Cilt Kuruluğu Ve Kırışıklıklar için Doğal Bakım Önerileri | Hanımların Dünyası

loading...

Cilt Kuruluğu Ve Kırışıklıklar için Doğal Bakım Önerileri

Cilt Kuruluğu Ve Kırışıklıklar için Doğal Bakım Önerileri

Cilt Kuruluğu Ve Kırışıklıklar için Doğal Bakım Önerileri

 

 

Günümüzde bizi olumsuz etkileyen şeylerden birisi de kırışıklıktır. Aşırı sigara tüketimi, aşırı güneş altında kalma kırışıklığın başlıca sebepleridir. Yaşlanma belirtisi olarak bilinen bu olay aslında zararsız bir yüz değişimidir. Her ne kadar zararsız olarak da kabul edilse insanı rahatsız edicidir. Kırışıklık için doğal yöntemler tabii ki var. Televizyonlarda satılan kremler yerine, kendimiz birçok yöntem ile tedavi uygulayabiliriz. Televizyon üzeri satılan kremler bir işe yaramamakla beraber para tuzağından başka bir şey değildir. Cilt kırışıklığı için birçok karışım tarifi bulunuyor.

Bunlardan bir tanesi de çoğu kişi tarafından bilinen yoğurt maskesidir. Peki nedir yoğurt maskesi? Yoğurt maskesini uygulamak için 1 çay kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı bal, bir adet portakal suyu ve muz yeterli olacaktır. Muzumuzu çatal yardımıyla ezdikten sonra diğer malzemeleri de ona ilave ediyoruz. Karışımı iyice harman ettikten sonra parmak ucuyla masaj şeklinde cildimize uyguluyoruz. Bu karışımımız hem kuruluk gidericidir hem de doğal bir nemlendiricidir.

Diğer bir yöntemimiz ise limon maskesidir. Peki limon maskesini nasıl uygulayacağız? Yarım limon suyu ve karbonat ihtiyacımız olan malzemelerdir. 2 tatlı kaşığı karbonat’ı limon suyuna ilave ederek karıştıracağız ve cildimize uygulayacağız. Cilt aşırı kuru ise haftada iki kere kullanılabilir. Son ve en basit yöntemimiz ise muz maskesidir. Bir adet muzu tabağın içine çatal yardımıyla ezeceğiz. Ezdiğimiz muzu sade olarak yüzümüze masaj yardımıyla yedirmeliyiz. Yaklaşık 45 dakika yüzümüzde kaldıktan sonra, ılık su veya bez yardımıyla temizleyebiliriz. Temizledikten sonra, son olarak yüzümüze nemlendirici süreceğiz. Vermiş olduğumuz tüm doğal maske yöntem ler’inin kesinlikle vücuda veya cilde zararı yoktur.

Dışarıda satılan, televizyonlarda satılan ve insanın duygularını gasp eden ürünleri kesinlikle kullanmayın ve kullandırtmayın. Cilt maskesi yerine daha zararlı ürünler geliyor ve normal ürün gelse bile vücuda aşırı zararlar verebiliyor. Doğal yöntemler ile zahmet harcamadan zamanla kırışıklık ve cilt kuruluğundan kurtulabilirsiniz. Doğada her şeyin bir çaresi ve çözümü vardır.

Cilt Kuruluğu Ve Kırışıklıklar için Doğal Bakım Önerileri Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb