Cilt Tipinize Uygun Güneş Losyonu Önerileri

Author

Categories

Share

Yağlı cilde sahip olanlar yoğun yapılı losyonlar kullandığı zaman akne sorunu ile karşılaşabilir. Bu yüzden cildin yağlıysa, yağ içermeyen formüller tercih etmelisin. Clinique After Sun Rescue Balm (59 TL), ekstra nemlendirici formülü ile güneş sonrası cildinde oluşabilecek hasarı en aza indirip cildini rahatlatıyor ve soyulmayı engelliyor. Yağ içermeyen ve alerjiye sebep olmayan bu ürünü hem yüzünde, hem de vücudunda kullanabilirsin. Güneşin neden olabileceği hasarlara karşı yatıştırıcı etkiye sahip olan Declêor Sun Expert Lait Apaisant Apres Soleil (73 tl), cildi derinlemesine nemlendirip erken soyulmayı önlüyor. Yağ içermeyen bu ürünün taptaze ve canlandırıcı bir kokusu var.

Hem yüz, hem de vücut kullanımına uygun olan Avon Anew Solar Advance After Sun Balm (13,20 TL ) da yağsız hafif formülü ile cilt tarafından kolaylıkla emiliyor. Cildi güzelce besleyip yatıştıran krem, kızarmayı ve soyılmayı önlüyor.

Her cilt tipi için uygun olan Biotherm Güneş Sonrası Krem (62 TL) içeriğindeki gliserol, karite yağı, kayısı ve üzüm çekirdeğinin esansiyel yağları sayesinde cildini derinlemesine nemlendiriyor. Dermabiyotik etkili saf termal plankton özü ise cildi rahatlatıyor.

Hangisini seçersen seç, güneş keyfin bittikten sonra cildini rahatlatıp sağlığını korumayı sakın ihmal etme.

Author

Share