Çocukları Daha Sağlıklı Beslenmenin 5 Yöntemi | Hanımların Dünyası

loading...

Çocukları Daha Sağlıklı Beslenmenin 5 Yöntemi

Çocukları Daha Sağlıklı Beslenmenin 5 Yöntemi

Çocukları Daha Sağlıklı Beslenmenin 5 Yöntemi (2)Her anne bebeği olduktan sonra en önem verdiği konu beslenmesidir. Bebeklikten başlayıp çocuğunuzun ileri yaşlarına kadar nasıl daha iyi besleyeceğiniz konusunda bazı yöntemleri sizlerle paylaşacağız. Böylece hem çocuklarınız sağlıklı beslemiş olacak hem de onlara yeme yeme alışkanlığı kazandırmanıza yardımcı olacak yöntemlerdir.

Güne erken başlayınız

Çocuğunuzla beraber güne erken başlamak oldukça önemlidir. Kahvaltı hazırlarken tabağına farklı şekillerle yiyecekler hazırlayıp sevmediğiniz bir kahvaltılık gıdayı bu şekilde yedirmeniz mümkün olacaktır. Tabağına çok değil yiyebileceği kadar koymaya özen gösteriniz. Ayrıca kahvaltı hazırlarken size yardım etmesi de iştahınız artıracak yeme isteği daha zevkli olacaktır.

Yemek Yerken Sevdiği Oyuncağı Yanına Almasına İzin Verin

Çocuklar özellikle oyun oynarken en sevdiği oyuncağı ile yemek yemekten hoşanırlar. Bu bir bebek olabilir, araba olabilir fark etmez. Hatta çoğu anneler arkadaşlarının yanında daha çok yemek yediğine şahit olmuştur. İşte bu yüzden onların sevdiği insan ya da oyuncaklarla masaya oturmak hoşlarına gidecektir.

Yemek yaparken onlarla beraber yapınız
Çocuklar her zaman kendi yaptıkları yemekleri afiyetle yerler. Ara sıra da olsa beraber hamur işleri, yemekler veya meyveler hazırlayıp eğlenceli şekilde beraber yiyebilirsiniz.
Sağlıklı bir yiyecek seçtiğinde ödüllendirin
Onlar için sağlıklı yiyecekler hazırlayıp ve bitirmeleri sonucunda küçük ya da büyük ödüller verebilirsiniz. Örneğin günlük küçük ödüller bütün hafta boyunca sağlıklı yiyecekler tüketirse büyük ödüller verebilirsiniz. Böylece artık sevmediği yiyeceklerin tadına bile bakacak ve zamanla alışacaktır.

Yemek Yerken Onları Zorlamayınız

Birçok annenin yaptığı hatalardan biridir aslında. Yemek yemeyen çocuğuna fazla üzülen anne bazen onlara fazlası ile kızmaktadır. Oysa bu tutum tamamen yanlıştır. Çünkü çocuklar böylece yemek yemekten daha çok soğumaktadır. Bundan dolayı tabağına yemek koyarken ne istediğini ona sorunuz ve unutmayın ki yiyebileceği kadar koyunuz.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb