Çalışan Anne Yaşamını Kolaylaştırma Rehberi | Hanımların Dünyası

loading...

Çalışan Anne Yaşamını Kolaylaştırma Rehberi

Çalışan Anne Yaşamını Kolaylaştırma Rehberi

Çalışan anneler yaşamlarında türlü zorluklarla karşılaşırlar. Bu kadar koşturmacanın içinde çocuklarıyla ilgilenmeye çalışmak da epeyce zordur. “Hanımların Dünyası” ekibi olarak çalışan annelerimizin destekçisiyiz. Çalışan annelerimizin evde ve işte hayatını kolaylaştıracak önerilerimiz var.

Görünüşünüz Önemlidir

Özellikle ilk yıllarında çiçeği burnunda anneler dış görünüşlerine gereken önemi veremezler. Ancak işe bakımsız bir şekilde gitmek de olmaz. Bu nedenle işinize ve bulunduğunuz sosyal çevreye göre dış görünüşünüze de önem vermeniz, gerekli bakımları yaptırmanız gerekmekte.

Söz Uçar, Yazı Kalır

Her şeyi aklınızda tutmaya çalışmayın. İşlerin yorgunluğu ve günlük işlerin telaşı içinde hepsi uçar gider zamanla. Her ayrıntıyı kaydedeceğiniz küçük bir not defteriniz olsun ve sürekli yanınızda bulunsun.

çalışan anne

İletişim Kurmak Önemlidir

Gün içinde evinize dönme imkanınız yoksa telefonla mutlaka çocuğunuz ile konuşun. Eğer küçük bir bebeğiniz varsa bakıcısını arayarak çocuğunuza sesinizi duyurun. Eviniz iş yerinize yakınsa öğle tatilini evinizde geçirin. İşlere dalıp çocuğunuzu unutmayın.

Aynı zamanda etrafınızdaki diğer çalışan annelerle de iletişimde olun. Onlar da sizin gibiler, benzer sıkıntıları yaşıyor olabilirler. Tek başınıza değilsiniz. Kaygılarınızı sıkıntılarınızı paylaşmaktan çekinmeyin.

Çocuğunuzun sorumluluğunu eşinizle paylaşabilir, anneniz ve kayınvalidenizden de yardım isteyebilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb