Brezilya Fönü Zararları ve Fön Alternatifleri | Hanımların Dünyası

loading...

Brezilya Fönü Zararları ve Fön Alternatifleri

Brezilya Fönü Zararları ve Fön Alternatifleri

Brezilya Fönü Zararları ve Fön Alternatifleri

Öncelikle kısaca Bezilya fönünün ne olduğuna bakalım. Son dönemlerde oldukça sık duyulan bu fön çeşidi adından da anlaşıldığı gibi saça yapılan bir uygulamadır. Kıvırcık saçlı bayanların ve dalgalı saça sahip bayanların özellikle gündeminde bu konu. Kıvırcıklıktan ve dalga saç modelinden sıkıldıysanız işte tam burada devreye Brezilya fönü giriyor. Özel bir kreatin karışımıyla gerçekleşen bu fönün kalıcılığı 4-6 ay arası değişiyor. Brezilya fönü zararları ve fön alternatiflerine bakacak olursak; saçı bakımsız ve cılız olan saçlar için pek fazla önerilmiyor. Fakat bakımlı ve güçlü saçlarınız var ise keratin maddesininde karışıma eklenmesiyle saçlarınızın parlaklığı ve güzel görünümü artacaktır.

Yine hamile bayanların yapması , astım ve deri hastalıkları olan bayanların yapması çok uygun görülmez. Brezilya fönü zararları ve fön alternatifleri denince akla kimyasallar da geliyor tabi ki bu sebeple bu fönün yapım aşamasında de kullanılan zararlı kimyasallar mevcut elbetteki. Hatta kanse riski taşıyanları bile var maalesef ki… Bu işlemi kendinizin yapmaya çalışması çok sağlıklı olmayacaktır. Buna dikkat etmenizi önemle rica ediyoruz. Çünkü saçınızı yakabilirsiniz hatta bu risk kuaförlerde bile var o yüzden ki bilmediğiniz güvenmediğiniz kuaföre de yaptırmamanız önemli. Sonucundan mutlaka memnun kalacaksınızdır. Tabi eğer uygun şartlarda ve koşullarda gereken önemi ve hassasiyeti gösterirseniz. Göstermediğiniz takdirde saçlarda dökülme, keratinden dolayı deride tahriş olma ihtimali, hatta içinde bulunan kimyasallardan sebep burun kanaması deride kaşıntı vs. şikayetleriniz olabilir.

Bununla birlikte Brezilya fönü zararları ve fön alternatifleri dediğimizde baş ağrısı, baş dönmesi yani kısaca solunum yoluyla ilgili sorunlarla karşılaşılabilinir. Fön alternatifi olarak ; eğer Brezilya fönünü yaptırmayacaksanız düz föz, dalgalı fön, dağınık fön alternatiflerini değerlendirebilir, hangsinin size yakıştığını belirleyebilirsiniz. Bakım özellikle de sa. Bakımı her yaşta, her saçta, her yerde önemli bir detaydır. Kadının kendisini özel, önemli ve güzel hissetmesi için oldukça etkendir. Beylerinde bu bakımdan dikkatleri her zaman kadınların saçları üzerindedir.

Dağınık ve bakımsız saçlara sahip bir eşi varsa erkekler genelde bir bahaneyle uzaklaşabilirler. O yüzden hanımlar siz siz olun saç bakımınızdan tutun da göz, ağız, vücut vs. her türlü bakımınızı gerçeklertirin. O halde saçlardan başlayabiliriz. Brezilya fönü zararları ve alternatifleri sizlere sunduğumuz gibi. Takdir size kalmış. Eğer Brezilya fönü yaptıracak iseniz zararlarını göz önünde bulundurarak yapmanızı ve yine de alternatifleri düşünmenizi öneriyoruz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb