Buzun Cilt için Faydaları | Hanımların Dünyası

loading...

Buzun Cilt için Faydaları

Buzun Cilt için Faydaları

Buzun Cilde Faydaları (3)Yaz günlerinde içtiğimiz çoğu içeceğin içine buz atıyoruz. Bu yüzden yaz aylarında buzluklardan buz kalıplarını eksik etmiyoruz. Fakat bu buzlar yalnızca içecekler için kullanılmıyor çünkü cildimize de birçok faydası var.

Buzun Cilde Faydaları;

Cildi Sıkılaştırır
Buz, gözenekleri büzüştürür ve cildi gererek sıkılaştırır. Yüze sürülen buz sayesinde, cilt daha canlı bir görünüm kazanır. Buz, kan akışını düzenler ve sivilce oluşumunu engeller.

Şişmiş Gözleri Rahatlatır
Gözler, çok veya az uykudan dolayı şişer. Bu şişlikleri geçirmenin yolu buzdan geçiyor. Buz kalıbının içine yeşil çay koyarak dondurun ve bir buz kalıbını yavaşça göz altına sürün. Böylelikle geceden kalan şişlikler yok olacaktır.

Kaş Almadan Önce Cildi Uyuşturur
Kaş almak, acı veren bir durumdur. Bu acıyı yok etmek için kaş almadan önce buz kalıbıyla kaşlarınıza yavaşça masaj yapın. Böylelikle kaşlarınızı alırken canınız acımayacaktır.

Kırmızı Lekeleri Azaltır
Sivilce çıkmadan önce küçük bir kızarıklık olur. Bu kızarıklığı yok etmek için buz sürün.

Güneş Yanıklarını Rahatlatır
Buzun Cilde FaydalarıDenizden sonra meydana gelen güneş yanıklarını rahatlatmak için buz kalıbının içine aleo vera ve su koyarak dondurun. Yanan yerlere masaj yaparak uygulayın.

Cildi Parlatır ve Canlandırır
Buz kalıplarının içine suyu fazla olan portakal suyunu koyarak dondurun. Cildinize masaj yaparak uygulayın ve nasıl canlandığını görün.

Makyajı Kalıcı Yapar
Makyaj öncesi yüzünüze buz sürün, böylelikle makyajınız daha uzun süre dayanacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb