Çocuk modası | Hanımların Dünyası

loading...

Çocuk modası

Çocuk modası

Çocuk modası

Aslında çocuk modası da büyük modası ile paralel ilerlemektedir. Mesela bu sene, bordo, kamel, ekru, bej ile kobalt tonları moda iken, çocukta da aynı havayı görebiliriz. Toprak tonları, fitilli kadifeler, jean gömlekler ve tunikler, fırfır detayları, dantel, pançolar ve saç örgülü trikolar, pilili pantolonlar ve ekose desenli gömlek ve elbiselere çocukların modasında da rastlamaktayız. Geçen seneki Western modası çocuklarda da kendini gösterdiği gibi, önümüzdeki seneki ‘Equestrian’ ya da ‘’60lar’’ modası da kendini çocukça detaylarla gösterilmektedir. Fakat sezon modası ne olursa olsun, özellikle kız çocukları 7-8 yaşına kadar pembe tonlarına meraklı oldukları için, koleksiyonlarını hazırlarken bu tonları mutlaka koleksiyona ekleyiniz. Ayrıca kız çocuklarının ne kadar yanar döner, parlak şeylere bayıldığını da bildiğimizden dolayı hep bu tip detaylar kızlarda daha ön planda olmaktadır. 12 yaşından sonra ise genç kızlarda daha romantik bir giyinme tarzı merakı olur.

Bu yaştan sonraki grupta daha romantik modellere rastlamaktayız. Bir de bu grubun modasını, seyretmekte oldukları yabancı dizilerde gördükleri tarzlar da çok etkiler. Oradaki kahramanlar gibi giyinmek istemektedirler. Erkek çocuk modası ise babalar ile daha paralel ilerlemektedir. Baba ile oğul aynı tarzda giyinmeye çok meraklı olur. Bir de küçük yaştaki erkek çocukları da seyrettikleri süper kahramanların karakterlerinin olduğu baskılı t-shirtlere bayılıyorlar diyebiliriz. Doğruyu söylemek gerekirse, çocukların özellikle ergenlik zamanına kadar özgürce istediklerini seçmek konusunda çok inatçı olduklarını görebiliyoruz. Özellikle de küçük yaşlarda pasparlak, rengârenk, pespembe ile karmakarışık giyinmek istediklerinde onlara yakışanlar ile ortamına göre daha uygun olanlar konusunda ne kadar yönlendirilmeye çalışılsa da, belli bir yaşa kadar çok inatçıdırlar ve ancak daha sonraları sorup, fikir alıp, bunları uygulamaya açıktırlar.

Belli dönemlerde, çok memnun olunmasa da, kızlar çok uygunsuz seçimleriyle de sokağa çıkıyorlar. Bir dönem gelirken kızlar aynı eşofman altını her gece tekrar yıkayıp ertesi gün giyecek kadar sportif takılabiliyorlar. O zaman da biraz daha özenli giyinmesini istesek de, onların tercihi çok farklı olur. Sanıyoruz ki her şeyin bir zamanı vardır ve çocukların değişik dönemlerdeki farklı psikolojilerine göre farklı istekleri oluyor. Belki de ancak bu değişik dönemler geçtikten sonra, çeşitli heves ve denemelerine doyup, fikir sordukları zaman, inatlaşmadan bu yönlendirmeleri yapmak daha doğru olur. Bize göre yakışan tarzlar hakkında kendi zevkimizi ve ya doğru bildiklerimizi paylaşsak da, her çocuk büyüyüp kendi tarzını yaratır. Bu sebepten çocuk modası onlara özgü içinde kalmadan her şeyi yaşasınlar.

Çocuk modası Resimleri

 

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb