Cengiz Abazoğlu Hayatı,Tarzı ve Fotoğrafları | Hanımların Dünyası

loading...

Cengiz Abazoğlu Hayatı,Tarzı ve Fotoğrafları

Cengiz Abazoğlu Hayatı,Tarzı ve Fotoğrafları

Modacı olmayı küçük yaşlarda hedefleyen ve çocukluğunda eline geçirdiği tüm kağıtlara modeller çiziyordu. Cengiz Abazoğlu çalışma hayatına ve modacılığa başladıktan sonra modacılık için liseden sonra eğitim hayatını yarıda bırakmak zorunda kaldı. Yabancı bir deri firmasında öncelikle yardımcı stilistlik yapmış ve sonrasında 2006 yılına kadar “Haute Couture” diye isimlendirilen tarzı ile kendi atölyesini kurdu. İstanbul Nişantaşı ‘ da kurduğu atölyesinde koleksiyonlarını hazırladı ve 2006 yılından sonra hazır giyimde çalışma hayatına devam etti. 2009 yılından bugüne kadar İstanbul ve yurt dışı olmak üzere koleksiyonlarını sergilemektedir.

Cengiz Abazoğlu “Gelinlik Modelleri” ile kendini kanıtlamış ve tanıtmışdır. Bu konuda oldukça başarı gösteren Abazoğlu her daim ön planda kalmayı başarmış modacılardandır.

Cengiz Abazoğlu’nun kendine ait birde kara listesi bulunmaktadır. Fiyatın 50 katını ödeselerde onlar için elbise dikmem dediği ünlü isimler vardır.

Show Tv de yayınlanan Bugün Ne Giysem ve KanalD kanalında Bana Herşey Yakışır programlarının danışmanlığını yapmaktadır.

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb