Çocuğunuza Yemek Sevdirmenin Yolları | Hanımların Dünyası

loading...

Çocuğunuza Yemek Sevdirmenin Yolları

Çocuğunuza Yemek Sevdirmenin Yolları

Çocuklara yemek yedirirken anne ve babaların tutumu da oldukça önemlidir. Çoğu zaman çocuklar ebeveynlerin dikkatini çekmek ve onların isteklerinin yapılması için bir koz olarak görebilirler. Bundan dolayı anne ve babalar bu konuda doğru davranışlar sergilemesi gerekir.

Çocuklara abur cubur olarak nitelediğimiz gıdaları yemek vaktine yakın vermeyiniz. Yemekten sonra ödül olarak onları yiyebileceğinizi söyleyiniz. Yemeği yemesi karşılığında atıştırma kutusu yaparak ödül kazanacağını gösteriniz. Bunlarında dışında bir hafta boyunca güzel yemek yediği takdirde seveceği bir yere götürmeye söz veriniz. Her yemek yediğinde duvara bir resim asmasını isteyiniz.

Sevmediği yiyecekleri sevdiği yemeklerin içine azar azar karıştırarak verebilirsiniz. Örneğin; mercimek çorbasını seviyorsa içine havuç, pırasa karıştırıp blendırla ezip görmeyeceği hale getirebilirsiniz. Kesinlikle elinizde tabakla peşinden koşmayınız. Acıkması bekleyiniz. Çok ısrarcı olmanız onunda sizinle inatlaşmasına neden olabilir. Acıktığında ise atıştırmalık gıdalara yönelmesini engelleyiniz.

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb