Çocuk Modası

Author

Categories

Share

Çocuk Modası

 

Günümüz çağında artık çocuklar da birer moda ikonu olmuş durumda. Artık aileler çocuklarına da herhangi bir şey giydirmek yerine, kendilerine gösterdikleri özenin aynısı hatta daha fazlasını çocuklarının kıyafetlerine göstermektedir. Bunun için de her sene çocuk kıyafetlerinde de yenilikler yapılmakta, birbirinden güzel ve tatlı çocuk kıyafetleri vitrinleri süslemektedir. 2017’nin yaz aylarını yavaş yavaş ter ediyor olsak da halen 2017’nin moda trendlerini yansıtan kıyafetler giymekteyiz. Aynı şekilde çocuklar da 2017 yılının modasına uygun kıyafetler giymeye devam etmektedir. 2017 yılında çocuk kıyafetleri biraz büyüklerin giyim tarzını yansıtmaktadır. Daha rengarenk çocuk kıyafetlerinin yerini daha sade ve tekdüze kıyafetler almaktadır. Bilhassa erkek çocukların kıyafetleri daha çok lacivert, beyaz gibi klasik renklerden oluşmaktadır. Yine kız çocuklarında da bu renkler moda olmakla birlikte, bu renkler daha çok dantel ve güpürlü kumaşlar ile kullanılmaktadır.

2017 çocuk modasında kız çocukları için Fransız dantelleri ile hareketlendirilmiş olan kloş etek ile blazer ceket tarzı kıyafetler çok rağbet görmektedir. Ayrıca bu blazer ceket ve Fransız dantelleri ile süslenmiş olan kloş etek kombinleri incili babet ayakkabılar ile tamamlanmaktadır. 2017 çocuk modasında ise erkek çocukları daha ciddi bir görünüme bürünmektedir. Giyim tarzları ile adeta küçük bir iş adamı profili çizmektedirler. Erkek çocukları genellikle keten dar paça pantolonlar giymekte ve bu giyimlerini şık ceketlerle kombin yapmaktadırlar. Ayrıca bu kombinlerini keten spor ayakkabılar ile daha tarz görünüme kavuşturmaktadırlar. Çocuklarda spor tarzı giyim de oldukça moda bir trenddir. Erkek çocukları bilhassa rap tarzı bahçıvan kesimli kıyafetler ile salopetler oldukça rağbet görmektedir. Kız çocuklarında ise daha zarif ve estetik görünümlü spor kıyafetleri tercih edilmektedir.

2017 çocuk modasında aileler spor kıyafetlerde kız çocuklarına payetli ve sevimli şapkalar satın almaktadır. 11 -12 yaş grubu çocuklarda ise 2017 spor çocuk modasında verev çizgiler daha ön plana çıkmaktadır. 2017 bahar modasında ise çocuklar daha çok püsküllü ayakkabı tercih etmiştir. Büyüklerde olduğu gibi çocuklarda da sokak tarzında salaş bluzlar ve salaş gömlekler oldukça rağbet görmektedir. Bu tarzı tercih eden çocuklar, ayakkabı seçimini ise daha çok keten spor ayakkabılardan yana kullanmaktadır. Çocuk modasında bir başka tarz ise klasik giyim tarzıdır. 2017 çocuk modasında klasik giyim tarzının ön plana çıkan rengi pudra pembesidir. Erkek çocuklarda ise klasik giyim tarzında ön plana çıkan renkler daha çok koyu renklerdir. Klasik giyimde 2017 yılında sofistike tarzı ön plandadır. 2017 yılında taytlar, püsküller ve floral desenler; turkuaz, mercan ve turuncu gibi renklerle buluşturulmuştur.Kız çocuklarında bu desenler ve renkler, ekoseli şortlar ve fırfırlı bluzlar ile güzel tasarımlar oluşturmaktadır.

2017 yılında da erkek çocuklarda ekose gömlekler ile denim şortlar sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kombinlerini ise beyaz ve denim spor ayakkabılar ile tamamlamaktadırlar. 15-15 yaş grubu çocuklarda ise bu sene keten tarzlar daha ön plana çıkmaktadır. Erkek çocuklarında dar paçalı toprak rengi pantolonlar ,kız çocuklarda ise etekli salopetler modadır. Kız çocuklarında bu yıl şalvarlar da oldukça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Terk parça kıyafetlerde ise daha çok beyaz,mavi, siyah gibi renkler tercih edilmektedir. Kız çocuklarda bu yıl çanta ve ayakkabı uyumu ise moda olmaktan çıkmaktadır. Kız çocuklar bu sene kıyafetlerine uygun saç modelleri yapmaktadır. Bilhassa anneler çocuklarının saçlarını yaparken tepeden topuzları sıklıkla kullanmaktadır. Görüldüğü üzere artık çocuk modası da tek düze olmaktan çıkmış, oldukça çeşitlilik gösteren bir hal almıştır. Moda firmaları her sene çocuklar için de bir kreasyon hazırlamakta ve çocuk kreasyonu olarak ürünlerine satışa sunmaktadır. Firmalar birbirleri olan rekabetlerinde öne çıkmak için çocuk tarzında da farklılıklar yaratmaya çalışmaktadırlar. İşte 2017 senesi de çocuk modasında çeşitliliğin, aynı zamanda sadeliğin ve tarzın buluştuğu bir yıl olmuştur.

Author

Share