Christian Louboutin Türkiye’deki ilk Mağazasını Nişantaşı’nda Açtı…

Author

Categories

Share

Christian Louboutin yarın İstanbul’da açıldı

Kadınların gözde markası Christian Louboutin Türkiye’deki ilk mağazasını Nişantaşı’nın kalbi Abdi İpekçi Caddesi’nde açıldı

Ben Christian Louboutin’i ilk olarak moda merakımın yeni başladığı dönemlerde Victoria Beckham’ın kırmızı tabanlı siyah ayakkabıları ile tanıdım.

Sonra daha fazla bilgi toplamaya araştırmaya ve takip etmeye başladım ki Christian Louboutin’in aslında kırmızı taban akımını başlatan marka olduğunu anladım.

New York merkezli 212 Box mimarlık ofisinden mimar Eric Clough’ın Christian Louboutin ile işbirliği içinde titizlikle çalışarak yarattığı mekana Ayasofya’nın büyüleyici tavanlarının ve mimari ayrıntılarının sihirli tozundan serpildi. Oryantal, gizemli ve şiirsel atmosferiyle benzersiz bir deneyim vadeden mağazanın 1600 farklı karakter, sayı ve sembolle kaplı ahşap duvar döşemeleriyse, Christian Louboutin’in mucizeler diyarını fısıldayan bir bilmeceye dönüşüyor.

Çalışmalar devam ederken dahi aylardır Nişantaşı ziyaretçilerinde merak uyandıran mağazada, markanın kadın ayakkabı ve çanta koleksiyonundan geniş bir ürün yelpazesi yer alıyor. Yüksek ökçeli modellerin öne çıktığı Christian Louboutin yaz koleksiyonundan “Summerissima” sezonun en çarpıcı ayakkabılarından yalnızca biri. Çantalarda markanın ikonik çivili modeli “Marquise” asi bir şıklık sunarken, kırmızı ve siyah olmak üzere çift taraflı muzip tasarımıyla “Sybil” tek çantada iki farklı tarza sahip olma şansı sağlıyor.
Mağaza bilgileri:

Adres: Abdi İpekçi Cad. No. 22/A (Eski No: 24-26), Nișantașı, İstanbul

Author

Share