Çeşme’nin Gözdesi Ilıca Plajı Yorumlarımız | Hanımların Dünyası

loading...

Çeşme’nin Gözdesi Ilıca Plajı Yorumlarımız

Çeşme’nin Gözdesi Ilıca Plajı Yorumlarımız

Ilıca mahallesi Çeşme’nin hatta Türkiye’nin Florida’sı diyebiliriz.

Yüksek duvarları olmayan, geniş bahçeli, tek katlı, havuzlu müstakil evleri ve geniş, düzenli, ağaçlarla dolu sokakları size kendinizi Amerikan filmlerinde gördüğünüz mahallelerde gibi hissettirecek. Neden Florida ve Amerikan filmlerinden örnek verdim diye sorarsanız; Florida gibi geniş kumsalı olan tertemiz denizi ile uzun bir plaja sahip aynı zamanda da Amerikan filmlerinde görüp hayran olduğumuz mahallelerin birebir yapısından oluşuyor.

Ilıca Sokakları ve Harika Evleri

(Sizde Ilıca’ya aşık olmak istiyorsanız Yandex’le gezebilirsiniz.

 

Gelelim Ilıca’nın mükemmel plajına

Öncelikle belirmek isterim ki Ilıca plajı bir halk plajıdır. Ilıca denizi olağanüstü bir berraklığa sahip ve kıyıları çok derin değil uzun mesafelere açılabilirsiniz. Ilıca kumu aslında tamda kum değil! Çok küçük, minik deniz kabukları gibi düşünebilirsiniz bu yüzdende bembeyaz bir renge sahip. Plajda güneşlenirken yanınızda İstanbul’da büyük holding sahibi ünlü iş adamlarını, iş kadınlarını harikulade kültüre sahip emekli hanım ve beyleri evlerinden getirdikleri plaj sandalyelerinde güneşlenirken, sohbet ederken görebilirsiniz. Ayrıca bu modern hanımefendi ve beyefendiler sizinle sohbet etmekten, sizi tanımaktan çok hoşlanırlar. Şaşıracağınız bir diğer nokta bu hanımefendi ve beyefendilerin her sabah, akşam ellerine bir torba alarak plaja atılan çöpleri kendi elleri ile topladıklarını görmeniz. Ne kadar kültürlü olduklarını buradan anlayabilirsiniz.

Ilıca plajında en olumsuz yönüne değinelim

Ilıca plajı bir halk plajı olduğundan dolayı her kesimden insan gelebiliyor plaja ve burayı hak etmeyen, çevre kültürüne sahip olmayan kişilerin plajı sigara izmariti yığınına dönüştürmesi en kötü olumsuzluk. Mahallede yaşayanlar her ne kadar gördükleri tüm çöpleri topluyor olsalar da sigara izmaritlerine çözüm bulamıyorlar. Muhteşem kumunda aşırı derecede sigara izmariti ile karşılaşabilirsiniz bu durumda sizi çok üzecektir. Çoğu kişi çöp bırakmaya utandığı halde sigara izmariti nasılsa küçük diyerek sigaralarını kumda söndürüyor. Bir küçük sigaradan bir şey olmaz diyerek tüm kumsalı aşırı derecede sigara izmariti yığınına dönüştürdükleri görmek kesinlikle bilinçli kesimi kahrediyor. Sırf bu yüzden keşke ücretli olsa ve bu kötülüğü yapacak insanlar buraya girmese diye düşünebilirsiniz. Eğer bu üzücü yanını görmek istemiyorsanız aynı plaj içinde belediyeye ait ücretli şezlongların olduğu bölümde vakit geçirmeniz daha iyi olacaktır. Şezlongların olduğu bölümde insanlar para verdikleri yere daha çok değer gösteriyor maalesef.

Ilıca Plajı Fotoğrafları

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb