Brüksel Lahanası ile Karışık Sebze Yemeği Tarifi | Hanımların Dünyası

loading...

Brüksel Lahanası ile Karışık Sebze Yemeği Tarifi

Brüksel Lahanası ile Karışık Sebze Yemeği Tarifi

Bu yemeğe aslında türlü yemeği de denilebiliyor ancak biz, Brüksel Lahanası ile karışık sebze yemeği tarifi demeyi tercih ettik. Normal sebze yemeklerinden farklı olarak oldukça basit bir yapımı olan bu sebze yemeği aynı zamanda tam bir sağlık deposu.

Sağlıklı yemek yemeği tercih ediyorsanız eğer bu tarif sizin için ideal olabilir. Sadece kısa bir zamanınızı alacak brüksel lahanalı karışık sebze yemeği tarifini içeriğimiz’de inceleyebilirsiniz.

Brüksel Lahanası ile Karışık Sebze Yemeği Malzemeler

>> 1 Paket Brüksel Lahanası

>> 1 adet domates

>> 1 adet havuç

>> 1 adet kabak

>> 1 parça tavuk bonfile

>> 3-4 kaşık salça (eğer domatesi arttırırsanız salçayı azaltabilirsiniz.)

Brüksel Lahanası ile Karışık Sebze Yemeği Yapılışı

Öncelikle tavuk bonfileyi kuşbaşı olarak doğruyoruz ve iyice yıkadıktan sonra teflon ya da yapışmaz tencereye tavukları koyuyoruz. Tavuklar kendi suyunu çekerken sizde diğer yandan kabak havuç ve domatesi soyup küp küp doğrayın. Ardından brüksel lahanalarının sap kısmı olan bölümleri kesiyoruz ve üzerinden 1-2 kat yapraklarını soyuyoruz. Suyunu çeken tavukların içine biraz yağ ekleyerek salçayı koyuyoruz kısa bir süre salçada kavrulunca doğrayıp hazırladığımız ve iyice yıkadığımız sebzelerin hepsini tencereye boşaltıyoruz. Tencereye eklediğimiz sebzeleri, tavuk ve salça ile iyice harmanlıyoruz ardından üzerini geçecek kadar su ekliyoruz ve kaynamaya bırakıyoruz. Su kendini çekmeye başladığında havuçları ve tavukları kontrol edin yeterince yumuşamamışsa biraz daha su ekleyip kaynatmaya devam edin. Havuç ve tavuklar yeterince yumuşadıktan sonra yemeğimiz hazır afiyet olsun.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb