Brüksel Tüp Bebek Merkezi | Hanımların Dünyası

loading...

Brüksel Tüp Bebek Merkezi

Brüksel Tüp Bebek Merkezi

Brüksel Tüp Bebek Merkezi

2000 yılında açılan Brüksel tüp bebek merkezinin kurucusu Türk bir doktor olan ve daha önce Hospital Français’ de Endoskopik Cerrahi ve Tüp Bebek bölümünde bölüm başkanı olarak görev yapan profesör DR. Yücel Karaman’ dır. Yücel Karaman merkezi kurarken daha önce bölüm başkanlığı yaptığı hastanedeki ekibini de yanında götürmüş ve tam teşekküllü olarak çalışmalarına başlamıştır. En yeni teknoloji ile donatılmış olan tüp bebek merkezinde başka rahatsızlıklara bakılmıyor. Merkez müstakil bir bina olarak sadece tüp bebek üzerine geliştirilmiş tam donanımlı bir hastanedir. Hastanenin bu güne kadar yaptığı tüm işlemler amacına ulaşmış ve nerede ise başvuru yapan hiç bir aile olumsuz olarak geri çevrilmemiştir. Tüp Bebek Merkezi İşlemleri Nasıl Yapıyor? Öncelikle anne olmak isteyen kadın muayene ediliyor. Sorun kadında mı erkekte mi kontroller tam olarak gerçekleştiriliyor. Sonrasında teşhis edilen duruma yönelik olarak çalışmalar başlıyor. Gelişen tıp ve modern yöntemler sayesinde anne adaylarının 98’ i olumlu sonuçlar ile dönüyor. Anne adaylarına uygulanan ilk işlem genellikle aşılama oluyor. Bunun nedeni evlilikten sonra bekleyen veya farklı nedenlerden ötürü çocuk yapmayı geciktiren anne adaylarının yumurtalıklarında tembelleşme meydana gelmesi. Bu tembelleşme yumurta çatlamasına engel oluyor. Bu nedenle ilk olarak yapılan yumurta çatlatma iğnesine aşılama yöntemi adı veriliyor.

Aşılama yöntemi suni döllenme yöntemlerinden biridir. Bu yöntemlerin olumsuz etkilenmesine neden olan altı farklı faktör bulunuyor. Bu faktörlerden ilki kadının yaşı. Otuz yaşını geçen kadınlarda yumurta çatlaması çok daha zor oluyor. Bir diğeri kullanılan ilaçlar. Üçüncüsü uygulanan aşılama yöntemidir. Bir aşılama yönteminin başarılı olabilmesi için en az üç kere denenmesinde fayda var. Dördüncü aşılamadan sonra dinlenme, beş aşılama tutma şansı ve altı aşılamadan sonra kadının yavaş hareket etmesi. Aşılamanın tutma Şansı Yüzde Kaç? Analiz ve literatür raporlarına göre aşılamanın tutma şansı 20 30 civarındadır. Fakat birçok değişkene göre başarı oranı da değişebiliyor. Aşılama yönteminin kullanıldığı dört yüz çiftte yapılan incelemelere göre aşılama sonrasında on beş dakika boyunca kalkmayan kadının diğer kadınlardan 10 daha fazla şansı var. Aşılamadan hemen sonra kalkan kadın ise ortalamaya göre 17 oranında daha talihsiz. Tedaviyi kırk yaşından sonra gerçekleştirmek isteyenlerde başarı oranı azami 2’ dir. Bu nedenle kadının otuz beş yaşını geçmeden aşılama yöntemini denemesi gerekmektedir. Bu yöntemin başarılı olmasındaki bir diğer etken kullanılacak spermlerin kaliteli olması. Yavaş hareket eden, zayıf spermlerin kullanılması yöntemin başarı oranını büyük çapta düşürebiliyor. Bu nedenle özel sperm yıkama yöntemi ile güçlü ve hareketli spermlerin diğerlerinden ayrılması gerekiyor.

Brüksel Tüp Bebek Merkezi Jinekoloji Brüksel Tüp Bebek Merkezinde jinekolojik tedavi yöntemleri de mevcut. bu yöntemlerden bir tanesi de spor yöntemi ile rahmi istenilen pozisyona getirmek ve rahatlatmak. Bazı kadınların pelvik bölgesi yani leğen kemiği dar olduğu için hamile kalmakta zorluk çekiyor olabilir. İşte merkezimizde tüm bu sorunlara rahat bir şekilde çözüm bulunabiliyor. Ayrıca belirtmek gerekirse tüp bebek merkezimizde sadece tüp bebek tedavisi gerçekleştirilmiyor. Kadınların maruz kaldıkları farklı rahatsızlıklara da çözümler aranıyor, birçoğu da tedavi ediliyor. Örneğin hamilelik esnasında gerçekleşen solunum yolu enfeksiyonları, vajinusmus tedavisi, hamile iken ağız ve diş bakımı, hamilelik dışı kalan konular, örneğin sancılı ve düzensiz adet görme, adet görememe, doğum kontrol yöntemleri gibi kadın sorunların da çözüm bulunuyor. Brüksel Tüp Bebek Merkezi Laparoskopi Laporoskopik lazer cerrahi tedavi sistemi Brüksel Tüp Bebek merkezimizde en son teknoloji ile geliştirilmiş alanında uzman ve deneyimli profesörler eşliğinde yapılmaktadır. Artık kanser dahil birçok hastalığın tedavisi bu yöntem ile dikişsiz olarak sağlanmaktadır. Tedavi sisteminin iki ayrı uygulama yöntemi vardır. Bu yöntemlerden biri ağızdan karına kadar uzatılan kamera ile yapılan görüntülü sistem, diğeri ise vajinal yoldan karına uzatılan kamera sistemi ile tedavi yöntemidir.

Laporoskopik cerrahide karına göbek içinden üç ya da dört litre kadar karbondioksit gazı verilir. Arkasından göbekten girilerek karın içine bir optik tüp yerleştirilir. Bu sistem vücuda doğal yollarla girdirilen kamera sistemi ile bağlanır. Görüntü oluştuktan sonra tedavi işlemleri başlar. Laporoskopide klasik yöntemlerin kullanılması gibi lazer tekniği de kullanılmaktadır. Lazer tekniğinin kullanılması sayesinde anne adayının herhangi bir sorun ile karşılaşmasının önüne geçilerek onun suni döllenme yöntemlerinde daha başarılı olmasının önü açılmaktadır. Lazer tekniği laparoskopik cerrahiye pek çok avantaj kazandırıyor. Merkezimizde amaca yönelik değişik lazer yöntemleri kullanılmaktadır. CO2, Argon, Nd:Yag bunlardan bazılarıdır. En çok kullanılan CO2 lazer yönteminin diğer lazer tekniklerine oranla daha fazla avantajı bulunmaktadır. Bu tür ameliyatlara genellikle merkezimizin kurucusu Brüksel Tüp Bebek Histeroskopi Yöntem vajina ve rahim ağzından girilerek rahmin içinin gözlenmesidir. Bu ameliyat hafif bir genel anestezi altında yapılır. Genel olarak ameliyat süresi otuz dakikayı geçmez. Histeroskopi uygulanmadan önce vajene spekulum uygulanır. Yani herhangi bir enfeksiyon oluşumuna karşı dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilir.

Histeroskopinin de kendi içinde bölümleri vardır. Bunlardan biri tanısal histeroskopidir. Yöntemin amacı teşhistir. Genel olarak spinal anestezi altında gerçekleştirilen bir yöntemdir. Tüm bu yöntemler tüp bebek ve kadın sağlığı merkezimizde alanında deneyimli ve profesyonel doktorlarımız ile gerçekleştirilmektedir. Histeroskopinin bir diğer yöntemi ise operatif olanıdır. Bu yöntem ile rahim içine yerleşmiş olan myom, kist gibi zararlı maddeler hasta dikiş, ameliyat gibi zorluklar çekmeden alınır. Bu sayede açık ameliyata gerek kalmaz. Bu tedavi yöntemi açık ameliyatın sebep olduğu kısırlık ve mecburi kürtaj durumlarına sebep olmamaktadır. Bu sayede kullanılacak olan suni döllenme yöntemi 83 daha başarılı olabilmektedir. Brüksel Tüp Bebek Merkezinin Kurucusu Evli ve üç çocuk babası olan Dr. Yücel Karaman İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerini biliyor. İlk tüp bebek çalışmalarına 1981 yılında başlayan Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezinin tam olarak 2008’ de faaliyete geçmesi ile hayallerinin bir kısmını gerçekleştirmiştir. Hayallerinin geri kalan kısmında isteyip de olamayan tüm kadınları anne yapmak yatıyor.

Bu güne kadar Türkiye, İngiltere ve Belçika’ da 21.000 üzerinde laparoskopik ve histeroskpik ameliyat gerçekleştirmiştir. En umutsuz görünen aileleri bile çocuk sahibi yapmayı başarmıştır. Aşılama yöntemi de dahil olmak üzere kullandığı tüm yöntemler çiftlerin bebek sahibi olmasında etkili olmuştur. Brüksel Tüp Bebek Merkezini Neden Tercih Etmelisiniz? Öncelikle merkezimiz sizin sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirebilmeniz için sizin sağlığınızı gözetiyor. Bu nedenle geliştirmiş olduğumuz teknolojik ve modern yöntemler ile açık ameliyata gerek kalmadan tedavi yöntemlerini gerçekleştiriyor ve sizi sağlıklı bir gebelik ortamına hazırlıyoruz. Gebelik işlemi gerçekleştikten sonra dokuz ay boyunca takibinizi yine merkezimizde gerçekleştiriyoruz. Ücretlerimiz son derece makul olup, yapacağımız tüm işlemler, konaklama ve burada geçireceğiniz zamanda gerçekleşecek giderleriniz fiyat içerisine dahil edilmektedir. Bebeğiniz dünyaya gelene kadar bize emanetsiniz. Bebeğiniz dünyaya geldikten sonraki ilk takipleri de yine tüp bebek merkezimizde itina ile gerçekleştirilmektedir. Brüksel Tüp Bebek Merkezi ile anne olmak hayal değil.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb