Çocuklar için Evde En Eğlenceli Oyunlar

Author

Categories

Share

Çocukların evde sıkılmaması için yapılabilecek en iyi aktivite onların sevdiği oyunları oynamalarına yardımcı olmak. Bizde sizlere çocuklarında çok keyif alacağı, evde oynanabilecek en eğlenceli oyunlar listesi hazırladık. Sizde çocuk sahibi iseniz veya çocuklar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Sünger Yarışı

Her çocuk kendine bir eş bulur. Biri elinde bardakla bir çizginin arkasına geçer. Diğer çocuk ise eline bir sünger alır, karşısında duran bir küvete koşar, süngeri içine batırır ve süngerin suyu emmesini sağlar. Sonra çocuklar ellerindeki süngerdeki suyu bardağa boşaltır. Bardağı ilk dolan ekip kazanır.

Tam İsabet

İki çocuk diğer arkadaşlarını sünger topuyla vurmaya çalışır. Vurulan çocuk vuran çocuğun kendisi vurulana kadar yere oturmalıdır. Kendisi vurulduğunda bütün “kurbanları” ayağa kalkıp oynamaya devam edebilir. Çocuklardan biri topu havada yakalarsa atan çocuk yere oturmalıdır.

Tuz ve Şeker

Bir çocuk kaptan olur; diğerleri de belirli bir mesafede karşısına geçer. Kaptan yavaşça kendi etrafına döner ve bir “şeker” bir de “tuz” diye bağırır. Şeker derken diğer çocuklar kaptana yaklaşabilir, tuz deyince de durmaları gerekir. Buna rağmen harekete devam edenler ise başlangıç noktasına geri döner. Kaptana ilk yaklaşan kazanır.

Gölge Koşusu

Bir çocuk avcı diğerleri ise avlanan tavşanlardır. Avcı tavşanın gölgesine bastığında tavşan yakalanmış olur. Sonra roller değişir. Tavşanların gölgeleri örneğin bir ağacın gölgesiyle kaplandığında yakalanan tavşan serbest bırakılır. Ancak tavşanlar sürekli olarak saklanamaz. Avcı “Bir, iki, üç hadi koş” dediğinde bütün tavşanlar koşmak zorunda kalır.

Author

Share