Çocuklara Kendin Yap Güneş Sistemi Modeli Önerileri

Author

Categories

Share

Çocuklara Kendin Yap Güneş Sistemi Modeli Önerileri

 

 

Okul öncesi ve okul çocukları için çocuk eğitimi konusunda bilim projeleri yapmak oldukça önemli olmaktadır. Bu sayede çocukların bilime olan ilgisi arttırıldığı gibi, problem çözme ve strateji kurma yetenekleri arttırılmakta, ayrıca dünyayı tanıma çabası ve merakı olan çocukların bu yönlerinin daha bilinçli şekilde geliştirilmesi sağlanmaktadır. Bilim projeleri aslında iyi birer eğlence aracıdır da. Bugün sizlere bu yazımızda bilim projesi olarak güneş sistemi modelini öneriyoruz. Çocuklara kendin yap güneş sistemi modeli önerileri ve yapım şekillerini öğreterek onları geliştirebilirsiniz. Farklı Güneş Sistemi Modelleri Çocukları Geliştirir!

Güneş sistemi modeli sayesinde çocuklarınıza gökyüzünü tanıtabilir, okul öncesinde onun hayal gücünü geliştirebileceğiniz gibi okul döneminde ise bu sistemle çocuğunuzun derslerine yardımcı olabilirsiniz. Ancak anne babaların her zaman bu tip model oyuncakları alma gücü olmadığından güneş sistemi modelini oluşturabileceğiniz kendin yap projesi oluşturmak istedik. Evinizde bulunan malzemelerle çocuğunuzla birlikte oyun oynama havasında güneş sistemi modeli oluşturarak hem eğlenebilir hem de öğretici olabilirsiniz. İşte sizlere kendin yap güneş sistemi modeli önerileri. Hemen evinizde olan bir malzemeyle sistemi oluşturmaya başlayabilirsiniz. DIY Güneş Sistemi Modelleri

1. Güneş sisteminde bulunan gezegenleri çizimle bir fon kartonu üzerine çizerek yerleştirebilir çocuğunuzla birlikte bu resmi oluştururken gezegenler hakkında öğrenmesi gereken bilgileri bir masal gibi öğretebilirsiniz. Aynı şekilde bir fon kartonu, el işi kağıdı çalışması olarak da aynı güneş sistemini oluşturabilirsiniz.

2. Çizimden farklı olarak çocuğunuz oyun hamuruyla oynamaktan hoşlanıyorsa çocuğunuzun rengarenk oyun hamurlarıyla gezegenleri oluşturmasını sağladıktan sonra ona güneş sistemindeki yerlerini bulmak için yardım edebilirsiniz. Bu şekilde birlikte oluşturduğunuz güneş sistemini ona anlatmanız ya da yaptığınız model üzerinde oynayarak gerekenleri öğretmeniz çok daha kolay olacaktır.

3. Çocuklara kendin yap güneş sistemi modeli önerileri arasından en ilginci gurme model olarak adlandırılanıdır. Çocuğunuzla lezzetli pastalar yapmayı seviyorsanız ve çok eğleniyorsanız güneş sistemini pastaya uygulayabilirsiniz. Bunun için lezzetli pasta malzemelerine ve şeker hamuruna ihtiyacınız olacak.

Elinizde bulunan herhangi bir pasta tarifine göre pastanızı hazırladıktan sonra şeker hamuruyla oluşturduğunuz gezegen modellerine güneş sistemi profiline göre pastanıza yerleştirebilirsiniz. Hatta bu güneş sistemli pastayı doğum günü konseptinin bir parçası olarak da kullanabilirsiniz. Oldukça farklı ve dikkat çekici olacaktır. Yazımızda öneri olarak sunduğumuz modeller dışında yaratıcılığınıza ve tasarım gücünüze bağlı olarak farklı projelere imza atmanız da mümkündür. Yaratıcılık arttıkça ortaya çıkan modeller sizi mutlu edecektir.

Author

Share