Burun Estetiği İle İlgili Yanlışlar | Hanımların Dünyası

loading...

Burun Estetiği İle İlgili Yanlışlar

Burun Estetiği İle İlgili Yanlışlar

Burun Estetiği İle İlgili Yanlışlar

 

burun-estetigi-ile-ilgili-yanlislar

Burun estetiği ile ilgili yanlışları ,ameliyat öncesinde bilinmesi gerekenleri estetik ve plastik cerrahi uzmanı Op.Dr. Güray Yeşiladalı’ya sorduk; Burun estetiği için size başvuran hastalarınızın en sık yakındıkları şekil bozuklukları neler? Bizim toplum olarak burunlarımız, genellikle kemerli ve ucu biraz düşük. Bu nedenle hastalarım çoğunlukla burunlarının yüzlerine göre daha kaba kaldığından, kendilerini sert gösterdiğinden ya da çekilen fotoğraflarda istedikleri gibi görünmediğinden yakınıyorlar. Ameliyat öncesi görüşmede “Ben burnumun böyle olmasını istiyorum” diyerek fotoğraf gösteriyorlar mı? Evet, resimle gelmeyen hasta neredeyse yok gibi.

Eskiden dergilerdeki fotoğraflar gösterilirdi, şimdi bunun yerini Instagram aldı. Instagram’daki makyaj ve çeşitli bilgisayar teknikleriyle değiştirilmiş, doğallığı yok edilmiş burun fotoğrafları her gün hastalarım tarafından bana gösteriliyor. Bu aslında çok tehlikeli bir yaklaşım. Kişi belki de kendi yüzüne hiç yakışmayacak bir burun isteğini takıntı haline getirmeye başlıyor. Hekimin etik davranarak hastayı uyarması, profesyonel görüşünü mutlaka belirtmesi gerekir. Kişinin takıntı haline getirdiği burun şekli ne gibi kötü sonuçlar doğurabilir? Yüz estetiğinde oranlar ve orantılar çok önemlidir. Yüzünüze yakışmayacak bir burun ameliyat, sonrasında sizi estetiksiz halinizden daha çok mutsuz edebilir. Eğer hasta sadece bir Instagram fotoğrafındaki buruna şartlanmadan gelirse ve yapabileceklerimize birlikte uzun uzun konuşarak karar verirsek bu tehlikeden korunmuş ve sağlıklı mükemmellik arayışına girmiş oluruz.

Ameliyat olmaya karar verildiğinde yaşanacak süreci biraz anlatır mısınız? Ameliyat öncesi görüşmeye gelen hastalarımla detaylı bir şekilde, kendi fotoğrafları üzerinden, burnunu ve yüzünü analiz ediyoruz. Bu aşama ameliyat sonrası beklentilerin de konuşulduğu kısım aynı zamanda. Bilgisayarda farklı burun şekillerinin yüzüne nasıl uyum sağlayacağıy la ilgili bir çalışma yapıyoruz. Ancak bu bilgisayar uygulamaları fotoğraflar üzerinden çalışan programlar, burada ortaya çıkan görüntüler gerçekte ortaya çıkacak sonucun birebir aynısı olamaz, yalnızca benzerleri olabilir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb