Brezilya Fönü Zararları ve Fön Alternatifleri

Author

Categories

Share

Brezilya Fönü Zararları ve Fön Alternatifleri

Brezilya fönü yan etkileri bilhassa hamile bayanlara yapılması önerilmez ayrıca astım vs. solunum yolu hastalığı olan kişilerinde yapması veya yaptırması sakıncalı bir durumdur. Brezilya Fönü Zararları ve Fön Alternatifleri var mı sorusunu son zamanlarda sıklıkla duymaktayız. Gelin sizlere bu konu hakkında bilgi verelim. Saç düzleştirmek için kalıcı fön iddiasıyla ortaya çıkan brezilya fönü adlı ürünü yaklaşık 30 dakika boyunca kullanan kuaförlerde ve güzellik salonlarında gerek kuaförlerde uygulanan, müşterilerde görülen burun kanaması ya da göz yanması gibi şikayetler üzerine yapılan laboratuar araştırmasına 4.85 – 10 arasında formaldehid maddesi kullanıldığı ortaya çıkmıştır. 1 lik bir miktarın bile ciddi alerjik reaksiyonlara neden olduğu bilinen formaldehit ile aynı zamanda çok şiddetli bir kanserojen madde ve toksin olarak bilinmektedir.

ABD’nin OREGON üniversitesinde yapılan araştırmada Üretici firma her ne kadar formaldehit kullandığını inkar etse de olay ABD de basına yansıdı ve geniş yankı bulmuştur. Kalıcı saç düzleştirmek isteyen arkadaşlara brezilya fönü konusunda dikkatli davranmalarını tavsiye edilmektedir. Brezilya fönü ürününün asıl adı brezilya keratinidir ve piyasada çeşitli muadilleri bulunuyor. Bazı markaların kalitesiz ve sağlıksız olması nedeniyle pek çok problem yaşanıyor, piyasadaki brezilya fönü fiyatı markasına göre 200-750 tl arasında değişkenlik gösterirken kuaförler bu uygulamayı en kısa saçlarda 250 tl gibi fiyatla yapıyor. Bir klişe vardır ki, kıvırcık saçlılar saçlarının düz olmasını, düz olanlar ise kıvırcık olmasını isteniyor. İşte bu yüzden saçlarımızın düz olması için pek çok yol denmekteyiz. Günümüzde Brezilya Fönü Zararları ve Fön Alternatifleri var mıdır sorusunun alternatif yollarına bakalım.

En basit yol saçların bildiğimiz fönlerle yapılması ve ya saç düzleştiricilerini kullanmanızdır. Brezilya fönüne başvuranlar genellikle, saç düzleştiriciler alınır, iki günde bir saçlarımı düzleştirilir. Zahmetli olan bu iş zamandan çaldığı için tercih ediliyor. Özellikle son zamanlarda çok fazla popüler olan Brezilya fönü fırsat konusunda kişilere 5 ya da 6 ay kalıcı düzlük vaat etmektedir. Bu da tabii ki saçlarını düz yapmak isteyenler için bir alternatif hatta çok iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Ancak Brezilya fönünü sağlam ellere bırakmak gerekir. Çünkü yapılacak herhangi bir yanlış farklı durumlara sebebiyet vermektedir. Örneğin saç dökülmesi ve kellik gibi sonuçlar doğurmaktadır. Brezilya’da saç cinsinin ve havada bulunan nem oranın saçları düzleştirmeyi zorlaştırmasından dolayı bulunan bu brezilya fönü gerek saçları düzleştiriyor gerekse de saç bakımına yardımcı olmaktadır. Bunu yaptıranlar arasında ünlüler de bulunuyor. Örneğin; Brezilyalı model Gisele Bündchen ile Amerikalı yıldız Nicole Ritchie bu fönden yaptırıyor. Özellikle ülkemizde de şu sıra çok trend olan

Brezilya fönü ne kadar sorusu ise biraz yapılan yere göre cevabını verilmektedir. Brezilya fönü fiyatı değişkenlik gösteriyor. Kuaförlük tarihinde de bir devrim olarak gösterilen brezilya fönünün uygulanması sırasında saça keratin ile formaldehid sürülerek ütülenmektedir. Brezilya fönü beş aşamada yapılıyor ve saat olarak ortalama 1 saat sürmektedir. İşlemden sonra Brezilya fönünün besleyici etkisinden dolayı saça yumuşaklık kazandırır ve bir dertten de öte olan elektriklenmeyi önlemektedir. Özellikle neme karşı da koruma sağlar. Brezilya fönü zararları konusunda ise, şunu söylemek gerekir kişinin fönü yaptıracağı yer burada önem kazandırır. Brezilya fönü şu an çok moda olduğu için pek çok kuaför salonunda bu işlem gerçekleşebilir. Kuaförde Brezilya fönü için uygulanan teknikte kimyasalların yanlış karıştırılması ile kullanılması saç dökülmesine ve kelliğe neden olduğundan dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden gideceğiniz yeri iyi seçmenizde fayda olduğu unutulmamalıdır.

Brezilya Fönü Zararları ve Fön Alternatifleri Resimleri

 

Author

Share

Önceki İçerikOksidan nedir
Sonraki İçerikDiyet Çorba Nasıl Yapılır