Catherine Zeta-Jones Akıl Hastanesine Yatırıldı | Hanımların Dünyası

loading...

Catherine Zeta-Jones Akıl Hastanesine Yatırıldı

Catherine Zeta-Jones Akıl Hastanesine Yatırıldı

Oscar ödüllü ünlü oyuncu Catherine Zeta-Jones’un, manik depresif-bipolar II bozukluğu nedeniyle akıl ve ruh sağlığı merkezine yattığı bildirildi.

Menajeri Cece Yorke, People dergisine yaptığıaçıklamada, 43 yaşındaki ünlü oyuncununhastalığın kontrol altında tutulması için dönemdönem akıl ve ruh sağlığı merkezinebaşvurduğunu söyledi. TMZ sitesi ise ünlüoyuncunun 30 günlük bir tedavi programınakatılacağını yazdı.

Zeta-Jones, 2011 yılında da Connecticut’takibir merkezde yatarak tedavi görmüştü. Ünlüoyuncu, tedavinin ardından People dergisi ileyaptığı röportajda, “Bipolar, milyonlarca insanıetkileyen bir bozukluk. Ben de onlardanbiriyim.

Eğer bu açıklamam, tek bir kişiye bileprofesyonel yardım alma cesareti verirse çokmutlu olacağım. Ne sessizce acı çekmeye ne de yardım istemekten utanmaya gerek var” demişti.

Kişilerin duygu durumunda ani değişikliklere neden olan ve genellikle hayat boyu süren bipolar bozukluk, ilaç tedavisi ve psikoterapi ile kontrol ediliyor. İngiliz asıllı Zeta-Jones, 2002 yılında”Chicago” müzikalindeki performansı ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarı’nın yanı sıra BAFTA ödülüne layık görülmüştü. 2000 yılından bu yana ünlü oyuncu Michael Douglas ile evliolan Zeta-Jones’un iki çocuğu var.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb