Çillerden kurtulmanın doğal yolu var mı | Hanımların Dünyası

loading...

Çillerden kurtulmanın doğal yolu var mı

Çillerden kurtulmanın doğal yolu var mı

Çillerden kurtulmanın doğal yolu var mı

Çiller genel olarak ciltte görülen açık kahverengi lekelerden oluşmaktadır. Genellikle de güneşe maruz kalındığında renkleri koyulaşır. Eğer uzun süre güneşe maruz kalırsanız, çiller ile yaşamaya mecbur kalabilirsiniz. Çiller daha çok açık tenli ve sarışın ve ya kızıl saçlı insanlarda görülür. Sıcaklıkların kış mevsiminde düşmesi ile çil sorunu azaltır. Güneşin yüzünü göstermeye başladığı zaman birçok insan çillerden lazer tedavisi ile kolayca kurtulabileceğini sanıyor ancak lazer tedavisi düşünüldüğü kadar etkili bir yöntem bulunmuyor. Güneşe maruz kalan cilde çiller tekrar geri döner. Bu durum kişilere göre farklılık göstermektedir. Kimileri için lazer çil kaldırma ameliyatı kalıcı bir çözüm olabiliyor. İşin aslı bu Çillerden kurtulmanın doğal yolu var mı en iyi ve etkili yolu doğal ilaçlar kullanılması ve bu yöntemleri yazımızda bulmanız mümkündür. Çiller kabusunuz olmasın en etkili ve en kolay yoldan istediğiniz sonuca ulaşırsınız.

Yapmanız gereken biraz temkinli ve tedbirli olmalısınız her yaptığınız veya yapacağınız unsur sizi mutlu sona kavuşturacaktır.Güneşten Uzak Durmalısınız! Güneşe maruz kalındığında çiller daha belirgin hale gelmektedir. Bu sebeple güneşten uzak durmanız tavsiye edilmektedir. Eğer ki, güneşe çıkmanız gerekiyorsa mutlaka öncesinde güneş losyonu kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Limon Suyu Limon suyu birçok cilt pigment problemine iyi gelir. Yüzünüze limon suyunu bir pamuk yardımıyla iyice uygulayınız ve yaklaşık 15 dakika sonra yıkamalısınız. Özellikle yatmadan hemen önce uygulayarak, sabah bile yıkanabiliyor. Limon suyu derinizin hassasiyetini artırmaktadır. Bu sebeple güneşe çıkmadan önce mutlaka ama mutlaka losyon sürmeniz tavsiye ediyoruz. Verdiğimiz doğrultular üzerinde yol alırsanız eminiz ki mucizevi bir şekilde çillerin gittiğini göreceksiniz.

Ekşi krema Krema da çillerden kurtulmaya yardımcı oluyor. Ancak kremadan sonra yüzünüzü yıkamayın; yalnızca bir yumuşak bir bez veya kâğıt mendil ile silmelisiniz. Ekşi kremalar da asit içeriği için limon suyuna benzer çalışmaktadır. Bu yolla da çillerden kurtulabilirsiniz. Meyve ve sebze maskeleriyle mucize yaratın! Meyve ile sebze maskeleri Kullanımı çillerden kurtulmanın bir diğer yoludur. Meyve ve sebzelerdeki mineraller vitaminler açısından zengin oldukları için cilde parlak bir görünüm vermektedirler. Yalnızca çiller kurtulmak için yardım değil aynı zamanda ise cilt sağlığını zenginleştirmek için de en güzel yolu olduğunu söylesek yanlış olmaz. Sıklıkla duyduğumuz çillerden kurtulmanın doğal yolu var mı sorusuna verilebilecek en kaliteli ve en doğru cevaptır. Sizlerde kimyasal içeriklerin tam aksine doğal yollarla geliştirilmiş maddeleri kullanarak istenilen sonuçlara kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Basit ev yapımı kremlerin mucizevi etkisi Salatalık suyu, maydanoz suyu, soğan suyu, çemen otu yağı da cilde ve çillere faydalı geliyor. Fakat bütün bu tedavilerden sonra, daha önce de belirttiğimiz gibi güneşe çıkmak sizin zararınıza olacaktır. Eğer dikkat edilip çıkılırsa ters etki yaratabilir. Böyle bir durumla karşılaşmayı kimse istemez. Ancak dikkat edilirse öyle güzel pürüzsüz cilde kavuşursunuz ki siz bile şaşıracaksınız. Fakat dediğimiz gibi kullanım şekline uygun kullanın beklenmedik sonuçlara kavuşmak istiyorsanız bazı detayları küçük diye önemsizleştirmeyin pür dikkat edilip o doğrultuda ilerlenmesi gerekir. Sizlerde mutlu son isterseniz dikkat etmelisiniz.

Çillerden kurtulmanın doğal yolu var mı Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb