Çalışan Anneye Aylık 1000 TL Bakıcı Yardımı | Hanımların Dünyası

loading...

Çalışan Anneye Aylık 1000 TL Bakıcı Yardımı

Çalışan Anneye Aylık 1000 TL Bakıcı Yardımı

Çalışan Anneye Aylık 1000 TL Bakıcı Yardımı

Bayanlarımızın birçoğu iş hayatında çocuktan dolayı aktif olamıyor. Genelde çocuk öncesinde çalışan anneler çocuk olduktan sonra iş hayatına ara veriyor ve hatta bırakmak zorunda kalıyor. İşte devlette bayanlarımızın bu sorununa iyi bir çözüm getirerek çalışan anneye aylık 1000 TL bakıcı parası ödenmesi konusunda karar aldı.

Çalışan anneler kariyer düşünerek çocuk konusuna sıcak bakmıyor. Özellikle birçok büyük ilde bayanlar iş hayatlarını tehlikeye atmamak adına bir yada en fazla 2 çocuk yapmayı planlıyor. Devlette annenin kariyer yüzünden çocuk yapma fikrini ertelememesi ve 3. çocuğu özendirmek adına bakıcı yardımı yapmaya karar verdi. Böylece 5000 anneye 5000 bakıcı projesini kabul etti. Bu uygulama öncelikle pilot illerde başlayacak.

Projenin Kapsamı Nedir?

Bu proje bayanlarımıza hem çocuk yapmayı teşvik etme, hem de iş hayatında onların daha çok yer almasını sağlamak adına alınmıştır. Böylece anneler bakıcı parası vermekten kurtulacak hem de kariyerden dolayı çocuk yapmayı ertelemesine gerek kalmayacak. Bebeklikten 3 yaşına kadar verilecek olan 1000 TL bakıcı yardımı, bakacak kişinin sigortalı olmasını da sağlayacak. Böylece anneler iş hayatına daha erken dönmeleri mümkün olacak.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb