Burn Electronica Festival 23 Haziran’da ParkOrman’da

Author

Categories

Share

3 Sahnede Dans Müziğinin Dünyaca Ünlü Yıldızları ile Yılın En Büyük Partisi!

Markus Schulz, Crookers, Hercules & Love Affair Live, Who Made Who Live, W&W, Kaiserdisco, Yolanda Be Cool, Johnwaynes Feat. Stee Downes Live, The Revenge, Kasper Bjørke, The Discotexas Band Live Feat. Moullinex & Xinobi, Ahmet Şendil, Beegee, Murat Uncuoğlu, U.F.U.K, Low Earth, Alican Yüksel, Ferhat Albayrak, Tan Atalar, İlker Aksungar, Erhan Kesen, Gökçe Özer, Ömür Sarı, Orkun Bozdemir, Altan Balgır, Queto, Hasan Moğol, Doğuş Cihan, Sinan Çatak, Koray T, Aziz Kılıç, Gadi Mitrani, Murat Tokuz, Lisa Kay & Cenk Unis.

FG 93.7 tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ilk ve tek dans müziği festivali, Burn Electronica Festival Istanbul 2012 geleceğin müziğini bugüne taşıyor!

2004 yılından bu yana Türkiye’de elektronik müziğin tanınması ve sevilmesinde en büyük rolü oynayan etkinlik olan Electronica Festival Istanbul, her sene olduğu gibi sadece tanınmış sanatçıları hayranlarıyla buluşturmakla kalmayarak geleceğin yıldızlarını da müzikseverlerle buluşturma misyonunu 2012 yılında daha etkili bir şekilde sürdürüyor.
Ocak ayında başlayan ve biletleri tükenerek 2012 yılının en iyi parti serisi olan Electronica Days ile yeni bir kimlik kazanan Electronica markası tüm dünyada yükselen trendlerin en iyi temsilcisi haline geldi. Yeni nesil Electronica kitlesinin ilk büyük buluşması Burn Electronica Festival Istanbul 2012’de gerçekleşecek.

Sıradışı festival kurgusu dahilinde 3 sahneden oluşan festival, 23 Haziran günü öğlen saatlerinden başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek eksiksiz bir festival deneyimini katılımcılara sunuyor.

Burn Electronica Festival Istanbul 2012, Burn ana sponsorluğu, Tuborg Gold’un değerli desteği, Nissan, Puma, Bridgestone, Mentos, Vivident, Ajans Press, Point Hotel’in katkıları ve FG 93.7 farkıyla 23 Haziran tarihinde Parkorman’da.

Burn Electronica Festival İstanbul, Hollanda ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında Hollanda Kraliyeti Başkonsolosluğu tarafından desteklenmektedir.
Bilet fiyatları:- Tam 67.00 TL Öğrenci 52.00 TL

Sanatçılar
Markus Schulz (Almanya / A.B.D.)

http://www.markusschulz.com/
http://www.facebook.com/markusschulz

Trance ve progressive tarzlarının en saygın plak şirketi Cold Harbour Records’ın sahibi, tüm dünyada 100’den fazla radyoda yayınlanmakta olan Global DJ Broadcast Radio Show’u hazırlayıp sunan ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de müthiş bir hayran kitlesi bulunan efsane DJ Markus Schulz, 2005 yılında tüm katılımcılarını kendine hayran bıraktığı Electronica Festival Istanbul sahnesine, dünyanın en önemli elektronik müzik sanatçılarından biri olarak, çok daha güçlü bir şekilde yeniden çıkıyor.

DJ Magazine’in düzenlediği, dünyanın en iyi 100 DJ’i listesinde 4 senedir ilk 10’daki pozisyonunu koruyan Alman asıllı Markus Schulz, Miami’de yaşıyor ve Amerika’nin en çok talep alan uluslararası DJ’i olma ünvanının da sahibi.
Trance Energy, Nature One, Dance Valley, Sunrise, Tomorrowland, Pleasure Island, Creamfields, Global Gathering ve hepsini buraya sığdıramayacağımız sayısız festivalde listebaşı çalmış olan ünlü DJ, dans müziğini kitlelere yayma misyonunu dört kıtadaki dans pistlerinde tozu dumana katarak yerine getiriyor.

Fazla söze gerek yok… Markus Schulz, gerçek bir superstar DJ olarak en iyi yaptığı işi yapmak için Burn Electronica Festival Istanbul 2012’de!

http://www.electronicafest.com/markusschulz.html

Crookers (İtalya)
http://www.crookers.net/
http://www.facebook.com/crookers

2003’ten bu yana house, electro, rap türlerini barındıran eşsiz stilleri ile müzik tarzları arasındaki bariyerleri kaldıran ve Fidget House’un yaratıcıları olarak gösterilen Crookers, önce dans müziğinin 2manydjs, Erol Alkan, Tiga gibi ağır toplarını kendine hayran etti ve ardından Kid Cudi’nin Day ‘n Nite parçasını baştan yaratıp ortaya koydukları efsanevi çalışma ile listelerde Lady Gaga’nın bile üzerine çıkarak tüm dünyayı ele geçirdi.

Benzersiz Crookers stilinde Armand Van Helden, Chemical Brothers, Black Eyed Peas, Beyonce, AC/DC, U2 gibi dünyaca ünlü isimlere yaptıkları remix’lerle festivallerin listebaşı isimleri arasına girerken farkında olmadan dans müziğinde yeni bir çığır açıp bugünün ve geleceğin pop müziğini yaratıyorlardı.

2010 yılında cıkartıkları ‘Tons of friends’ albümünde, Crookers rüzgarını kaçırmayı göze alamayan Kelis, Will I Am ve Roisin Murphy gibi isimler İtalyan ikiliye eşlik etti.

Geçtğimiz yıl yayınladıkları ikinci albümleri ‘Dr. Gonzo’ ile artık fırtına haline gelen Crookers rüzgarı electro’dan dubstep’e, techno’dan breakbeat’e uzanan DJ performanslarında dans müziğinin sınırlarını sonuna kadar zorluyor.
Geleceğin müziğinin günümüzdeki en büyük temsilcisi Crookers, Türkiye’deki ilk performansı için Burn Electronica Festival Istanbul 2012 ana sahnesinde…

http://www.electronicafest.com/crookers.html

Hercules & Love Affair (A.B.D.)

http://www.facebook.com/herculesandloveaffair

Hepsi birbirinden önemli sanatçıların toplamından oluşan Hercules & Love Affair, New York’un yeni disco ve house akımını en gösterişli ve zengin şekilde temsil ediyor. Dans müziğinde yeni bir çağ başlatan “Blind” parçalarıyla en büyük çıkışlarını yapıp müzik endüstrisini bir daha asla eski haline dönemeyecek şekilde sarsan grup ‘You Belong’, ‘My House’, ‘Athene’, ‘Painted Eyes’, ‘Falling’ gibi hitlerle her geçen gün daha ışıltılı bir şekilde parlamaya devam etti.

New York underground müzik sahnesinin en önemli isimlerinden Andy Butler önderliğinde, Kim Ann, Aerea Negrot, Shaun J. Wright gibi ikonik müzisyenlerin olağanüstü yaratıcıklıktaki birleşimi, sıradışı sahne performanslarında çok net bir şekilde anlam kazanıyor.

LCD Soundsystem ve The Rapture gibi gruplarla beraber DFA Records filosunun amiral gemilerini oluşturan Hercules & Love Affair’in ülkemizdeki her konserine büyük ilgi göstermiş olan geniş hayran kitlesiyle ilk açık hava buluşması muhteşem Parkorman atmosferinde gerçekleşiyor.

http://www.electronicafest.com/herculesloveaffair.html

WhoMadeWho (Danimarka)
http://www.whomadewho.dk/
http://tomasbarfod.com/
http://www.facebook.com/whomadewho

Indie / Electronica tarzına kattıkları post-punk yaklaşımla dans müziğinde son yılların en önemli grupları arasına giren WhoMadeWho, olağanüstü sesiyle vokalde harikalar yaratan bas gitar ustası Tomas Hossding, besteci ve gitarist Jeppe Kjellberg ve ‘Tomboy’ adıyla da tanınan, Kasper Bjørke ile yaptıkları parçalarla çok sayıda ödül almış olan, prodüksiyon dehası Tomas Barford’un 2003 yılında bir araya gelmesiyle kuruldu.

Kompakt, Gomma, Turbo ve Life&Death plak şirketlerinden yayınladıkları Keep Me In My Plane, Every Minute Alone, The Plot, Out the Door, Space to Rent gibi hit parçalar, 2 albüm ve çok sayıda remix’ten sonra 4. albümleri ‘Brighter’ ile 2012 yılının indie-dance sahnesindeki Kopenhag hakimiyetini tescillediler.

2010 yılında South by Southwest festivalinde en iyi canlı performans ödülüne aday olmalarının ve tüm otoritelere göre bu ödülü hakeden grup olmalarının ardından çok yol alan WhoMadeWho, gittikçe tuhaflaşan, ciddiyet ve gayri ciddilik arasındaki karanlık suların neresinde olduğu kendileri tarafından bile pek bilinmeyen ama her açıdan daha olağanüstü ve etkileyici bir grup haline geldi.

Görkemli bir rock grubunun sahnede dans müziği çalmasını hayal edin… İşte bu hayalin en kışkırtıcı şekilde gerçekleştiği, uzun süre etkisinden kurtulamayacağınız muhteşem canlı performansıyla WhoMadeWho, Burn Electronica Festival Istanbul 2012 ana sahnesinde!

http://www.electronicafest.com/whomadewho.html

W&W (Hollanda)
http://www.wandwmusic.com/
http://www.facebook.com/wandwofficial

Trance müziğin geleceği ile ilgili bulanıklığı ve soru işaretlerini paramparça ederek ışıl ışıl bir geleceği müzik dünyasına en yüksek çözünürlükte gösteren W&W, elbette hiç vakit kaybetmeden bu müzikteki en iyi vizyona sahip kişi olan Armin Van Buuren’in bembeyaz melek kanatları altında korumaya alındı. Bu sayede yükselişlerinin ivmesi katlanarak artan Ward van der Harst ve Williem van Hanegem, beklenenin aksine, bu noktadan sonra yaratıcılık seviyelerini en üst noktaya taşıdılar.

2011 yılında Armada Music çatısı altında arka arkaya çıkan AK-47, Twist, Phantom parçalarıyla ünlerine ün katıp ve sürekli sayısı artan kitleleri peşlerinden sürüklemeye devam ettiler.

Armada Music etiketiyle çıkan Invasion isimli parçaları A State of Trance 550 Dünya Turunun resmi parçası seçilen W&W; Aly & Filla, Delirium ve Marcel Woods gibi isimlere yaptıkları remix’lerle de gündemden hiç düşmüyor. Trance müziğe duydukları tutku ile hızını alamayan ikili, Armada Music çatısı altındaki Mainstage Records isimli plak şirketleriyle yeni jenerasyonun hızla yükselen prodüktörlerine yer vermeye başladılar.

Son dönemde yaptıkları muhteşem çıkışla elektronik müzik sahnesinin en taze, heyecan verici ve aranan ikilisi haline gelen W&W, A State of Trance, Global Gathering gibi efsanevi parti konseptlerindeki muhteşem performanslarının ardından Burn Electronica Festival Istanbul 2012’de!

http://www.electronicafest.com/ww.html

Kaiserdisco (Almanya)
http://www.kaiserdisco.net/
http://www.facebook.com/kaiserdiscoMusic

Benzersiz groovy techno ve tech-house tarzıyla tüm dünyada 2008 yılından bu yana Hamburg merkezli sarsıntılara neden olan Kaiserdisco, 2012 yılında zirveye çıkan kariyerlerinin büyük partiler ve festivallerle dolu programında, festivalin en yüksek tempolu anlarına imza atmak için, 23 Haziran tarihinde ilk kez İstanbul’a geliyor.

Almanya’da olmalarına rağmen etraflarında olup bitene tamamen kayıtsız kalarak inandıkları ve sevdikleri yolda ilerleyen ikili, bu tutarlılıkları sayesinde Drumcode, 100% Pure, Strictly Rhythm, Toolroom, My Best Friend, Global Underground gibi plak şirketlerinin aranılan sanatçıları haline geldiler.

2012 yılının Nisan ayında kurdukları kendi plak şirketleri KD Music ile kendi tarzlarını daha baskın bir şekilde ortaya koymaya başladılar.

Techno’nun saf bir dolgunlukla kulaklara ulaştığı Kaiserdisco haline şahit olmak için 23 Haziran gecesi Burn Electronica Festival Istanbul 2012 Dance Arena’da olmanız yeterli.

http://www.electronicafest.com/kaiserdisco.html

Yolanda Be Cool (Avustralya)
http://yolandabecool.com/
http://www.facebook.com/YolandaBeCool2

5 milyondan fazla satan, 12 ülkede 1 numaraya tırmanan ve radyolardan televizyon kanallarına hayatımızın her safhasını ele geçiren single’ları ‘We No Speak Americano’dan sonra yeni hit’leri ‘Le Bump’la bir istila daha gerçekleştirmekte olan Yolanda Be Cool’un ünlenmesini sağlayan bu popüler parçaları unutun! Avustralyalı ikilinin Burn Electronica Festival Istanbul 2012’nin en eğlenceli house müziğini, beklenmedik derecede underground bir tarzda çalacakları DJ setleriyle herkesi dans ettireceği gerçeğine kendinizi alıştırmanızı tavsiye ederiz.

Johnson Peterson ve Slyvester Martinez ikilisinden oluşan Yolanda Be Cool, yüksek prodüksiyon kabiliyetleri ve engin müzik bilgileriyle, parçalarını Avustralya’nın bağımsız plak şirketi ‘Sweat It Out’tan çıkartarak, uluslararası bir hit’in, arkasında büyük bir plak şirketinin gücü olmadan nasıl yapılabileceğini herkese gösterdiler.

10 seneyi aşan DJ’lik tecrübelerini ve hip hop’tan tekno’ya uzanan ilham yelpazelerini prodüksiyonlarına başarıyla yansıtan ikili, parçalarında sıklıkla yer verdikleri 1950’lere kadar geniş bir yelpazeye yayılan sampling çalışmalarıyla günümüzün en geniş ve heybetli sahnelerinde dinleyicileri kendilerinden geçiriyor.

Son zamanların en heyecan verici house müzik prodüksiyonlarını ortaya koyan Yolanda Be Cool; bu yaz dans müziği dünyasını sallayacak çıkış albümlerini bitirip takipçilerine sunmak için sabırsızlıkla çalışırken bu albümden parçaları da ilk kez Burn Electronica Festival Istanbul 2012 sahnesnde dinleyeceğimiz müjdesini veriyorlar.

http://www.electronicafest.com/yolandabecool.html

Johnwaynes Feat. Stee Downes live (Portekiz / İrlanda)
http://www.johnwaynes.pt/

Portekiz’li DJ Jepe ve António Bastos, bilinen adlarıyla Johnwaynes; 6 senedir Minimal Acid-House’tan, Disco-Funk’a uzanan geniş müzik yelpazeleriyle seçkin partilerde boy gösterirken, yaptıkları parçalar Compost ve Cecille gibi piyasanın itibarlı plak şirketlerinden çıktı. İkilinin gerek parçalarında gerekse remix’lerindeki kendilerine has elegant tarzları, ünlerini Portekiz sınırları dışına taşıdı. Stee Downes ise Sonar Kollektiv’in en önemli sanatçılarından biri olarak hem kendi kişisel DJ’lik, söz yazarlığı ve producer’lık kariyerini sürdürüyor hem de diğer sanatçıların listebaşı parçalarında etkileyici vokaliyle yer alıyor. Geçtiğimiz yılın en çok çalınan parçalarından olan ve Gilles Peterson tarafından yılın dans müziği parçası adayı olarak gösterilen Lovebirds imzalı ‘Want You In My Soul’ ile adını ve sesini tüm dünyaya duyurmayı başarmasının ardından Johnwaynes ikilisiyle beraber hazırladıkları ‘You Belong To Me’ parçası Cecille Records’tan yayınarak büyük bir başarı kazandı.

Birbirinden yetenekli 3 müzisyenin müziğe olan tutku ve arzularını büyük bir enerjiyle yansıttıkları canlı performansları Burn Electronica Festival Istanbul 2012 katılımcıları için beklentilerinin çok üzerinde bir deneyim olacak.

http://www.electronicafest.com/johnwaynessteedownes.html

The Revenge (İskoçya)
http://www.therevenge.co.uk/
http://www.facebook.com/therevengeuk

Rock, soul ve funk müziklerden aldığı ilhamı, babasının drum machine ve sampler’ıyla başlayan prodüksiyon kariyeriyle birleşince The Revenge olarak bilinen Greame Clark’ın re-edit furyasının en önemli mimarlarından biri olması kaçınılmaz oldu. Elbette The Revenge gibi müzikal yeteneklerin mühendis zekasıyla birleştiği orijinal bir kişiliğin herhangi bir trendle bağdaşması ve yitip gitmesi söz konusu bile değildi. Re-edit trendinin ve düşük tempolu ama güçlü altyapıya sahip dans müziğinin en önemli ismi olmasına rağmen sürekli yenilikler peşinde koşan The Revenge yeni nesil underground müzik sahnesinin kült’lerinden biri olarak dünyanın her yanında sadık hayran kitleleri edindi.

Deportivo Street Team, OOFT!, Cronk Family Enterprises, 6th Borough Project ve The Hong Kong Micros projeleriyle de tanınan The Revenge, kurucusu olduğu 3 plak şirketinden özellikle Instruments of Rapture ile önemli başarılara imza atıyor.

Karanlık ve ufak kulüplerin, yavaş ve seksi dansların efendisi The Revenge, Burn Electronica Festival Istanbul 2012’de vücut hareketleri ile kalp ritminin ters hızda çalışmasına neden olacak.

http://www.electronicafest.com/therevenge.html

Kasper Bjorke (Danimarka)
http://www.kasperbjorke.com/
http://www.facebook.com/kasperbjorke

Kendi adıyla yayınladığı üçüncü albüm olan ‘Fool’u Nisan ayında müzikseverlere sunarak 2012 yılının en iyi Indie-Dance/Disco albümünü şimdiden ilan eden Danimarka’nın dahi çocuğu Kasper Bjorke, karakteristik Kopenhag işi soğuk müziğe kattığı ruh ve sıcaklıkla kendine özgü bir tarz yaratıp iklim farketmeksizin dünyanın her yanında liste başarıları ve hayranlar kazandı.

Dans müziğinin gelebileceği en sofistike hali temsil eden duruşuyla Londra’daki Fabric, Paris’teki Social Club, New York’taki Le Bain ve Cielo gibi çizgi üstü kulüplerin yanı sıra Montreux Jazz Festival, Iceland Airwaves, Roskilde ve Distortion gibi, bir dans müziği sanatçısı için oldukça sıradışı sayılacak, festivallerde de performans gösteriyor.
Deep house, disco, no-wave ve post-punk tarzları arasında benzersiz bir başarıyla yol alan DJ setleri, Kasper’in stüdyodaki müthiş yeteneğini ve sıradışılığını sahnede de sürdürdüğünü kanıtlar nitelikte.

WhoMadeWho’dan tanıdığımız Tomas Barfod ile beraber yaptıkları çalışmalarla sayısız ödüle layık görülen Bjørke, yeni albümü Fool ile bu sene çok daha fazlasıyla onurlandırılmaya aday. Burn Electronica Festival Istanbul 2012’deki WhoMadeWho ve Kasper Bjørke karşılaşmasından dolayı sürprizlere hazırlıklı olmakta fayda var…

http://www.electronicafest.com/kasperbjorke.html

The Discotexas Band feat. Moullinex & Xinobi (Portekiz)
http://www.discotexas.com/
http://www.facebook.com/thediscotexasband 
Plak şirketi, kollektif, parti organizatorleri, müzik grubu; bunlar Discotexas’ı tanımlamak için kullanılabilecek kelimelerden birkaçı.

Yaptığı parçalar ve remix’lerle Indie Dance/Nu Disco sahnesinin en önemli temsilcileri arasında gösterilen, sahibi olduğu Gomma isimli plak şirketiyle yıllardır dans müziğinin trendlerini belirleyen Moullinex ve bu türün en önemli figürlerinden Xinobi tarafından kurulan Discotexas oluşumu; Luis Calçada ve Da Chick’in katılımıyla 4 kişilik The Discotexas Band haline geldi.

Günümüzün en çok talep gören yeni dönem Disco müziğini CD çalar ve pikaptan kurtarıp canlı grup formatına sokan The Discotexas Band, kendi prodüksiyonlarının yanında The Peaches, Mirror People, Kamp! ve Justin Faust gibi isimleri coverlayarak benzersiz bir eğlence sunuyor.

Tarzın en önemli isimleri tarafından kurulan The Discotexas Band, disco ve house tarzlarına getirdikleri eşsiz yorumlarını enstrüman kabiliyetleri ile birleştirerek adeta bir “Allstars” karması halinde Burn Electronica Festival Istanbul 2012 ana sahnesinde ’deki yerlerini alıyorlar.

http://www.electronicafest.com/discotexas.html

http://electronicafest.tumblr.com/
http://www.futuregeneration.net/
http://www.burn.com.tr/

FG 93.7
info@futuregeneration.net
0212 2835050

Author

Share