Cilt Lekelerine Kesin Çözüm

Author

Categories

Share

Cilt Lekelerine Kesin Çözüm

cilt-lekelerine-kesin-cozumler-2

Cilt lekeleri kadınlar ya da erkekler için en büyük problemlerden bir tanesidir. Özellikle yüz çevresinde bulunan lekeler ve izler hayatımızı ciddi anlamda etkilemekte, bu lekeleri taşıyan kişileri sosyal yaşantısına zarar vermektedir. Yüz çevresinde bulunan lekelerin yanında, vücudun herhangi bir yerinde de olsa, cilt lekeleri, bu lekeleri taşıyan kişileri psikolojik ve sosyolojik açıdan olumsuz anlamda etkilemektedir. Bu nedenle, teknolojinin gelişiminin sağlıktaki yansımaları sayesinde, cilt lekelerinden de kurtulmak mümkün hale getirilmeye çalışılmış, son yıllarda da bu konuda bir hayli başarı elde edilmiştir. Bu başarıların akabinde de pek çok insan sahip olduğu cilt lekelerinden kurtulmak için sağlık merkezlerine akın etmiştir.

cilt-lekelerine-kesin-cozum

Cerrahi operasyonlardan ve sentetik ilaçları kullanmaktan kaçınanlar için de pek çok alternatifin üretildiği bu alanda, doğal ürünlerden oluşan maske ve benzeri uygulamalar da mevcuttur. Bu uygulamalara geçmeden önce, cilt lekelerinin nedenlerine ve nasıl oluştuklarına kısaca göz atmak faydalı olacaktır. Ciltte neden lekelenmeler olmaktadır? Özellikle ciltleri hassas olan kişilerde ama ciltleri hassas olsun olmasın herkeste görülebilecek olan cilt lekelenmelerinin ana nedeni güneşten gelen ultraviyole ışınlarıdır. Bu ışınlar, özellikle hassas cilt dokusuna sahip olan kişilerde daha kalıcı etkiler bırakmakta ve ciltlerinin kötü görünmesine sebep olmaktadır. Ultraviyole ışınlarının ciltte bulunan melanin salgısının artmasına sebep olması ve melanin salgısının artmasının akabinde de ciltte lekelenmelerle sonuçlanacak bir sürece girilmesi oldukça tehlikeli olabilmektedir.

cilt-lekelerine-cozum-3

Cilt kanserine kadar varabilecek rahatsızlıklar olduğundan, bu mesele ciddiye alınmalıdır. Cilt lekelenmelerinin başka bir nedeni ise yaşlanmadır. Yaşlanma sonucunda ciltte oluşan kırışıklıklar ve cilt hücrelerinde biriken toksin miktarının artması, ciltte kalıcı lekelenmeler yaratabilir. Bu durumdan korunmak ve mümkün olduğunca cildinizde lekelenmelere izin vermemek için cildinize düzenli olarak bakım yapmalısınız. Doğal ürünler kullanarak kendi evinizde yapabileceğiniz pek çok yöntem mevcuttur. Siz de cilt lekelerine kesin çözüm niteliği taşıyan bu yöntemleri kullanarak, çok az vakit harcayarak cildinizi temiz ve bakımlı tutabilirsiniz. Son olarak, cildinizde sonradan oluşabilecek lekelerin yanında, bir de doğuştan gelen ve doğum lekesi olarak adlandırılan lekeler mevcut olabilir.

cilt-lekelerine-cozum-2

Doğum lekeleri ekseriyetle anne karnında iken çocuğa bulaşmakta ve çoğunlukla da estetik operasyonlar ile bu tarz lekelere çözüm bulunabilmektedir. Cilt lekelerinden korunmak için ne yapmalı? Cilt lekelerine kesin çözümler üretebilmek için, özellikle güneşten gelen ultraviyole ışınlarından cildinizi korumanız gerekmektedir. Cilt lekelenmelerinin büyük bir çoğunluğu güneşten gelen bu ışınlardan kaynaklandığından, bu ışınlardan cildinizi korumanız demek, büyük oranda cildinizi güvene aldığınız anlamına gelmektedir. Bu nedenle, havanın çok sıcak ve güneş ışınlarının direk düştüğü zaman dilimlerinde zorunda kalmadıkça dışarıda olmayın.

cilt-lekelerine-kesin-cozumler-1

Bu zaman dilimleri öğleden önce on bir ile öğleden sonra üç arasını kapsamakta olup, bu süre zarfı dışında da, hava aşırı sıcak ise dışarıda olmamanız yararınıza olacaktır. Eğer dışarı çıkmak zorunda iseniz, mutlaka cildinizi koruyacak bir güneş kremi ya da başka bir koruma yöntemi kullanarak dışarı çıkınız. Bu nokrada, güneş kremleri de ten rengine göre kullanılmalı, açık ten rengine sahip olanlar yüksek faktörlü güneş kremlerini, koyu ten rengine sahip olanlar ise düşük faktörlü kremleri tercih etmelidirler. Son olarak kış aylarında da cilt bakımı ihmal edilmemelidir. Cildinize yaptığınız bakım ile birlikte, cildinizde oluşması muhtemel lekelere de engel olacağınızı bilmelisiniz.

cilt-lekelerine-cozum-1

Cilt Lekelerine Kesin Çözüm Resimleri

 

cilt-lekelerine-cozumcilt-lekelerine-kesin-cozumlercilt-lekelerine-kesin-cozumlercilt-lekelerine-kesin-cozum-2cilt-lekelerine-cozumcilt-lekelerine-kesin-cozum-3cilt-lekelerine-kesin-cozumcilt-lekelerine-kesin-cozum-1

Author

Share