Brezilya Fönü | Hanımların Dünyası

loading...

Brezilya Fönü

Brezilya Fönü

Brezilya Fönü Nasıl Uygulanır

Biz kadınlar her zaman bakımlı görünmek isteriz fakat bunu her zaman mümkün kılabilmek zordur. Bakımlı saçlar bakımlı kadın demektir. Özellikle kıvırcık, dalgalı ya da şekil almayan saçlara sahipseniz bu saçlara her gün şekil vermek için çok zaman kaybedersiniz. Her gün fön işlemi saçları yıpratır. Bu sıkıntılara derman bir çözüm mevcut. Hem saçlarınız dümdüz olup bakımlı görünecek hem de parlak olacak. Brezilya fönü denilen işlemi yaptırmak sizi harika saçlara kavuşturacak. Brezilyalı kadınlar için gayet sıradan ve herkesin evinde bile uyguladığı bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Malum brezilyalı kadınların saçları olabildiğine kıvırcık kabarık ve mattır. Bu Brezilya fönü uygulamasını kuaförde yaptırabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu işlem için kuaförünüz sizden en az 2 saat bir süre istemektedir. Saçınızın durumuna bağlı olarak daha uzun bir sürede de yapılabilmektedir.

Saç öncelikle yıkanıp iyice hiç nem kalmayacak şekilde kurutuluyor. Bunu yaparken sülfatsız ve kremsiz şampuan kullanıyorlar. Daha sonra keratin saçlara iyice sürülüyor. Daha sonra kullandıkları keratinin markasına göre iki ya da üç gün saçlarınızda keratin varken hiç yıkamadan günde bir kez kuaföre gidiyorsunuz ve tekrar düzleştiriyorlar. üçüncü gün saçlarınız yine sülfatsız şampuan ile yıkanıyor. Sülfatsız krem kullanılıyor. En son bakım serumu uygulanıp brezilya fönünüz kullanımınıza hazır oluyor. Artık saçlarımızı 3-6 ay arasında kullanabiliriz. Tabi kullandıkça düzleşme durumu gittikçe azalacak ve fönünüz bozulmaya başlayacak. Kuaför maliyeti ise 400 TL civarındadır.

brezilya-fonu

Brezilya fönünün saçları yıpratacağını sananlar vardır ki bunlar brezilya fönünü defrize işlemi ile aynı sanmaktadırlar. Brezilya fönü bırakın saçları yıpratmayı, aksine yıpranmış saçlarını canlandırmak isteyen kadınların uyguladığı bir yöntemdir. Brezilya fönünü evde uygulamak isterseniz 100 TL civarı bir fiyatla satılan hazır brezilya fönü kitlerinden alabilirsiniz. İçerisinde sülfatsız şampuan ve sülfatsız krem, keratin ve saç bakım serumu bulunmaktadır. Kuafördeki gibi önce saçlar sülfatsız şampuan ile yıkanır. Sonra saçlar kurutulur ama bu kurutma işlemi hafif nemli kalacak şekilde olmalıdır. Eğer saçlar çok inatçı ve fazla kıvırcık ise hafif düzleştirme işlemi yapabilirsiniz. Sonra küçük tutamlar halinde aldığımız saçlarımıza keratini iyice yediririz. Bunu yaparken ince uçlu bir tarak kullanılabilir. Sonra saçlarımızı bir bone ile örtüp yaklaşık 40 dakika kadar bekletiriz. Sonra saçlarımızı tekrar kurutup ki her keratin tam kurumamaktadır. Saç düzleştirici ile düzleştiririz.

Saç düzleştiricinin ısısı 230 derece olmalıdır. Fakat bu ısı saçın boyalı olup olmadığına boyalıysa hangi renk olduğuna bağlı olarak değişecektir. Saçlarınızı düzleştirirken küçük tutamlar halinde almalı ve en az 8-10 kere üzerinden geçmelisiniz. Daha sonra saçlarınızı yıkamıyorsunuz. Saçlarınızı toplamıyorsunuz, örmüyorsunuz kulak arkası yapmıyorsunuz buhara maruz bırakmıyorsunuz. Mesela topladınız ve toka izi kaldı hemen saçlarınızı düzleştiriyorsunuz. Piyasada satılan bazı ürünler sadece 1 gün yıkanmadan kalırken bazı ürünler üç gün yıkanmadan saçınızda kalıyor. Daha sonra üç günün sonunda saçlarınızı yıkayıp kuruttuğunuzda ışıl ışıl, dümdüz ve yumuşacık saçlarınızla karşılaşıyorsunuz. Brezilya fönünüzü yaptırdınız ya da kendiniz yaptınız fark etmez bozulmaması için sülfatsız şampuan ve kremler kullanmalısınız. Yoksa eski haline daha hızlı bir sürede dönecektir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb