Bosch Siemens Profilo Aynı mı | Hanımların Dünyası

loading...

Bosch Siemens Profilo Aynı mı

Bosch Siemens Profilo Aynı mı

Bosch Siemens Profilo Aynı mı

bosch-siemens-profilo-ayni-midir-1

Bosch siemens profilo aynı mı Beyaz eşya alacak kişiler için en önemli kıstas her zaman fiyat performans oranı olmuştur. Binlerce lira verip uzun yıllar boyunca kullanma amacı taşıdığımız beyaz eşyalarımızın kısa süre içerisinde arızalanması, bu arızayı sık sık tekrarlaması gibi durumlar hiç kimsenin istemeyeceği problemlerdir. Bu nedenle beyaz eşya alacaklar öncelikle alacakları modeller adına bir marka araştırması yapmak zorundadır. Örneğin buzdolabı almaya kadar vermiş olan bir kişi öncelikle kendi ihtiyacını karşılayacak olan ve istediği özellikleri listelemeli ve bu liste çerçevesinde istediği özelliklere sahip olan buzdolaplarını incelemelidir. Bu noktada karşısına Bosch, Siemens, Arçelik, Beko, Profilo, Samsung ve Vestel gibi birçok marka çıkacaktır.

bosch-siemens-profilo-aynimidir

Bu markaların beyaz eşya üretiminde birbirlerine karşı üstünlükleri bulunduğu herkes tarafından bilinirken, bilinmeyen bazı ufak noktalar vardır. Örneğin Arçelik ve Beko aslında aynı markadır. Beko, Arçelik marka ürünlerin Avrupa’da satışını temsil etmektedir. Aynı tesislerde üretilen ve aynı özelliklere sahip olan ürünlerden Arçelik logosu olanlar ülkemizde satılmakta, telaffuzu zor olduğu için Arçelik yerine Beko logosu bulunanlar ise Avrupa’ya ve tüm dünyaya ihraç edilmektedir. Birçok marka için geçerli ortaklıklar Bu noktada bir ürünü sadece logo olarak bulunan markası ile değerlendirmek doğru değildir. Arçelik ve Beko gibi bir anlaşma da Bosch Siemens ve Profilo arasında mevcuttur. Merak edilen bir soru ise Bosch Siemens profilo aynı mı sorusudur. Alman teknoloji devi olan Bosch ve Siemens aslında aynı şirketin markalarıdır.

bosch-siemens-profilo-ayni-midir

Özellikle beyaz eşyalar ve ev teknolojisi konusunda dünyanın en önde gelen, en çok güvenilir ve en uzun ömürlü olan ürünlerini piyasaya süren Bosch ve Siemens aynı şirketin üretimi olduğu için ürünlerinde de benzer malzemeler kullanmaktadır. Bir Bosch marka çamaşır makinesi ile Siemens marka çamaşır makinesini görsel anlamda karşılaştırdığınızda neredeyse aralarında hiçbir fark bulunmadığını görürsünüz. Bunun yanı sıra karşılaştırmanızı teknik detaylar üzerine yoğunlaştırırsanız, yine aynı parçaların büyük çoğunluğunun aynı yerlerde üretildiğini ve montajlandığını görürsünüz. Bu noktada bu ürünler arasında fiyat farkı genellikle ürünün fabrikasından kaynaklı olarak oluşmaktadır.

bosch-siemens-profilo-ayni-midir

Yani Avrupa’da üretilen Bosch marka bir çamaşır makinesi ile Türkiye’deki fabrikalarda üretilen Siemens marka çamaşır makinesi kalite ve ürün açısından birbirinin aynı olabilir, sadece ithal mal olması, işçilik ücreti ve Avrupa’dan taşınma gibi durumlar nedeni ile fiyat farkı oluşabilir. Yine aynı şekilde Avrupa’da üretilen Siemens marka beyaz eşya ile Türkiye’de üretilen Bosch marka beyaz eşyanın fiyat farkının bulunması da aynı sebeptendir. Alt şirketler grubu Dünyada birçok teknolojik malzeme üretim devi başka ülkelerde farklı bütçelere de satışını yapabilmek için alt şirketler kurmaktadır.

bosch-siemens-profilo-aynimidir

Bunun bir örneği de Profilo’dur. Bosch ve Siemens şirket grubunun alt şirketi olan Profilo tamamen ülkemizdeki tesislerde üretilmekte ve genellikle yerli üretim malzemeler kullanılmaktadır. Bu nedenle bir Bosch ya da Siemens marka beyaz eşyanın önemli parçalarında Made In Germany yazısını görürken Profilo ürünlerinde genellikle Made In Turkey yazısını görürsünüz. Genel kanı ve araştırmalar ile Profilo ürünlerinin dayanıklılığının Siemens ve Bosch marka ürünlere kıyasla daha düşük olduğu bilinmektedir. Yine de yerli üretim bir beyaz eşya almak istiyorsanız servis ağının geniş olması ve Bosch ve Siemens markalarının çatısının altında üretilmesi nedeniyle Profilo ürünlerini de tercih edebilirsiniz.

bosch-siemens-profilo-ayni-midir

Bosch Siemens Profilo Aynı mı Resimleri

 

bosch-siemens-profilo-aynimidir-1bosch-siemens-profilo-aynimi-1bosch-siemens-profilo-ayni-mi-1bosch-siemens-profilo-aynimibosch-siemens-profilo-aynimibosch-siemens-profilo-ayni-mibosch-siemens-profilo-ayni-mibosch-siemens-profilo-ayni-mi

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Anonim diyor ki; 1 Şubat 2018 - 01:10
MİSAFİR 2017-10-28 09:46:41
KESİNLİKLE BEYAZ EŞYA DA PROFİLO ÇÜNKÜ DAYANKLI EV ALETİ DİYE HİÇ BİR MARKA DİYEMİYOR ONUN İÇİN PROFİLO KALİTE ÇOK YÜKSEK SERVİS HIZLI

size katılıyorum çevremde 20 yıllık hala kullanılan profilo beyaz eşya çok duyuyorum bizzat akrabalarımdada şahidim ama 20 yıldır hala kullanıyorum denilen bosch ve sıemens hiç duymadım üstelik bunların satışları profilodan daha yüksek olmasına daha çok insan tarafından kullanılmasına rağmen hiç duymadım.

CEVAPLA
MİSAFİR diyor ki; 28 Ekim 2017 - 09:46

KESİNLİKLE BEYAZ EŞYA DA PROFİLO ÇÜNKÜ DAYANKLI EV ALETİ DİYE HİÇ BİR MARKA DİYEMİYOR ONUN İÇİN PROFİLO KALİTE ÇOK YÜKSEK SERVİS HIZLI

CEVAPLA
1

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb