Cilt Bakımı Üzerine İnanılmaz İpuçları | Hanımların Dünyası

loading...

Cilt Bakımı Üzerine İnanılmaz İpuçları

Cilt Bakımı Üzerine İnanılmaz İpuçları

Cilt Bakımı Üzerine İnanılmaz İpuçları

cilt-bakimi-uzerine-ipuclari

Günümüzde özellikle kadınlar cilt bakımlarına çok önem verseler de cilt bakım ürünleri yüksek fiyatları sebebiyle herkesin ulaşabileceği ürünler değiller. Ancak içeriğini bilmediğiniz ve oldukça pahalıya mal olan bu ürünleri kullanmak cilt bakımı için tek çıkar yol değil. Evinizde bulunan doğal ürünlerle hem daha sağlıklı hem de daha ucuz yoldan cildinizi güzelleştirmek de mümkün. Ancak cilt bakımı üzerine inanılmaz ipuçları,uygulamadan önce cilt tipinizin ne olduğunuzu bilmeniz gerek. Ancak tüm cilt tiplerinin sağlığı için en önemli faktörlerin iç organlarımızın sağlığı, alkol ve tütün kullanılmaması, dengeli beslenme ve bol su tüketimi olduğunu unutmamak gerekir.

cilt-bakimi-ipuclari

Yağlı Cilt Tipi Yağlı cilt tipi akne ve sivilce oluşumuna oldukça eğilimli bir cilttir. Yüzün her bölgesinde akne ya da sivilce görülebilir ayrıca cildin parlak bir görüntüsü vardır. Bu cilt tipi için peeling etkili ve arındırıcı maskeler kullanılması idealdir. Kuru Cilt Tipi Kuru cilt tipinde akne ve sivilce oluşumuna sık rastlanmaz. Cilt görüntüsü mattır. Deride pullanma ve soyulma görülebilir. Kuru cilt tipinde renk dengesizliği ve leke oluşumu görülebilir. Bu renk dengesizliğini azaltmak aydınlık bir cilt için arındırıcı ve kırışıklıkların önüne geçilmesi için nemlendirici maskeler tercih edilmelidir.

cilt-bakimi-uzerine-ipuclar

Karma Cilt Tipi Bu cilt tipi hem yağlı hem kuru cilt tipinin özelliklerini gösterir. Alın burun ve çeneyi kapsayan T bölgesi denilen bölgede sivilce ve akne görülebilir. Bu bölgenin görünümü parlaktır. Yanaklar ve göz çevresi ise t bölgesinin aksine mat ve kurudur.

cilt-bakimi-ipuclari

Peeling Maske İçin Gerekli Malzemeler 1 yemek kaşığı bal 1 yemek kaşığı limon suyu 2 adet badem Uygulanışı İki adet bademi toz haline gelene kadar iyice ezin. Homojen bir karışım elde edene kadar karışırdığınız bal ve limon suyunu badem tozuna ekleyip cildinize nazik dairesel hareketlerle uygulayıp yirmi dakika kadar cildinizde bekletin. Karışımı ılık su ile durulayın.

cilt-bakimi-uzerine-inanilmaz-ipuclar

Nemlendirici Muz Maskesi İçin Gerekli Malzemeler Bir adet orta büyüklükte muz iki yemek kaşığı bal Bir çay kaşığı badem yağı Uygulanışı Bir adet muzu içinde parçacıklar kalmayacak şekilde ezin. Bal ve badem yağını homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırıp ezdiğiniz muza ekleyin ve iyice karıştırın. Bir fırça yardımıyla ya da elinizle maskeyi tüm yüzünüz ve boyun bölgenize nazik hareketlerle yayın. Yaklaşık yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

cilt-bakimi-uzerine-inanilmaz-ipuclar

Yenileyici Yumurta Maskesi İçin Gerekli Malzemeler Bir yumurtanın beyazı İki yemek kaşığı bal Bir yemek kaşığı limon suyu Hazırlanışı Yumurtanın beyazını bal ve limon ile homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırın. Elde edilen karışımı tüm yüzünüze iyice yedirip yarım saat kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeleri haftada bir kez uygulayarak daha canlı ve parlak bir cilde sahip olabilir cildinizdeki sivilce ve aknelerden, renk eşitsizliğinden kurtulabilir ve yaşlanmanın etkilerini geciktirebilirsiniz.

cilt-bakimi-uzerine-inanilmaz-ipuclari

Cilt Bakımı Üzerine İnanılmaz İpuçları Resimleri

cilt-bakimi-uzerine-ipuclaricilt-bakimi-uzerine-inanilmaz-ipuclaricilt-bakimi-ipuclarcilt-bakimicilt-bakimi-ipuclarcilt-bakimicilt-bakimi-inanilmaz-ipuclaricilt-bakimi-inanilmaz-ipuclari

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb