Çilleri Azaltmanın Püf Noktaları

Author

Categories

Share

Çilleri Azaltmanın Püf Noktaları

 

cilleri-azaltmanin-puf-noktasi

Çiller, genellikle yazın sıcakla birlikte daha belirgin hale gelmektedir. Genç kızlarda bu durum rahatsızlık uyandırsa da çocuklarda güzel görülebilmektedir. Çil oluşumu, melanin tabakasının bazı yerlerde birikme oluşturması ile oluşur. Melanin, deriyi koruma özelliği ile bilinir. Çillere karşı önlem için yaz – kış krem kullanmak ve güneşe çok çıkmamak gerekir. C vitamini çilleri iyileştirmek için kullanılabilir. Çil tedavisinde ise, lazer başta gelmektedir. Dahası bir takım tekniklerle evde, çiller azaltılabilir. Çil maskesi için limon suyu Limon, özellik bakımından iyi bir leke açıcı olarak bilinir. Bu nedenle de evde yapılan maskelerde kullanılır.

Çilleri tedavi için üzerine, yemek kaşığındaki yoğurda biraz zeytinyağı ve limon eklenmesi ile oluşturulan karışım sürülebilir. Bu maske, gündelik kullanılabilir. Çünkü zeytinyağı cildin kurumasına engel olur. Çiller belirgin hale gelmeden, bu maske uygulanırsa daha etkili sonuç elde edilebilir. Çil maskesi için çilek Çileğin etkisi, ciltteki lekeleri açmaktır. Çil olan yere, çileği püre şekline getirip sürülebilir. Bu uygulamada cilt kuru ise, bu karışıma biraz zeytinyağı konulabilir. Bu durum, cildin kurumasına engel olur. Gündelik olarak bu maske kullanılabilir. Bu uygulama sonrası cildin nemini geri kazanması için doğal nemlendirici kullanılabilir. Bu maske, düzenli yapıldığı takdirde çiller yok edilebilir. Çil maskesi için sirke Cilde yalnız olarak sirke sürülmemelidir. Nedeni ise, içerisinde bulunan asittir. Su ile sirke karıştırılıp sulandırılır. Çillere bu uygulama her gün kullanılabilir. Bu uygulama uzun süre ciltte bırakılmamalıdır. Zarar verebilir. Bir saat yeterlidir.

Yine bu maske sonrası cilt nemlendirilmelidir. Bu maskede gündelik değil de iki gün ara verilmek sureti ile kullanılabilir. Sonuç olarak, çiller hepimizde oluşabilir. Ancak bu durum için denenmiş ve etkili çözümler mevcuttur. Bu yazımızda bunlardan bahsettik. Sağlık dileği ile…

Author

Share