Cilt Bakımı | Hanımların Dünyası

loading...

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Kış geliyor. Cildiniz yazın sıcağından, neminden aldığı enerjiyi ne kadar taşıyabilir ki? Kış aylarında güneş ışıklarının etkili olmaması cildin alması gereken E vitaminini engellemektedir. Hava şartlarının etkili olduğu cilt problemlerinde geçici tedaviler ile sorunlarınızı çözebilseniz de ilerlemiş sorunlar için kalıcı tedavilere başvurmanız gerekebilir. Bu yüzden cilt alt tabakada oluşması gereken nemi alamadığından kuruyarak çatlakların ve kızarıklıkların oluşmamasına meyil vermemek gerekir. Cilt katmanları sadece gözümüzle gördüğümüz deri tabakasından oluşmamaktadır. Üstteki deri korunmayı ve görünümde estetiği sağlarken cildin altında meydana gelen hasarın da izlerini yüzeye çıkarmaktadır.

Cilt bakımı hakkında yeterli bilginiz olmadığı takdirde bu sorunları fark etmeniz biraz geç olacaktır. Geç kalmadan cildinize sahip çıkmalısınız. Cilt yaz ve kış aylarında farklı bakım teknikleri ile onarılmalıdır. Cilt bakımı hakkında tecrübesi olan değil bilgisi olan kişilerle iletişim halinde bulunmak sizin cildinizi tanımanızda yardımcı olacaktır. Çünkü farklı cilt yapılarına sahip olan insanoğlu nasıl ki aynı hücreleri taşımıyorsa cildinde de aynı özellikleri taşımaz. Kiminde cildin her yerinde yağlanma veya kuruluk mevcutken kimi ciltlerde sadece alın, burun ve çene etrafında bu uyarılar olabilir. Bu bütün herkeste değişkenlik göstermektedir bu yüzden kulaktan kulağa gelen bilgilere taviz vermemelisiniz.

Her ürünü cildinizde kullanıp cilt yapınızın yıpranmasına ve gözeneklerinizin açılmasına izin vermeyin. Bu tanıyamayacağınız bir cildinize sahip olmanıza neden olacaktır. Cilt sizi taşıyan ve gösteren bir duyudur. İçerisindeki elementler, su, vitaminler, yağlar ile ayakta durmaktadır. Katman katman sizi korumak için oluşan cilt darbelerden, havadan, terden, tozdan korunmanız için imkânlar sunar. Ancak siz onu hor kullanıp bakmadığınızda yaşlanarak gerilemeye başlar ve görevlerini yerine getiremez hale gelir. Etkili cilt bakımı önerilerine kulak verdiğinizde bu probleminiz belki de yaşam boyu olmayacaktır. Ellerimiz için kullandığımız deterjanlarımız kaliteli ve doğal olmalıdır. Tahrişlerin artması tırnak hizasında yaralanmalara neden olabilir. En etkili bakım cildin istediği bakımdır. Yani cilt metabolizmasına uygun olan bakımları yaptırmaktır. Eller ya da yüz fark etmeksizin doğal olacak ürünler ile temizlenmelidir.

Cilt üst kısımdan aldığı bakım ürünlerini direk olarak alttaki katmanlara yollamaktadır. Zaten böyle olmazsa yaptığınız bakımın bir anlamı kalmaz. Etkili cilt bakımı yöntemlerinden en mükemmeli yağlı ciltlerde yağ tabakasını üste çıkararak deriden atılmasını sağlayan yöntemdir. Bu uzun bir süre devam edebilir. Ancak yılmadan bu bakıma devam etmelisiniz. Ayrıca aldığınız ürünlerin cilt dışında başka organlarınıza zarar vereceğini düşünüyorsanız kullanmayınız. Üste çıkan yağ tabakaları ciltte sivilcelenmelere ve beyaz aknelere neden olacaktır. Üstten de bu etkileri kaldırmak için kullanabileceğiniz bir ek bakım ürününüz mutlaka olmalı. Destekleyerek yapacağınız bu uygulamalar etkili olacak sonuçlar verecektir. Siz kendinizi iyi tanıdığınız sürece cildiniz her zaman mükemmel olacaktır.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb