. Örneğin dünya güzeli diye podyumlarda boy gösteren kadınlara ve erkeklere bir bakın. Onları hiç günlük yaşantılarında gördünüz mü? Ama biraz bakım ve makyaj ile nasıl da farklı kişilere dönüşüyorlar. Siz de onların yaptığını, onların verdiği paranın onda birini ödeyerek yapabilirsiniz. Ya da çok daha azını. Örneğin bir muzun cilde neler yapabildiğini biliyor musunuz? Muz cilde nem yükler. Muz ve balı karıştırırsanız cildinizdeki ölü hücreler yenilenir ve kırışıklıklarınız düzelir. Normalinden çok daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Görüyorsunuz ya, güzelleşmek sandığınız kadar pahalı değil. En basitinden gözlerinizin altındaki morluklar ve şişlikler sizi rahatsız ediyorsa, sabah kalkar kalkmaz bir tatlı kaşığı kahveye bir iki damla limon sıkıp gözlerinizin altına sürün. Kurudukça tekrarlayın en fazla yarım saat sonra gözaltı morlukları ve şişlikleri geçecektir.

Fazla Kilolarınız Sizi Çirkin mi Gösteriyor? Çok çirkinim, ne yapmalıyım? Üstelik fazla kilolarım da cabası. Diyorsanız eğer, biraz spor yapmanın zamanı geldi. Eğer yemek yemenize engel olamıyor, her sinirlendiğinizde yemek yemek istiyorsa canınız kendinize başka hobiler bulun. Bu hobiler sayesinde hem sakinleşin hem de yemekten vazgeçin. Sabahları bir saat yürüyün. Böylelikle kilolarınızdan kurtulurken günlük iki litre su için ki zayıflamanız daha hızlı olsun. Bu arada zayıflarken sarkan etlerinizi de unutmamak gerek. Haftanın üç günü mutlaka plates yapmalısınız ki vücudunuz sıkılaşsın, form kazansın. Bu noktadan sonra size kimse çirkin diyemez. Kendine bakan, formunu koruyan ve sağlığına dikkat eden bireyler asla çirkin sayılmaz. Çirkin Değilsiniz Sadece Saç Modeliniz Yüzüne Uymamış Çirkin olduğunuzu zannederken aslında saç modelinizin yüzünüze uyum sağlamadığını hiç düşündünüz mü? Siz oval yüzlü birisiniz ama saçlarınız yuvarlak küt kesim. Siz ce nasıl bir görüntü verir? Hemen kuaförünüzden saç modelinizi değiştirmesini isteyin.

Saç kesim kataloglarından yüz hatlarınıza uygun bir kesim tarzı tercih edin. Hatta bu kadarla da kalmayın. Ten renginize uygun bir saç rengi de tercih edin. Örneğin açık tenli bayanlara ateş kızılı veya patlıcan moru, bronz tenli bayanlara koyu kahve veya karamel tonları çok güzel ve seksi bir hava veriyor. Bu sayede güzelleşirken, aynadaki özgüveniniz ile de tanışmış olacaksınız. Unutmayın, çirkin insan yoktur, bakımsız insan vardır. Makyaj Yaparken Kendinizi Nasıl Görmek İstiyorsunuz? Çok çirkinim, ne yapmalıyım? Belki de sizi çirkin gösteren seçtiğiniz makyaj modelidir. Kapkara gözlerinize bir de kara kalem çekiyorsanız bu gözlerinize buğulu değil sinsi bir hava verebilir. Bir de gözleriniz çekikse bunu yapmayın. Bunun yerine gözlerinizin etrafına daha açık tonlarda kalem kullanın ve esrarengiz bir havaya bürünmek istiyorsanız gri ve tonlarını kullanın. Bunu yaparken rujunuzu çok koyu kullanmayın. Ayrıca far kullanmayın. Ne kadar doğal makyaj, o kadar masum bir görüntü.

Karşınızdaki insanların sizin saf tarafınızı görmesini istiyorsanız makyajınızı doğal kullanın. Yüzünüzdeki leke ve farklı renk tonlarını kapatmak için cildinizden bir ton koyu bir fondöten kullanın. Ama öncesinde mutlaka nemlendirici bir krem kullanın. Makyaj ayrıntılı bir bakım önerisi olduğundan yüz hatlarınıza ve göz çevrenizin derinliğine dikkat edin. Eğer göz altlarınızda kahverengilik varsa mutlaka kapatıcı kullanın. Haftanın iki günü sıcak havlu ile yüzünüzü dinlendirin. Çirkin Değilsiniz, Sadece Nasıl Giyinmeniz Gerektiğini Bilmiyorsunuz Güzel ve alımlı bir fiziğiniz yok belki ama iyi bir giyim ile bunu kamufle etmek çok kolay. Örneğin, en klasiğinden yatay çizgiler daha şişman, dikey çizgiler daha zayıf gösterir. Kalçalarınız büyükse dar kıyafetler giymeyin. Uzun boyluysanız giyeceğiniz her kıyafet üzerinize oturmayabilir. Kısa veya dar gelir. Bu durumda alternatiflere el atın. Mağazada denemeden hiç bir kıyafete para ödemeyin. Deneyin, aynaya bakın. Kendinize “işte bu” diyebiliyorsanız o kıyafeti alın. Özellikle düğün ve parti gibi özel günlerde alacağınız kıyafet, eğer kilolu iseniz, fazla salaş olmamalı. Yarasa kol veya dikey çizgili şık bir elbise olabilir. Unutmayın güzel olmak biraz emek biraz da marifet gerektirir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb