Cilt Lekelerine Doğal Çözüm | Hanımların Dünyası

loading...

Cilt Lekelerine Doğal Çözüm

Cilt Lekelerine Doğal Çözüm

Cilt Lekelerine Doğal Çözüm

Bayanların çoğunda akne ve sivilce lekeleri bulunmaktadır. Bayanlar ergenlikteyken oluşan sivilceler ilerki yaşlarda aknelere sebep olmaktadır. Yıllar sonra da ciltteki akneler rahatsız edici olmaya başlar. Aknelerin kalıcı olarak kalmasını engelleyebilmek mümkündür. Kötü görünümlü sivilce aknelerinden doğal çözüm ile kurtulabilirsiniz. Sivilcelerin içinde yağ birikintisi oluşmaktadır. Bu yüzden de iltihaplanma oluşmaktadır. Zamanla da akneler meydana gelmektedir. Bazı insanların yüzünde delikler oluşur. Cildinizde sivilceler varsa asla hiç bir şekilde sıkılmamasını tavsiye ederim. Eğer cildinizdeki sivilceleri sıkarsanız zamanla akneler oluşmaya başlayacaktır. Bunu sakın unutmayınız. Cildinizde ki akneler için sizlere doğal çözümler sunacağız. Doğal çözümlerin ilkinden bahsedelim. Aloe vera harika bitki özlerinden ve doğal çözümlerden bir tanesidir. Aloe vera cildi yenilemektedir. Aynı zamanda da ciltteki çatlak izlerini ve ciltteki yara izlerini de tedavi etmektedir. Aloe vera cildinize uygulayın ve yarım saat da cildinizde bekletin. Daha sonra da ılık su ile cildiniz eğer çok pullanıyorsa o zaman cildinize karbonat sakıncası vardır. .

Akneler için biraz karbonat ve suyu karıştırıp akneli ciltlere yarım saat bekletin. Sonrasında da yine ılık su ile yıkayınız. Yalnız akneli cilde çok fazla karbonat uygulamayınız. Çünkü gerçekten de çok fazla karbonat cilde sakıncası vardır. Cildinizin beyazlaşmasını istiyorsanız limon uygulayabilirsiniz. Limonu gece cilde uygulamanızı tavsiye ederim. Pamuk yardımıyla limonu gece cildinize sürmeniz yeterli olacaktır. Ama limonu her gün cildinize uygulamayınız. Limon haftada iki defa cildinize uygulamanız yeterlidir. Bal da cildi yenilemeye yardımcı ve cilt lekelerine doğal çözüm olarak  temizlemektedir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Çünkü bal cilt için özelliği besleyici olması ve yenileyici olmasıdır. Hem de cildi de yumuşatır. Eğer cildiniz çok kuruysa o zaman bir kabın içerisine yumurta sarısı ile bir tatlı kaşığı bal karıştırıp yüzünüze maske gibi yüzünüzde yarım saat bekletip daha sonra da cildinizi ılık su ile yıkayınız. Hem de bu maske tarifi ciltteki lekeler ve akneler için de harika bir karışımdır.

Bir başka cilt lekelerine doğal çözüm yöntemi de kuşburnu yağıdır. Kuşburnu yağı da bal gibi cildi yeniler ve cilt lekelerinden arındırma özelliği vardır. Ayrıca da ciltteki çatlak gibi lekeleri de ortadan kaldırmaktadır. Ama kuşburnu yağını gece cildinize sürmenizi öneririm. Kuşburnu yağının kokusu da bir harikadır. Doğal yöntemlerden bir başka da domatestir. Domatesi dilim olarak kesin. Sonra da cildinize koyunuz. Domatesten eğer maske yapmak istiyorsanız o zaman salatalık ile domatesin suyu ile karışım yaparak maske hazırlayabilirsiniz. Pamuk ile cildinize sürünüz. Doğal çözümlerden bir başka da e vitamini yağıdır. Evitamini yağını aktarlardan veya eczanelerden bulabilirsiniz. E vitamini sayesinde cildiniz canlanacak ve ışıldayacaktır. Hem de e vitamini sayesinde cildiniz yenilenecektir. Cildinizde ilerki yaşlarda çıkacak olan kırışıklıkları bile önlemeye yardımcı olmaktadır. E vitamini cildinizi dengede tutmaktadır.

Cilt  lekelerine doğal çözümler arıyorsanız bu siteden yeterince faydalanabilirsiniz. Sayfamızda bitkisel ve doğal yollar ile yapılan maske tarifleri de mevcuttur. E vitamini cilt lekelerinin üzerine sürerseniz cildiniz bir zaman sonra lekelerin gittiğini ve çok sağlıklı bir cilde de sahip olmuş olacaksınız. Adeta yepyeni bir cilde sahip olursunuz. Elma sirkesinin de cilde çok faydası vardır. Elma sirkesi ciltte ki kir, toz ve ölü hücrelerini derinden temizlemeye çok büyük yardımcısıdır. Bazı insanların cildi çok kaşıntı yapar ve sonra da cildinde yaralar meydana gelir. Bütün bu sorunlara çare bulmak için elma sirkesini cildinize kullanabilirsiniz. Elma sirkesi ciltteki lekeleri on gün içinde azaltmaktadır. Elma sirkesi işte bu kadar cilt lekelerine faydası vardır. Cilt lekeleri için kimyasal değil de bitkisel çözümler tercih etmelisiniz. Sirke mutlaka organik olmalıdır. Cildinizdeki lekelerin geçmesi ve cildinize parlaklık katmak istiyorsanız zerdeçal maskesini de cildinizde deneyebilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb