Cipralex Kullananlar Mutlaka Okumalı | Hanımların Dünyası

loading...

Cipralex Kullananlar Mutlaka Okumalı

Cipralex Kullananlar Mutlaka Okumalı

Cipralex Kullananlar Mutlaka Okumalı

cipralex-kullananlar-mutlaka-okumali

Cipralex kullananlar mutlaka okumalı. Çünkü kullanım amacı olarak depresif hastalıklarda yatıştırıcı ve tedavi amaçlı kullanılan bir ilaç türü olmaktadır. Bunun yanında diğer kulamın alanları olarak yaygın bir şekilde görülen anksiyete bozukluklarında sosyal fobi olarak adlandırılan rahatsızlıklarda panik bozukluğunda obsesif kompulsif bozukluklarında yatıştırıcı ve tedavi edici olarak kullanılan bir ilaç türüdür. Cipralex kullananlar mutlaka okumalı doktor tavsiyesi olmadan ve hekiminiz uygun görmeden kesinlikle kulaktan dolma bilgilerle kullanılmamalıdır. Çünkü genel yapı itibari ile sayılan rahatsızlıklar dışında da tedavi amacıyla kullanımı yapılmaktadır.

Cipralex kullananlar mutlaka okumalı yan etkisi olarak belirtileri bulantılı durumlar ağızda kuruma oluşması aşırı uyku veya uyuyamama tuvalete çıkma alışkanlığının bozulması ve bunun sonucunda da kabızlığın oluşması aşırı yorgunluk vücudun belli bölümlerinde uyuşukluk hareket esnasın da baş dönmeleri aşırı terleme gibi etkiler olarak fazla şiddetli olmamakla birlikte ilaç kullanımına devam ettiğiniz sure içerisinde 4-5 gün sonra yan etki belirtileri yok olmaktadır. Fakat bu konuda dikkat etmeniz gereken yan etkiler azalacağı yerde artış gösteriyorsa derhal doktorunuza bilgi veriniz. Cipralex kullananlar mutlaka okumalı sayılan belirli yan etkilerin yanında sinirlilik, konsantrasyon bozukluğu, heyecanlı davranışlar, intihar düşüncelerinin ortaya çıkması durumunda ilacı uygun gören hekiminizle en hızlı şekilde irtibat kurunuz.

Cipralex kullananlar mutlaka okumalı yan etkiler olarak çarpma ve baskılar da cilt üzerinde kolay oluşan morarmalar, kaslarda güçsüzlük, bayanlarda kanama, tuvalet sırasında idrar miktarlarında değişim, aşırı kusma oluştuğunda gidebileceğiniz en yakın sağlık merkezine gidiniz. Cipralex kullananlar mutlaka okumalı fazla sıklıkla görülmese de alerjik reaksiyonlar nadiren görülebilir. Deride aşırı kaşıntı şişliklerin ve döküntülerin oluşması baş dönmelerinin şiddetlenmesi nefes darlığının oluşması ve herhangi bir alerji belirtisi ortaya çıktığında tıbbi destek alınız. Cipralex kullananlar mutlaka okumalı ilaç kullanımında dikkat edilecek bir hususta herhangi bir cerrahi müdahale gerektiren bir durum karşısında anestezi alınması veya diş ağrısını gidermek için çekme olayının gerektiği anlarda bir gün öncesinden ilaç kesilmesi gerekir. Yine de bu konu ile ilgili hekiminizden bilgi almak daha sağlıklı bir davranış olacaktır.

Cipralex kullananlar mutlaka okumalı idrar yolu rahatsızlıklarında idrar söktürücü nitelikte ilaç kullanmakta olan hastalarda özellikle ileri yaşlarda olanlarda bu ilacın kullanımı kanda bulunan sodyum seviyesinde düşüşler ortaya çıkararak bilinç yapısında bulanıklığa neden olabilir. Bu durum karşısında ilaç kesilmelidir. Cipralex kullananlar mutlaka okumalı ilacı kullanan kişilerde kalp ritim hızında farklılıklar ortaya çıkarken yavaşlama olduğu görülmektedir. Böyle bir durum ortaya çıktığında kesinlikle elektronik kalp grafiği çekilerek kardiyoloji uzmanı tarafından muayene edilmesi gerekir. Eğer evde otururken kendiniz hissederseniz bu durumda yapmanız gereken nabız hızınızı ölçmek ve bu ölçtüğünüz nabız karşısında nabız atım hızınız 60/dakika altına düşerse ilaç kullanımını uygun gören ve size tedavi uygulayan uzman doktorunuza derhal bilgi veriniz. Cipralex kullananlar mutlaka okumalı ilaç kullanımınız sırasında araç kullanımınızı etkilemese de kendinizden emin olmadığınız sürece araç kullanmamaya özen gösteriniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb