Buzdolabı Tavsiyeleri

Author

Categories

Share

Buzdolabı Tavsiyeleri

Tüm ev kadınları beyaz eşyanın bir şans işi olduğu konusunda hemfikir. Bazen en pahalı modeli satın alırsınız, ama üç gün sonra bozulmaya başlar. Marka’ nın servisi size bir ay sonraya gün verir. Bazen de yıllarca kullanırsınız ama tık demeden çalışır. Şahsen ben bu konuda çok şanslı olduğu düşünüyorum. Bu nedenle buzdolabı tavsiyelerine başlamadan önce kendi kullandığım modeli size tanıtmak isterim. Ariston No Frost Buz Dolabı Ariston bu konuda gerçekten mükemmel çalışan bir marka. Özellikle buzdolabı ve çamaşır makinesinde sözün özü denebilir. Farklı markaların da harika çamaşır makinesi ve buzdolabı modelleri mevcut fakat ürünler ya pahalı, ya dar ya da dış kasa geniş ama içi dar, ayrıca da çok yer kaplıyor. Ariston fiyat olarak son derece uygun bir marka. İstediğiniz ebatlarda buzdolabı bulabileceğiniz gibi marka olarak ürettikleri eşyanın garantisini beş yıldan daha fazlaya çıkarma imkanı sunuyorlar. Ürünle ilgili bir sorun yaşadığınız zaman firma servisi en geç üç gün içinde geliyor ve soruna çözüm buluyor. Bu nedenle ilk buzdolabı tavsiyem Ariston No Frost. Buzdolabı Alırken Neye Dikkat Etmelisiniz? Buzdolabı satın alırken, tek bir markaya takılıp kalmamak daha iyidir. Elektronik mağazalarını gezmek yerine önce internette bir araştırma yapmak gerekiyor. Web üzerinde var kadın sitelerinde buzdolabı tavsiyeleri mevcut. Bunları da dikkate almak lazım.

Satın almak istediğiniz buzdolabının iç hacminin kullanışlı olması geniş olmasından daha önemli. Zira bir buzdolabının iç hacmi geniş bile olsa kullanışlı olmadıktan sonra sıkıntı yaratıyor. Özellikle çok misafir ağırlayan biri iseniz dondurucu kısmının geniş olmasında fayda var. Son çıkan buzdolabı modellerinde mor ışık teknolojisi mevcut. Bu sayede sebzeler uzun süre bozulmadan dolapta saklanabiliyor. Ayrıca içeriğindeki hava akımı ağzı açık koyulan ürünlerin kurumasını engelliyor. Alacağınız buzdolabının enerji sınıfı A+++ olmalı. Desibelinin de düşük olduğundan emin olmalısınız. Buzdolabı Alırken Nasıl İncelemek Gerekir? Buzdolabı alırken dışına, rengine, şıklığına bakmak yerine ne kadar kullanışlı ona bir bakmak lazım. Yukarıda saydığım özelliklerin hepsi çok önemli. Bu nedenle dolabı incelerken broşüründen de özelliklerini, litresini takip etmelisiniz. Ayrıca vereceğiniz paraya bu dolap değer mi? Ölçüp biçmek lazım. Nitekim bu devirde iyi bir buzdolabını 3000 TL’ den aşağıya bulamazsınız. Fakat sırf janti görünüyor diye de bir dolaba o kadar para bağlamayın. Özellikle dünyaca ünlü markaların böyle ürünleri oldukça fazla. Şeffaf kapaklı, gri kapak ama gardırop tipi, dondurucusu aşağıda, ön tarafından soğuk su veriyor gibi bir sürü gereksiz özellik söz konusu. Peki, buzdolabı seçerken hangi markalara bakmak daha mantıklı? Buzdolabında Marka Tercihleri Nasıl Belli Olur?

Buzdolabı tavsiyelerine bakarken televizyonunu kullanıyorum, fırınını aldım gibi cümlelere aldırış etmeyin. Çünkü bazı markalar televizyon konusunda başarılı bazıları fırın bazıları da buzdolabı. Her markanın bütün beyaz eşya modellerini muhteşem yapmasını bekleyemeyiz. Zira bu Allah yapısı değil kul yapısı. Bu nedenle daha önce buzdolaplarında iyi işler çıkarmış markalara bakmak gerekiyor. Örneğin Arçelik bu markalardan biri. Buzdolabı konusunda hem başarılı hem de fiyatları uygun. Ama bir Philips, Shimens, Sharp isterseniz o vakit en az dört bin TL’ yi gözden çıkarmak gerekiyor. Tabi bu fiyat bu markaların en düşük modelleri için geçerli. Bir buzdolabı bir evin baş tacıdır. Çünkü her türlü gıdayı stoklayabildiğiniz tek eşyadır. Bu nedenle eğer beyaz eşyanıza iyi bakamıyorsanız çok iyi bir dolap alıp o kadar para dökmeye de gerek yok. İyi Bir Buzdolabının Özellikleri Hem fiyatı hem de kendisi iyi olan bir buzdolabının iç hacmi en az 550 litre olmalı. No fros teknolojisi ürünlerin taze kalması için yeterli olduğundan daha fazlasını aramak gereksiz. Normal bir buzdolabı diğer beyaz eşyalardan daha fazla elektrik enerjisi tüketir. Bu nedenle enerji tüketimi düşük olan bir ürün tercih etmelisiniz.

Bir buzdolabını ses seviyesi en fazla kırk desibel olmalıdır. Fazlası her türlü rahatsızlık verir. İçinde sıcaklık ayar düğmesi bulunan bir ürün olanını tercih etmenizde fayda var. Zira bunu otomatik olarak sağlayan dolaplarda daha sonra sıkıntı çıkabiliyor. Bu saydığımız özelliklere sahip bir buzdolabı eğer ünlü bir markaya ait değilse azami 2 bin TL civarında. Eğer kiracıysanız ve extradan bir dondurucunuz yoksa dondurucu kısmı geniş olan bir ürün almanızı tavsiye ederim. Yeni Çıkan Buzdolabı Modellerinden Hangisini Tercih Edebilirim? Yeni çıkan buzdolabı modelleri içerisinde üç kapılı olanları da var, iki kapılı olanları da var. Eğer yeni evleniyorsanız dondurucusu altta olmayan üç kapılı bir model tercih edebilirsiniz. Dondurucusu altta olan modellerde daha sık arıza meydana geliyor. Birçok modelin şimdi farklı renkleri de mevcut. Ama benim tercihim adı beyaz eşya olan tüm makinelerin beyaz olmasından yana. Silince şöyle bembeyaz parlasın diye. Farklı renk isteyenlere ise tavsiyem siyah almasınlar çünkü çok fazla kir gösteriyor ve her dokunduğunuzda el isi kalıyor. Bu nedenle sürekli silmek zoruna kalıyorsunuz. Tıpkı siyah set üstü ocaklar gibi. Hangi Buzdolapları Daha İyi Soğutuyor? Benim için para sorun değil, ben en iyi şekilde soğutup işimi görmekten fazlasını yapacak bir buzdolabı istiyorum diyorsanız sizin için Franke, Samsung, Bosch, Arçelik ve Sıemens’ i önerebilirim. Franke buzdolabı ürettiği buzdolabına otuz yıl garanti verebilen tek marka.

Bu durumda her şey gözle görülüyor. Samsung dünyanın dev elektronik markası. Daha kendisi ile yarışabilecek kapasitede bir marka meydana çıkmadı. Tabi Franke dışında. Japonlardan sonra buzdolabında en başarılı millet Almanlar’ dır. Bosch marka bir buzdolabı alacağınız diğer Bosch marka elektronikler gibi sizi uzun yıllar idare eder. Hatta torunlarınıza bile yetişir. Ayrıca marka servisi son derece hızlı ve başarılı. Gelelim Arçelik’ e; markanın kökeni Türk. Yani bu ülkenin kadınlarının tam olarak ne istediği iyi bilen bir marka olduğu için Türk kadınlarının en çok tercih ettikleri ilk üç markadan biridir. Ayrıca fiyat olarak da beylere hitap etmektedir. Bazen ürünlerinde küçük hatalar meydana gelebiliyor. Fakat kısa sürede gelen servis ve hızlı çözüm ile hatalarını affettirmeyi biliyorlar. Son olarak Sıemens oldukça pahalı bir marka olmasına rağmen soğutma konusunda son derece başarılı bir ürün. Kalite olarak Bosch ile aynı seviyede denebilir. Farklı olarak daha çok geniş ve müstakil evler için tasarlanmış modellere sahiptir. Ürünlerinin dış kasası genellikle geniş olan tasarımlara sahip. Soğutma sistemi oldukça başarılı olan markanın buzdolabını rahatlıkla satın alabilirsiniz. Zira uzun yıllar kullanıma uygun bir üründür. En Çok Arıza Veren Beyaz Eşya Markaları En çok arıza veren beyaz eşya markaları arasında Beko ve Vestel. Bu markaların ürünleri de kaliteli. Fakat soğutma sistemleri yukarıda sayılan beş marka kadar uzun ömürlü değil. Fiyat olarak son derece uygun markalardır. Garanti süreleri en fazla beş yıl olup garanti süresi bitmeden arızalar meydana gelebiliyor. Fakat bu markaların buzdolapları oldukça kullanışlı ve iç hacmi geniş.

Author

Share

Önceki İçerikTığ İşi Yelek
Sonraki İçerikCinsiyet Belirleme