Cilt Lekeleri

Author

Categories

Share

Cilt Lekeleri

 

Bayanlarda özellikle cilt lekeleri çok rahatsız edici bir sorundur. Bu sorundan kurtulmak sizlerin elindedir. Bunu sakın unutmayınız. Uzun süre boyunca cilt lekelerinden kurtulmak için kimyasal değil doğal yollar ile ev yapımı bitkisel reçeteye başvurmalısınız. Hangi ten rengine sahip olduğunuz fark etmez. Cilt lekeleri olan olan herkes aynı bitkisel çözümlerini kullanabilirsiniz. Bunda kesinlikle emin olabilirsiniz. Cilt lekeleri yüzde kendini çok belli eder.

Cilt lekeleri en çok da güneş ışınlarından maruz kalanlarda belli olur. Güneşte çok kalırsanız cildinizde lekeler oluşma riski yüksek olmaktadır. Cildinizi güneşten sakının. Güneşe çıktığınız zaman mutlaka güneş kremlerini sürünüz. Soğuk havalarda bile güneş kremi kullanın. Cildinizde güneşten dolayı kahverengi leke kaldıysa hemen dermatoloğa ya da cildiyeye gidin. Cilt lekeleri asla ihmale gelmez. Cilt lekelerini geçirmek için sizlere kür hazırlayacağız. Bu kür ve maskeleri haftada üç defa kullanmanız yeterlidir. Limon çok etkilidir. Bu yüzden de limon ve şeker karışımını cilde peeling yaparak başlayabilirsiniz. İsteğe göre malzemenin içerisine biraz bal da ekleyebilirsiniz. Bu maskeyi akşam kullanın.

Evinizde elma sirkesi varsa yoksa da alın. Elma sirkesi ile cildinize tonik uygulayın. Pamuk alarak cildinize sürün. Bunu akşam değil de gündüz ya da sabahları da yapabilirsiniz. Cilt lekeleri hakkında bilgi almak için bu siteye girip bilgileri okuyabilirsiniz. Eğer cildiniz çok kuru oluyorsa o zaman gece yatmadan elma sirkesi toniği uygulayabilirsiniz. Asyalı kadınların şu maske tarifi yaptıkları söylenir. Adı yulaf unu ile pirinç suyudur. Gelin nasıl yapıldığını anlatalım. Yulaf daha çok zayıflamak isteyenler kullanır. Ama Asyalı bayanlar cilt renklerini bu maske ile açmaktadırlar.

Malzemeler şunlardır. Avucunuz ile pirinç alıp yıkayın. İçerisine de bir bardak su koyun ve yarım saat bekletin. Sonra sürün. İçerisine yulaf unu ile bir adet yumurtanın akını koyun. Karıştırın ve cildinize sürün. Ciltte yarım saat bekletmeniz lazım. Sonra durulayıp cildinizi kurulayabilirsiniz. Cilt lekelerini açmak için cilt temizleme yağı da mevcuttur. Bu yağın adı da sandal ağacı yağıdır. Cilt lekeleri hakkında ne varsa bu siteden öğrenebilirsiniz. Cilt lekeleri ile ilgili püf noktalardan da bahsedelim. Her yaşta insanların cilt lekeleri var bu sorunlar ile cebelleşiyor. Cilt lekeleri ilerleyen yaşlarda çiller ile birlikte yaşlılık belirtisi de vermektedir.

Cilt lekeleri bazen de kullanılan bazı ilaçlardan meydana gelebiliyor. Çünkü bazı ilaçlar alerjik reaksiyonlar göstermektedir. Sonra da cilt lekeleri oluşur. Cilt lekelerini gidermek için bazı doktorlar ilaç da tavsiye etmektedir. İlaçlar ise içeriğinde asit olduğu için cilt lekelerini gidermede yararlıdır. Kimyasal peelinglerde kullanarak cildiniz soyulur ve üzerindeki cilt lekeleri soyularak yeni deri çıkar. Yalnız peeling kimyasal içerdiği için cildinizde kızarıklıklar oluşabilir. Bu şekilde ufak yan etkiler olabilmesi normaldir.

Author

Share