Çalışan Kadınlar Neden Kilo Alır? | Hanımların Dünyası

loading...

Çalışan Kadınlar Neden Kilo Alır?

Çalışan Kadınlar Neden Kilo Alır?

Çalışan kadınlar neden kilo alır? Tüm gün çalıştığınız ve yorulduğunuz halde kilo alıyorsanız neden kilo aldığınızı düşünmeye başlamışsınız demektir. Bizde bu içeriğimiz’de çalışan kadınların neden kilo aldığı konusuna dikkat çekmek istedik.

İş hayatı masa başında geçenlerin gün boyu telefonlar, toplantılar, saatler süren çalışmalar sonucunda kendilerine zaman ayırmaları zordur. Bu iş trafiği içinde verilen düzensiz molalar, geçiştirilen öğünler veya hızlı yemek yeme seansları; bunun yanında sürekli oturma hali, günlük hareketlerin iyice azalması ve hareketsizlik kilo alımının başlıca sebeplerindendir. Yorucu iş temposu nedeniyle mutlaka dengeli beslenmeyi ihmal ediyoruz, işlerimiz genelde beslenmenin önüne geçiyor, tabi ki bu da vücut yağımızın artmasına ve kilo almamıza sebep oluyor.

Çalışan kadınlar ise ev ve iş hayatı arasında mekik dokumakta ve sürekli ikisi arasında bir düzen kurmaya çalışmaktadırlar. Bir yanda ev işleri, çocuklar ve eşler; diğer tarafta ise yorucu ve tempolu bir iş… Hal böyle olunca genelde zaman darlığından dolayı sabah kahvaltısını atlayıp sadece bir kahve ile geçiştirir, öğle yemeğini geç yerler, ara öğün ise çoğu zaman olmaz. Oysa daha zinde olmak, formumuzu korumak için dengeli beslenmek şart. Ayrıca iş yerinde ki uzun mesai saatlerinin dengesiz beslenmeyle birleştiğinde iş performansının olumsuz yönde etkilendiğini de unutmamak lazım. Araştırmalara göre haftada 35 saatten fazla çalışan kadınların daha çok kilo aldıkları ve bu kiloları veremedikleri gözlemlenmiştir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb