Cilt Temizliğinde Kullanılan Yağlar Nelerdir? | Hanımların Dünyası

loading...

Cilt Temizliğinde Kullanılan Yağlar Nelerdir?

Cilt Temizliğinde Kullanılan Yağlar Nelerdir?

Cilt temizliği devamlı yapılması gereken işlemdir. Gün içinde ister istemez cildimiz kirlenmekte ve dolayısıyla canlılığını kaybetmektedir. Bundan dolayı cilt temizliği yaparken daha doğal yöntemler kullanmak istiyorsanız sizlere cilt temizliğinde kullanılan yağları sizlerle paylaşacağız. Bu yağlardan size uygun olanları seçerek cilt temizliğini yaparak yüzünüze canlılık katabilirsiniz.

Cilt Temizliğinde Kullanılan Yağlar Nelerdir

Jojoba yağı: 

Cilt temizliğinde kullanabileceğiniz jojoba yağını makyaj temizleme içinde kullanabilirsiniz. Cildi yumuşatır ve nem kazandırır. Ayrıca sivilcelerde de etkilidir.

Havuç Yağı:

Birçok vitamini içinde barındıran havuç yapı cilt temizliği için kullanılabilir.

Gül yağı: 

Oldukça popüler olan gül yağını yüz temizleme içinde kullanacağınızı biliyor muydunuz? Sadece yüz temizleme olarak değil cildinizi de yumuşatacak ve ferah bir cilde sahip olacaksınız.

Biberiye yağı:

Tam bir cildin temizlik için gerekli tüm ihtiyaçlarını karşılar. Cildinize mikroplara ve bakterilere imkan bırakmaz.

Limon kabuğu yağı:

Limonun faydalarını biliriz. İşte limon kabuğu yağı da cildinizde aynı etkileri göstermenin yanında tonik ve temizleme de de kullanabilirsiniz.

 Cilt temizliğinde hangi yağı tercih edecekseniz mutlaka güvenilir yerlerden bu yağları temin ediniz. Aksi halde piyasada çok fazla sahte bitkisel yağlar bulunmaktadır. Cildinize zarar verebilirsiniz. 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb