Cinsiyet Belirleme | Hanımların Dünyası

loading...

Cinsiyet Belirleme

Cinsiyet Belirleme

Cinsiyet Belirleme

Bebeklerin cinsiyet belirleme hiç de zor değildir. Bebekler annelerin karnında iken eğer sağında ise cinsiyeti erkek annelerin solunda ise o zaman kız bebek olma şansı vardır. Bundan kesinlikle emin olabilırsiniz. Bazen de başka yollarla da cinsiyet belirleyebilirsiniz. Bu da bazı insanlar tarafından da batıl inanç olarak söylemektedir. Mesela evinizde bulunan tuzdan da anne adaylarının karnındaki bebeğin cinsiyetini öğrenebilirler. Biraz tuzu alıp hamile bayanlr görmeden başlarına atılır. Eğer hamile bayanlar burnunu ellerse o zaman cinsiyet erkek ama eğer hmile bayanlar ağzını ellerse o zaman bebeğin cinsiyeti kız olabilir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bebeğin kalp atışından da cinsiyetini anlayabilirsiniz. Bebeğin anne karnında eğer kalp atışları yüksek atarsa o zaman cinsiyeti erkek ama eğer bebeğin anne karnında kalbi yavaş atarsa o zaman cinsiyeti kız olmaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Bu cinsiyet belirleme konusunda verdiğimiz bilgilerin hepsi doğru analizdir.

Ayrıca dışardan bir erkek bebek hamile bayanı çok beğeniyorsa o zaman karnındaki bebeğin cinsiyeti kız olduğuna işarettir. Aynı zaman da eğer hamilen bayanın ilk çocuğu erkekse ve ikinci çocuğa hamileyse o zaman ilk çocuğunun saçının ortasına iyice bakın, eğer dairesel biçimde nokta işareti varsa o zaman hamile bayanın ikinci çocuğu kız olacağına işaret etmektedir. Hamile bir bayanın masada ahahtarı tutmasını isteyin. Eğer anahtarın yuvarlak kısmından tutuyorsa erkek eğer normal kısmından tutuyorsa o zaman çocuğun cinsiyeti kız olduğu belirlenir. Bazı gebe bayanların cildinde sivilceler çıkar ve bu bebeğin cinsiyetinin kız olduğunu göstermektedir. Bu arada yemek yerken de hamile bayanların çocuğunun cinsiyetini anlayabilirsiniz. Nasıl mı? Hamile bayanlar ekmeğin ortasını yemeyi seviyorsa bebeğin cinsiyetinin kız ama ekmeğin sert kısmını tercih ediyorsa o zaman bebeğin erkek olduğunu gösterir.

Hamileliğin ilk başlarında bayanların iştahı ya kesilir ya da tamamen iştahı kapnır. Bu yüzden de hamileliğin ilk aylarında eğer iştahınız kapanıyorsa bebeğin cinsiyeti kız ve eğer hamileliğinizin ilk aylarında iştahı açılıyorsa o zaman bebeğin cinsiyeti erkektir. Hamileyken göbeğinizde eğer tüyler çıktıysa bebeğin cinsiyetinin erkek olacağı haberidir. Yumurtlama günü ile yaşınızı toplayın ve çıkan sonuç çift ise kız eğer tek ise erkektir. Hamile bayanlara sorun eğer bebekleri aşağıda taşıyorlarsa cinsiyeti kız ve eğer bebeklerini yukarıda taşıyorlarsa o zaman bebeğin cinsiyeti erkektir. Doktorların da çoğu cinsiyet belirleme de bir çok sayıda yumurtaya ihtiyaç olduğunu söylemektedir. Bundan dolayı da yumurtaları uyaracak ilaçlar verilerek cinsıyet belirlenmektedir. Cinsiyet belirleme konusunda pek bilgi bilmiyorsanız bu siteye girerek cinsiyet belirleme hakkında her şey öğrenebilirsiniz.

Sayfamızda cinsiyet belirleme hakkında gerekli bilgiler içermektedir. Cinsiyet belirleme ilkaçları yapılmadan mutlaka genetik hastalıklar olup olmadığını da gözlenmektedir. Genetik hastalıklar için tanı yapılmaktadır. Ama cinsiyet belirleme yaparken en çok tutulan anne adaylarının yumurtlama dönemlerinde cinsiyet hesaplamaktır. Yani buna çin takvimi de denmektedir. Yumurtlama dönemi ile annenin doğum tarihi hesaplanmaktadır. Ama tabi bazen de bütün bunlar rastlantı da olabilir. Cinsiyet belirleme yaparken hamile bayanların karnının şekli de daha çok cinsiyeti belli etmektedir. Gebelik süresinde bebeklerin cinsiyetleri dördüncü aya kadar belirleyebilirsiniz. Tüp bebek tedavisinde ise eğer anne ve babada engel bir sorun yoksa o zaman cinsiyet belirlemede anne ve baba adaylarının isteğine göre tüp bebek tedavisi yapılmaktadır. Tüp bebek tedavisinde cinsiyet belirleme daha çok yurt dışında yapılır.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb