Brezilya Fönü Gerçeği Ve Modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

Brezilya Fönü Gerçeği Ve Modelleri

Brezilya Fönü Gerçeği Ve Modelleri

Brezilya Fönü Gerçeği Ve Modelleri

Brezilya fönü günlük yaşantımıza çektiğiz bir fön şeklidir. Fakat bu isim birçok kuaförlerde ve yabancı ülkelerde çok popüler olduğundan, çok kıvırcık saçları bile hızlı bir şekilde düzleştirme etkisine sahiptir. Bu nedenle, Brezilya fönü çok amaçlı ve çok kullanışlı bir bakım türü olarak algılanmaktadır. Fakat her Brezilya fönü, doğru bir fön modeline girmeyebilir içinde kullanılan, toksit maddeler saçın hızlı bir şekilde düzlenmesine yardımcı olur. Fakat bu saçta istenmeyen yanmalarında ortaya çıkmasını sağlar. Bunun için kuaförünüz size her ne kadar Brezilya fönü dese bile bunu önceden araştırmalı bu bakımı önceden yapanlar ile iletişime geçmelisiniz. Çünkü saçınızın sağlığı her şeyden önemlidir. Saçın yanması ve zarar görmesi sizin canınızı da acıtabilir. Saçınızın yapısına göre hareket etmenizde fayda vardır. Bu nedenle, saçta oluşan hasarlar saçın fön çekmesine izin vermeyebilir. Saçınız föne müsait olmalı bu işi yaparken gönül rahatlığı ile yapmanız gerekir. Brezilya fönü dedikleri brezilya kretainidir. Kullanılan bu madde sayesinde saç inanılmaz derecede düzleşiyor hatta şekilleniyor. Saçınızda var olan bu muhteşemliği yaşamak sizin en doğal haklarınızdan birisidir. Bu nedenle Brezilya fönü gerçeği ve modelleri kullananların yorumları genel olarak hep olumlu yönde nitelendirilmiştir. Brezilya fönü markasına göre değişim gösteren en uygun ,bu fiyatlar altında yapılmaktadır. Bu fiyatlar 250- 750 TL arasında değişimler uygulanır. Burada markaya göre fiyat belirlenmektedir.

nedir-brezilya-fonuBrezilya fönünü yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus, bu işlemi yaptırırken bir uzman olmasına dikkat ediniz. Uzman altında yapılan her işlem her daim daha sağlam olacak, sizi olası tehlikelere kesinlikle atmayacaktır. Brezilya Fönü Zararlı mıdır? Son yıllarda en çok tercih edilen ve istekleri arttıran bu bakım kadınların ilgisini daha fazla artırır hale geldi. Bu nedenle kadınlar bu fönü çektirerek dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarıyorlar. Bu da onların yaşam statüsünde en iyi enerji depoluyor, güne daha enerji dolu girmelerini sağlıyor. Brezilya fönü gerçeği ve modelleri genel olarak kullanılması bayanlarda saça değişik modelleri uygulayarak uzun bir zaman kalıcılığını sürdürme şeklidir. Bayanlar güne nasıl başlarlarsa başlasınlar saç şekillerinin bozulmasından her zaman çok yakınırlar. Bu sitem dolu serzenişlerin ardında hayata küsmek istemez, bunun çeşitli yollarını ararlar. Ülkemizin hemen hemen her kesiminde bir güzellik merkezi ile karşılaşmanız mümkündür. Bu güzellik merkezlerinde kişisel bakım üzerine her şeyi gerçekleştirebilir, muhteşem sonuçlar alabilirsiniz. Siz Brezilyalı kadınların saç üzerinde ki geçmişini bilir misiniz? Eskiden Brezilyalı bayanlar saçlarına Rio karnavalı zamanında çok değişik modeller yaparlardı. Bu modeller çok zor ve üstelik saç üzerinde şahane dururdu. Daha sonra bu bayanların saç modelleri Brezilyada meşhur oldu. Bu fön şekline Brezilya fönü adı verildi. Böylece bu fön bütün dünya’da yayıldı. Özellikle yabancı ülkelerde çok fazla kullanılan, bu fön şimdi Türkiye’nin her güzellik merkezlerinde dudak uçuklatan fiyatlar ile yapılmaktadır. Bu fiyata göre değişiyor. Marka ne kadar iyi olursa doğal olarak fiyatlarda da artışlar sağlanıyor.

Peki, Brezilya fönünü saçlara uygulamak zaralı mıdır?

evde-brezilya-fonuİsterseniz sizleri bu konu hakkında aydınlatalım. Bakalım Brezilya fönü gerçeği ve modelleri saç yapısına göre nasıl değişimlere sebebiyet veriyor hep birlikte öğrenelim. Brezilya Fönünün Saça Zararları Hassas bir saç yapısına sahip iseniz saçınız en küçük boyama işlemlerinde hatta fön işlemlerinde kırılabilir. Bu nedenle kişi saç yapısının bilmeden hareket etmemeli saçın dayanıklılığını analiz etmemelidir. Saç ince teli, ise ve daha önce çok fazla boya sürülerek yıpratılma aşamasına gelmiş ise brezilya fönü toksit maddelerden dolayı saçın güç enerjisini emecektir. Böylece saçta istenmeyen yanmalarda gerçekleşecektir. Brezilya fönünün uygulana bilmesi için birkaç etken madde bu fön üzerinde gerçekleştiğinden saç yapısını yorabilir. Bunun için saçınızı tanımanızda yarar vardır. Saç öyle bir şeydir ki bir anlık hamlede bile size ne olacağını hatırlatamaz. Bazen çok ince değiniz saçın temeli güçlü çıkar. Bunun için siz karar vermeden öce uzmanınızdan fikir alın o sizin saçınızı incelerken saçınıza en iyi gelen modeli ve fön şeklini önceden sizlere bildirecektir.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

brezilya-fonu-zararlimiBrezilya fönündeki en önemli özelliklerden birisi saça uygulanan şeklin kalıcı özelliğidir. Saç uygulanan şekiller hem çok güzel oluyor hem de bunu uzun süre kullanma şansını elde ediyorsunuz. Uzmanların tabirine göre bu uygulama 4 ve ya 6 ay uygulandığı vakit kalıcı özelliğinde de artışlar sağlanıyor. Siz saçınızı yıkasanız bile bu model aynı şekilde uzun zaman kalıcılığını koruyor. Ne kadar muhteşem bir duygu öyle değil mi? Saçınızı yıkadığınız vakit bu uygulamayı en güzel şampuan özleri ile yıkamalı ve en az üç kere şampuan sürülerek saçın iyice yıkanıp yumuşamasından emin olmalısınız. Yıkama ve durulama işleminden saçın derinlemesine temizlendiğinden emin olmanız gerekir. Yıkama işlemi bittikten sonra saçınızı doğal yollar ile kurutunuz. Emici bir havlu ve 15 dakika karda bekletilmesi kuruma işlemini hızlandıracaktır. Eğer hala saçınızda ıslaklık var ise başka bir havlu alarak saçın hızlı ve doğal bir şekilde kurumasına yardımcı olmanız gerekir. Yıkama işlemi saçın yumuşaksı, ipeksi bir şekli almasına katkıda bulunacaktır. Özellikle Brezilya fönü gerçeği ve modelleri  çekmek isteyenlerden iseniz saçınız oldukça temiz olmalı ve yumuşaklığını muhakkak kazanabilmelidir. Brezilya fönünden önce kullanılacak keratin jeli burada en etkili maddedir. Saça fön çekmeden önce bu keratinin saçın üzerinde masaj yöntemi ile her yerine gelecek şekilde uygulanmasıdır. Saç keratini emdiği sürece, saç güç kazanacak ve şekil almaya başlayacaktır. Bu jel olmasa Brezilya fönü de gerçekleşmez. Jeli dilerseniz daha kolay uygulayabilmek için bir fırça yardımı ile saçlarınıza sürebilir, tarama işlemini de aynı zamanda gerçekleştirebilirsiniz. Saçın bütününe keratin uygulamak Brezilya fönünde başarılı sonuçlar vermez. Bunu bir boyama işlemi ile karıştırmayın burada her alacağınız saçta detaylı keratin sürmeniz gerekebilir. Keratini saçın bir kısmına sürdükten sonra yavaş yavaş uygulayın. Her uygulama işleminde brezilya fönünü kullanarak bu işlemi sürdürünüz. Saç yavaş yavaş bütünü şekil alacak kıvama gelecektir.

brezilya-fonu-zarari-nedirBrezilya fönü ile verilen saç şekillerinin uzun etkisi sayesinde sosyal yaşantınızda her kıyafetinize göre popüler bir saç modeline sahip olacaksınız. Sizin tarzınızı yansıtan Brezilya fönü saç bakım modelleri sayesinde kendinize olan özgüveniniz artacaktır. Brezilya fönü çok zahmetli ve etkili bir bakım şeklidir. Saçınızı istediğiniz modelde kullanabilir, zengin duruşunuz ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Bir bayan kendine ne kadar güzel bakarsa o kadar çok dikkat çekecektir. Brezilya Fönünün Kalıcı Etkisi Nedir? Herkesin merak ettiği konu acaba saçıma Brezilya fönünü uygulasam saçım ne derece şekillenir ve etkisi ne kadar sürede kalıcılığını korur sorusu olmaktadır. Bu sorulara takılmak sizin en doğal hakkınızdır. Doğal olarak vereceğiniz paranın da çöpe gitmemesini, saçınızın en kullanılabilir hale gelmesini arzularsınız. Endişelerinizde son derece haklısınız. Bu yüzden sizin içiniz rahatlatacak cevap saçınızı uzun zaman sağlıklı ve şekilli kullanabileceksiniz. Tabi ki bu keratinin markasından ve yapacağınız Brezilya fönünün ustasına göre değişim göstermektedir. Brezilya Fönü Saç Şekilleri Nelerdir? Çok konuşulan ve popülerliğin, sürdüren Brezilya fönü gerçeği ve modellerini de merak eder olduk. Acaba hangi modeller trend modeller arasında yer alıyor ve bayanların en gözde seçimi oluyor? Bütün bu soruların yanıtını az sonra sizler ile paylaşacağım. Brezilya fönü çok eskiye dayanan bir geçmişe sahiptir. Bu geçmişin kültürel değerler açısından da günümüze kadara yaygınlaşması ve arzu edilen bir bakım olarak fenomenliğini i sürdürmesi oldukça güzel bir duygudur. Bu duyguyu yaşayanlar saçlarında var olan güzelliği de doğal olarak keşfedecek sık sık bu fönü yaptırma şeklini kendilerinde bulacaklarıdır. Fakat saçın sağlığı açısından bu fönün 4 ay süre ile yapılması en doğru seçimdir. Saçın sağlığını da düşünmek gerekir. Neden 4 ay size belki uzun bir süre gibi gelebilir. Fakat burada güzel olan, Brezilya fönünün bu ay ve süre içinde etkisini sürdürmesinden kaynaklanmaktadır. Keratinin sağlamış olduğu bu güç sayesinde saç yapınızda bir takım değişiklikler gözlemlenebilir. Brezilya fönü sadece saçı düzleştirme amaçlı kullanılmıyor. Bunun çeşitleri ve şekilleri oldukça fazladır. Bu şekiller tam olarak neler isterseniz hep birlikte öğrenelim.

brezilya-fonu-yapilisiPermalı Saçlara Brezilya Fönünün Etkisi Çoğu bayan, sosyal yaşantısında tercih ettiği permayı bile beğenmeyecek hale gelir.Çünkü perma bir süre sonra kalıcılığını yitirtir hale geliyor saçın kimyasını bozuyor. Permalı saçların saç üzerinde olumlu Etkileri çok azdır. Bunun nedeni kullanılan malzemelerin yoğunluğudur. Bu yoğunluğu en aza indirebilmek için, perma şeklini alacak Brezilya fönünü tercih etmek olacaktır. Brezilya fönü ile kalıcı perma modellerine sahip olabilirsiniz. Bunun daha sağlıklı olmasına katkıda bulunabilirsiniz. Çünkü keratin saçı aynı zamanda besleyerek güçlenmesine vesile oluyor. Permalı saçları sonradan daha esnek bir düzlüğe ancak Brezilya fönü sayesinde gerçekleştirme şansınızın yüksek olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Düz Saçlara Brezilya Fönü İle Şekil Vermek Çoğu bayan saçının aşırı düz olmasından ve şekillenmemesinden oldukça şikâyetçidir. Saçın bu kadar düz olması yüzünden istedikleri saç stillerini de tam olarak kullanamıyorlar. Brezilya fönü sayesinde saç şekillenmek ile kalmayıp, kişinin saç yapısında en gözde modelleri uzun süre yaşamasına aracı oluyor. Düz saçlarda bu modelin kullanılması ve Brezilya fönünün uzun süre kalıcı ve parlak olması bayanların en çok tercih ettiği bakım şeklidir. Düz saçlılar artık saçlarını şekillendirmek için saatlerce aynanın karşısında durma zorunda kalmayacaklar.

Dalgalı Saçlara Kalıcı Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

brezilya-fonu-uygulamalariSaçınız dalgalı fakat şekilsiz duruyorsa Brezilya fönü ile istediğiniz modeli kullanma şansına sahipsiniz. İster dümdüz saçlara uzun bir zaman sahip olun. İsterseniz dalgalı saç modeliniz ile uzun bir süre hoş görünebilirsiniz. Seçim sizin. Eğer saç yapınız fazla yıpranmamış ise ve istediğiniz şekli veremiyorsanız şuan için fırsat ayağınıza geldi. Brezilya fönü sayesinde istediğiniz modeli kullanabilecek parlak ve yumuşaksı şekilli saçlarınız ile gezme hayatınızın rengini değiştireceksiniz. Bazen kalp ritmi en çok insanın kendini mutlu ettiği anlarda değişir ve yaşamayı hisseder. Yıpranmış Saçlara Brezilya Fönü İle Tedavi Etme Saçınızın yıprandığını düşünüyorsanız ve şekil alamadığını sanıyorsanız Brezilya fönü yoğun keratini sayesinde saçınıza hayat kazandırabilir. Saçınız böylece bir yandan beslenirken diğer yanda istediğiniz şekle girecek bu uzunluk süresi ayrıca kalıcılığını devam ettirecektir. Kahkül model brezilya fönü çektirmek isteyenler biraz daha şanslı neden mi? çünkü kahküle uygulanan düzlüğün etkisi en az 6 ay kadar devam etmektedir. Brezilya fönü bilinçli ve uzmanlar tarafından sağlandığında saçınızın yıpranma riski oldukça azdır. Onlar size en gerekli bilgileri vererek Brezilya fönünün faydalarından yararlanma hakkını da sunacaklardır.

Brezilya Fönü Gerçeği Ve Modelleri Resimleri

brezilya-fonu-modelleribrezilya-fonu-nasil-yapilirbrezilya-fonu-nasil-yapilmalibrezilya-fonubrezilya-fonu-modelibrezilya-fonu-evde-yapbrezilya-fonu-kendin-cekbrezilya-fonu-gercegibrezilya-fonu-gercegi-ve-modelleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb