Cilt Bakımları | Hanımların Dünyası

loading...

Cilt Bakımları

Cilt Bakımları

Cilt Bakımları

 

İlk önce cilt bakımları için program hazırlamanız gerekmektedir. Cildiniz dışarıdan gelen mikroplardan ve güneş ışınlarından korumanız lazımdır. Bundan dolayı da siyah noktalar ve aşırı yağlanma görülmektedir. Cildinizde sivilcelerin oluşmasını ve siyah noktaların da oluşmasını istemiyorsanız cilt bakımları eksik etmemeniz gerekmektedir. Ayrıca genç yaşta da cilt bakımları yapmak da çok önemli olmaktadır. Sabahları cilt bakımı için sabah uyandığınız zaman sabun ve su ile yıkayınız. Sonra da yüzünüzü silmek için havlu ile sakın bastırmayınız. Bu çok sakıncalıdır. Bunu yaparak yüzünüzü tahriş edebilirsiniz. Cildiniz kuruduktan sonra lütfen tonikle temizleyiniz. Tonik ciltteki tüm kirleri temizler. Sabunun erişemediği kirlere bile ulaşmaktadır. Bu işlemi de yaptıktan sonra cilt tipinize uygun nemlendirici sürmelisiniz. Bütün bu yazdıklarımız sabah cilt bakımıdır.

Cilt bakımları için bu sayfada tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Sabah yapılan cilt bakımları çok önemlidir. Çünkü gün boyu yüzünüzü güzelleştirmektedir. Akşam yapılan cilt bakımları da vardır. Akşam yapılan cilt bakımı sabah yapılan cilt bakımına benzemektedir. Eğer yüzünüz makyajlı ise yüzünüzü sabun ile güzelce yıkayınız. Sonra da isteğinize göre losyon ve tonik ile temizleyiniz. Bazen de bütün bunlar evinizde olmayabilir. Bu yüzden de süt ve pamuk ile de yüzünüzü temizleyiniz. Süt ile temizlediğiniz zaman yüzünüzde pudra, allık ve fondöten artığı kalmayacaktır. Bunu sakın unutmayınız. Cilt bakımları ile ilgili aradığınız tüm bilgiler bu sayfadan okuyarak bilgileneceksiniz. Eğer kadife gibi bir cildiniz varsa o zaman sizlere uygulamanız gereken cilt bakımını yazalım. Sabah cilt bakımı ve akşam cilt bakımı yalnızca haftada iki defa kullanmaya özen gösteriniz. Ama daha çok bitkisel içerikli olan malzemeleri yüzünüze sürmeyi tavsiye ediyorum.

Doğal ve bitkisel olan maske tarifinin bir tanesini sizler için yazalım. Bir tane yumurta ama mutlaka yumurtanın beyazı olmalıdır. Sonrada bu yumurtanın beyazını çırpınız. İçerisine de bal ve biraz da badem yağı ekleyiniz. Çırptığınız karışım krem haline gelmesi lazımdır. Bu karışımı sadece sabahları sürün ve yarım saat bekletin. Sonra da soğuk su ile yıkamalısınız. Bu sayede cildiniz canlanacak ve güzelleşecektir. Başka bir maske tarifi de meyveli tariftir. Bir tane muzu ezin. Bunu cildinize sürün ve yarım saat bekletin. Bunu yaptıktan sonra nemlendirici krem ile de cildinize sürün. Cildinize parlaklık katmak istiyorsanız sizlere hemen bir maske tarifini yazalım. Biraz bal ve bir adet de yumurtanın akını çırpınız. Bu karışımı yirmi beş dakika cildinizde bekletmeniz yeterli olacaktır. Buğday yağı da cildinize parlaklık vermektedir.

Doğal cilt maskesi arayanlar için de hemen tarifini yazalım. Bu yazacağımız maske tarifi aynı zaman da cilt gözeneklerini de açmaya yaramaktadır. Üç adet havucu soyun ve yüzünüze sürün. Bu havucu dilimleyip bir saat boyunca bekletiniz. Maden suyunuz da varsa o zaman içerisine biraz lavanta çiçeği de ekleyin. Cildiniz bu sayede sıkılaşacak ve parlayacaktır. Cilt kurumasını da engellemek için bir takım yöntemler de vardır. Cilt kurumasına karşı pek bir kremler yoktur. Bunun için özel kremler olması gerekir. Bazı ciltler rüzgara karşı ve güneşe karşı kurumaktadır. Bu da cilt sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Yağlı ciltler için ise aşırı yağlı olmayan nemlendiriciler ve yağlı olmayan nemlendiriciler ve yağlı olmayan fondötenler kullanın. Bu arada güneşe karşı güneş kremi de kullanarak cildiniz çok yağlı olmasından kurtarabilirsiniz. Cildinizdeki yağ bezleri kötü çalıştığından dolayı cilt çabuk yağlanmaktadır. Bu ciltler dikkatlice bakım yapmaya özen gösteriniz. Kuru ciltler çok fazla sabunu yüzünüze yedirmeyiniz. Yağlı ciltli olanlar da kimyasal cilt bakım temizleyicilerini kullanmamaları gerekir.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb