Çikolatalı Türk kahvesi nasıl yapılır? | Hanımların Dünyası

loading...

Çikolatalı Türk kahvesi nasıl yapılır?

Çikolatalı Türk kahvesi nasıl yapılır?

Türk kahvesini sevenlerdenseniz sizler için zevkinizi katlayacak bir önerimiz var. Sizler için tüm detayları ile çikolatalı Türk kahvesi nasıl yapılır ele aldık. Şimdi detaylıca okuyun ve ilk fırsatta deneyin! Bol köpüklü çikolatalı Türk Kahvesine bayılacaksınız.

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi, 1 fincan soğuk su ve 1 küçük parça istediğiniz tür çikolata. Bizim önerimiz bitter ile yapmanız yönünde. Aynı zamanda diyet kahve olarak da kullanılabilir.

Hazırlanışı: 1 fincan suyun içine çikolatanızı atın ve kısık ateşte, çikolata tamamen eriyene kadar karıştırın. Çikolata eriyince cezveyi ocaktan alarak ılımaya bırakın. Böylelikle kaynar çikolatanın kahveyi yakmamasını sağlıyoruz. Ilınan karışıma Türk kahvesini ekleyin, köpürene kadar kısık ateşte pişirin. Hazır olunca fincana alarak, su ve lokum ile sunabilirsiniz.

Çikolatalı Türk Kahvesi

Türk Kahvesi Yaparken Bunlara Dikkat

  1. Cezveye bütün malzemeleri aynı anda almayın. Çikolata erirken kahvenin köpürmesini engeller.
  2. Çikolata eridikten sonra mutlaka ılımaya bırakın. Sıcak çikolataya kahveyi eklerseniz kahve yanar ve tadı acılaşır.
  3. Bitter çikolatalı tarifimiz diyet yapanlara uygundur. Ancak damak tadınıza göre farklı çikolatalar ile de deneyebilirsiniz.

Türk Kahvesinde farklı tatlar arıyorsanız daha önceki yazımız olan Farklı Türk Kahvesi Tariflerine ulaşmak için tıklayın.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb