Çocuk Saç Modelleri ve Yapılışları

Author

Categories

Share

Çocuk Saç Modelleri ve Yapılışları

 

 

Çocukların saçları farklı çeşitlerin yapılabilmesiyle oldukça eğlenceli hale getirebilirler. Özellikle kız çocuklarının saçlarına yapmak için birçok çeşit model bulunmakta. Bu modellerle kız çocuklarınızın saçlarını hem kendisinin seveceği bir hale getirebiliyorsunuz hem de daha tatlı ve şeker görünmelerini sağlayabiliyorsunuz. Yalnız çocuklarda saçlarını düzgün tutamamak gibi bir problem bulunmakta. Özellikle yaramaz ve rahat durmayan kız çocukları saçlarına sürekli ellerini götürerek saçlarını rahatlıkla bozabiliyor. Bu gibi rahat durmayan kız çocuğunuz varsa eğer saçlarını ya salmanız gerekiyor ya da yapacağı8nız modeli kolay bozulmayacak şekilde yapmanız gerekiyor. Eğer ki ev ortamındaysanız saçlara şekil vermeye ve sıkı bir şekilde bağlamaya gerek yok. Bu gibi yaramaz kız çocukları için en uygun saç modeli kısa saç modelleridir. Çünkü kısa olan saçı bağlamaya gerek kalmaz. Herhangi bir şekil de vermek gerekmez. Ancak çocuğunuzun saçı uzunsa çocuğunuzu rahatsız etmeyecek bir sıkılıkta saçı arkadan bağlayabilirsiniz. Bu şekilde uzun olan saç onu rahatsız etmeyecektir.

Kız çocukları için ev haricinde okul, davet veya herhangi bir farklı yere gidilecekse birçok çeşit saç modeli bulunuyor. Bu yazımızda sizler için bu çocuk saç modelleri ve yapılışları ayrıntılı bir şekilde anlatılmış olacak. Öncelikli olarak kız çocuklarına okulda kullanması için yapılacak saç modellerinden bahsedeceğiz. Okul çocuklarınız için rahatlığın ön planda olması gereken yerler olmalı. Çocuğunuz saçlarıyla uğraşmayıp derslerine yoğunlaşabilmeli. Onun için sabit duracak ve sürekli önüne gelmeyecek saç modelleri yapılmalı. Ayrıca bu saç modelinin kısa bir sürede ve kolaylıkla yapılması gerekmeli. Bütün bu şartları sağlayan saç modeli ise örgü saç modelleri. Örgü, çocuk saç modelleri ve yapılışları açısından en güzel ve kolay yapılan modeldir. Yapılan bu örgü modellerinin de çeşitleri mevcuttur.

Klasik Örgü Modeli Klasik örgü modeli örgü olan saç modelleri arasında ne kolay uygulananıdır. Saçın hepsini örebileceğiniz gibi bir kısmını da alıp örebilirsiniz. Saçların tamamı ele alınır ve saçlar 3 tutama ayrılır ve ortadaki sabit olacak şekilde diğer iki tutam birbirinin üstüne geçirilir. Bu işlem her defasında tekrarlanır. Önce bir taraf diğer tarafın üstüne atılır ve sonra diğer taraf. Bu işlem saçların ucuna gelene kadar tekrarlanır. Ve sonuçta çok güzel bir şekil oluşturulmuş olunur.

Balık Sırtı Örgü Modeli Balık sırtı örgü modeli de klasik örgü modeli gibidir. Ancak bu modelde ilk alınacak saç tutamı çok azdır. Örgüyü yaptıkça saçlarınızın diplerinden yeni saç alırsınız. Bu şekilde ilk olarak çok küçük bir tutam alıyoruz ve normal örgü yapıyoruz. İkinci sırayı saç diplerinden yeni saç alarak yapıyoruz. Her sırada yeni saç alıyoruz ve balık sırtı modelini tamamlıyoruz.

Mısır Örgüsü Modeli Mısır örgüsü yapılış açısından klasik örgüyle balık sırtının karışımıdır diyebiliriz. Normal örgüden farklı olarak ilk başta saçlardan iki tutam alınır. Saçların bütünü alınır. Daha sonra bu iki tutam yan yana gelecek şekilde alınır. İlk tutamın arka kısmından az bir miktar alınarak diğer tutamın üstüne atılır. Sonra diğer tutamın arka kısmından az bir tutam alınarak diğer kısma atılır. Bu şekilde işlem tekrarlanır ve saçlar bitene kadar bu işlem tekrarlanır. Mısır örgüsü düzgün yapılması gereken bir modeldir. Şeklin daha iyi kendini göstermesi açısından bu şarttır.

At Kuyruğu Çocuk saç modelleri ve yapılışlarından bahsettiğimiz yazımızda bir diğer bahsedeceğimiz saç modeli de at kuyruğudur. At kuyruğu yapılış açısından oldukça kolay bir modeldir. Bu modeli yapacağınız zaman çocuğunuzun saçını çok fazla sıkmadığınıza emin olun. Çünkü çocuklar daha hassastır ve saçlarını sıkı bir şekilde bağladığınız takdirde bu onların tüm günlerinin kötü geçmesine neden olacaktır. Hatta baş ağrısına bile yol açabilmeniz mümkün. Yapılması ise şu şekilde. Çocuğunuz saçlarının hepsini alıyorsunuz ve bağlıyorsunuz. İşte bu kadar basit.

Topuz Topuz modeli özellikle dağınık saçlara sahip bir çocuğunuz varsa en kurtarıcı saç modeli oluyor. Çocuk saç modelleri ve yapılışları açısından güzel bir görüntü sağlamasının yanında kolay da bir uygulama sağlıyor. Çocuğunuzun saçlarını at kuyruğu şeklinde bağlayın ve sonra bu salınan saçları birbiri etrafında çevirerek bir tokayla tutturun. Bu model çocuğunuzun oldukça zarif görünmesini sağlayacaktır.

Author

Share