Bulaşık Deterjanı Yerine Karbonat | Hanımların Dünyası

loading...

Bulaşık Deterjanı Yerine Karbonat

Bulaşık Deterjanı Yerine Karbonat

Hepimiz sağlıklı, mutlu ve uzun bir hayata sahip olmak isteriz.Bu makalemizde bunu sağlamak için evde kimyasal madde kullanımını azaltmanızı sağlayacak bir ipucundan bahsedeceğiz. Hepinizin bildiği gibi bulaşık makinelerinde kullandığımız deterjanlar iyi durulanmazsa sağlığımıza zararlı olan kimyasallardan yapılmaktadır. İşte bu kimyasallara karşı güçlü bir alternatifimiz var.

Karbonatın ev temizliğinde kullanım alanları bir sürüdür. Karbonatla çaydanlıklarınızı ve cezvelerinizi temizleyebilir, paslanmaz çelikleri ve gümüşlerinizi parlatabilirsiniz. Hatta halılarınızdaki ve kilimlerinizdeki istenmeyen kokuları gidermekte, küvet ve lavabo temizliğinde de karbonat kullanabilirsiniz. Karbonatın kullanım alanlarından biri de bulaşık deterjanı olarak kullanımıdır.

Bulaşık makinesinde kullanmak üzere aktarlardan karbonat temin etmeniz daha uygun olacaktır. Marketlerde daha küçük paketlerde satıldığı için daha pahalıya gelir. Aktarlardan daha ucuza alınabiliyor. Bulaşık makinenizin deterjan gözüne karbonatı ekleyin. Makine tuzunu koyun. İsterseniz parlatıcı olarak sirke kullanabilirsiniz. Ancak bazı bulaşık makinelerinde sirke kullanımı sorun yapabiliyormuş. Bulaşıklarınız karbonat ile hiç olmadığı kadar parlak ve mis gibi olacaklar. İşte kullanım görüntülerimiz:

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb