Botox Etkili Yüz Sıkılaştırma Maskesi | Hanımların Dünyası

loading...

Botox Etkili Yüz Sıkılaştırma Maskesi

Botox Etkili Yüz Sıkılaştırma Maskesi

Botox Etkili Yüz Sıkılaştırma Maskesi

Cildimiz de maalesef bizim gibi zamanın etkilerine karşı koyamıyor. Zamanla yüzümüzde kaz ayakları, alın bölgesinde ve dudak bölgesinde kırışıklar oluşabiliyor. Yüzdeki kırışıklıklar gözle görülür olduğundan dolayı kadınları en çok rahatsız eden cilt kırışıklıklarının başında geliyor. Bu sebeple artık yüz germe ve botox işlemleri gittikçe artan bir rağbet görmekte. Fakat doğallıktan ve doğal çözümlerden yana olanlar için bu işlemler istenilen sonucun alınamamama olasılığı, yüze kimyasal enjekte edilmesi ya da bıçak altına yatma korkusu sebebiyle çok sıcak bakılan işlemler değil. Tabi bir de işin parasal kısmı da gündeme gelince artık çoğu kadın yüzündeki kırışıklıklar için doğal ve ekonomik çözümler aramaya başladı.

Eğer sizinde yüzünüzde kaz ayakları, alnınızda minik kırışıklıklar oluşmuş ya da oluşmaya başlamış ise evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz kolay ve botox etkili yüz sıkılaştırma maskesini deneyebilirsiniz. Fakat unutmamak gerek ki, en etkili sonucu bu tarz bakım maskelerini düzenli uyguladığınızda alabilirsiniz. Malzemeler 1 yumurta akı (cildinizi gerecek ve sıkılaştıracaktır) 1 adet limon (cildi aydınlatma ve renk eşitsizlikleriniz düzenleme amaçlı) 1 çay kaşığı doğal bal (cildinizi nemlendirecektir) Yapılışı ve Uygulama Küçük bir kapta malzemelerin tamamını iyice çırpınız. Malzemeler adeta bir köpüklü su görüntüsünü aldığında uygulamaya geçebilirsiniz. Ellerinizin ve cildinizin temiz olması bu maske için çok önemlidir. Bu yüzden uygulamadan önce yüzünüzü ve boynunuzu kullandığınız yüz temizleyicisiyle yıkayınız.

Yüzünüzde kir ve makyaj kalıntısı olmamasına özen gösteriniz. Hazırladığınız karışımı parmak uçlarınızla gözlerinizin etrafı hariç tüm yüzünüze ve boynunuza sürünüz. Maskeyi yüzünüzde 20 dakika bekletiniz. Eğer tam olarak kurumadıysa kuruyana kadar bir süre daha bekletebilirsiniz. Bu işlem sırasında yüzünüzde hafif bir kaşınma ve gerilme hissedebilirsiniz. Maskeniz kuruduktan sonra soğuk su ile maskenizi temizleyebilirsiniz. Soğuk su sıkılaşmış gözenekleri daha fazla sıkılaştıracaktır. Bu yüzden kesinlikle sıcak su kullanılmamalıdır. Sıcak su kullanmak maskenizin etkisini azaltacaktır. Ardından hassas ciltler için olan bir yüz nemlendiricisini yüzünüze uygulayıp gergin ve sağlıklı cildinizin tadını çıkarabilirsiniz. Bu botox etkili yüz sıkılaştırma maskesini haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Botox Etkili Yüz Sıkılaştırma Maskesi Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb