Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur? | Hanımların Dünyası

loading...

Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur?

Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur?

İnsan cildinin çok daha sağlıklı ve canlı görünmesi adına cilt altı onunu bilmek için kıyafet, Saç rengi ve kozmetik ürünlerin seçimini bu ten rengine göre yapmanız gerekiyor. Kendimize uygun renkleri seçebilmemiz adına cilt alt tonunuzu ve bu ona uygun olarak sıcak ve soğuk renkleri aklınızda tutmanız yardımcı olacaktır.

5855_box1-300x214[1]Cilt alt tonu kendi yapısı altında üç ayrılmaktadır. Bunlar Warm, Cool ve Nötr olarak sınıflandırılıyor. Sırasıyla açıklayacak olursak Cool: Soğuk, Warm: Sıcak, Nötr ise Nötr olarak karşımıza çıkıyor. Cilt alt tonu sarışın ya da esmerler ile çok fazla alakalı değildir. Sarışın olan bireyin soğuk alt tonlu olabileceği gibi esmer olan bir bireyin de sıcak alt tonlu olabilir. Hangi cilt alt tonuna sahip olduğunu bulmanız için bu yazımızda sizlere yardımcı olacağız.

Damar Testi, Işıklandırılmış bir ortam üzerinde bilekleriniz ya da şakaklarınızda ki damarların renklerine baktığınızda eğer damarlarınız yeşil olarak karşınıza çıkıyorsa sıcak alt tona sahipsiniz. Eğer damarlarınız mavi renkte görüyorsanız soğuk alt tona sahipsiniz. Eğer damar renkli hakkında yorum yapamayacak olursanız bilin ki nötr bir renge sahipsiniz.

Altın ve Gümüş Testi, Bu testte ise kullanacağınız Altın kolye ya da yüzüğü taktığında cildiniz parlak ve sağlıklı bir görüntü elde ediyorsa sıcak alt tona sahipsiniz. Gümüş yüzük ya da kolye taktığınızda çok daha sağlıklı ve parlak bir görüntü ortaya çıkarsa soğuk alt tona sahipsiniz.

Mavi ve Mor Rengi, Bu tarz renklerin sizlere en çok yakışan renkler olduğunu tahmin ediyorsanız soğuk alt tona sahipsiniz demektir. Kendinize yakışan rengin sarı ya da turuncu, kırmızı gibi renkler olduğunu tahmin ediyorsanız sıcak alt tona sahipsiniz.

Kağıt Testi, Yüzünüzü yeterince soğuk su ile yıkayın ve ayna karşısında yüzünüze bir beyaz A4 kağıdı yaklaştırın.
Eğer cildinizde kağıdı yaklaştırdıktan sonra yüzünüz sarı ya da kırmızı tonlarında bir renk yansıtırsa sıcak tona sahipken, Pembe görüntü sunarken soğuk alt tona sahipsiniz bir bireysiniz.

6676_918_1408198831_231730[1]

Peki “Nedir bu cilt tonu?” diye soruyorsanız hemen söyleyelim. Cilt alt tonuna göre yapılan makyaj çok daha tutarlı seviyede olacaktır. Aksi taktirde cilt alt tonuna uygun olmayan kozmetik ürünleri yüzünüzü kötü gösterebilir. Bu noktada ne kadar kaliteli kozmetik ürüneri kullanılsa bile cilt alt tonuna uygun olmadığından dolayı yeterli sonuç vermeyebilir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb