Boyadan Yanan Saçlara Muz Maskesi

Author

Categories

Share

Bayanlarımız saçlarında her zaman değişiklik yapmaktan hoşlanmaktadır. Fakat saçlara uygulanan her işlem özellikle boya, zamanla saça yıpranma etkisi vermektedir. Ayrıca, fön, maşa ve diğer farklı işlemlerde saça zarar veren diğer uygulamalardır. Bunda dolayı da saç bakımınızı düzenli yaptırmak gerekir. Boyadan yıpranan saçlara ise evde kolayca uygulayacağınız muz maskesini yapabilirsiniz.

Öncelikle saçlar vücuda aldığımız vitaminlerle beslendiğini bilmeniz gerekir. Bunun içinde beslenmenize dikkat etmelisiniz. Özellikle B, E, C ve A vitaminlerinden zengin besinleri tüketmelisiniz. Bunun dışında ise evde bakım yapmak istiyorsanız muz maskesini uygulayabilirsiniz.

Boyadan Yanan Saclara Muz Maskesi

Boyadan Yanan Saçlara Muz Maskesi

1 adet muz
1 yemek kaşığı bal

 Muz maskesi uygulanışı:

Muzu çatal yardımı ile püre haline getiriniz. İçine balı ekledikten sonra iyici karıştırınız. Bu karışımı saçınıza sürerek iyice yedirmelisiniz. Yaklaşık olarak 20-30 dk saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı hafif ılık su ile yıkayınız. Daha sonra şampuanınız ile saçınızı temizleyiniz. Böylece kısa sürede boyadan yıpranmış olan saçlarınız canlanacak ve eski sağlığına kavuşacaktır.. Bu maskeyi haftada 3 kez uygulamanız mümkündür.

Boyadan Yanan Saclara Muz Maskesi.1

 

Author

Share