Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Author

Categories

Share

Cilt Bakımı ve Yapılan Hatalar (1)Cildimiz en değerli koruyucu örtümüz olarak ifade edilebilir. Cildimizi hem sağlığımız için hem de görselimiz için korumamız ve gerekli hassasiyetleri göstermemiz gerekmektedir. Özellikle cilt temizliği için çoğu bayan sadece suyun yeterli olacağını savunmasına rağmen tonik kullanımının cildin Ph değerini koruduğu uzmanlar tarafından ifade edilmektedir. Kullanılan cilt temizleme ürünlerinin tüm yüz için kullanılması çoğu zaman doğru olarak bilinir. Eğer çok az bir makyaj yapmışsanız ve temizlendiğinden eminseniz kullanabilirsiniz. Ancak özellikle yüz ile göz çevresi arasındaki temel farklılıklar sebebi ile farklı ürünlerin kullanılması önerilir.

Bayanların en çok yaptığı hatalardan birisi ile gündüz ile gece ürünlerinin farklı olması gerektiğine inanmalarıdır. Problemsiz bir cildiniz varsa aynı ürünleri kullanıp cildinize bakım yapabilirsiniz. Gece kremlerinin gündüz kremlerinden daha yoğun olması gerektiği düşünülür. Ancak hafif ürünler kullanmak ciltte oluşacak yapışkanlık hissini azaltacaktır. Hafif bir ürün kullanmak daha doğru olabilir.

Cilt Bakımı ve Yapılan Hatalar (8)Cildimize gereken özeni gösterdiğimiz takdirde çok uzun yıllar boyunca yorgunluk ve yaşlılık izlerinden kurtulabilir sağlıklı ve tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Author

Share