Bonsoir Restaurant Bar Cezayir Sokak (fransız sokağı)

Author

Categories

Share

Bonsoir Restaurant & Bar, projelendirilirken Fransız Sokağı adını alan Cezayir Sokak’ta yer alıyor. Sokak Beyoğlu’nda, Galatasaray Lisesi’nin tam arkasına denk geliyor.

1800’lerin sonundan 1900’lere kadar nice farklı hayata, aşka, tutkuya, hüzne tanıklık etmiş olan onlarca eski yapı, 1900’lerin başında yaşanan sevinçleri unutmuş, sadece hüzünlere tanıklık edercesine çökmüş, yıpranmış halde kaderlerine terkedilmişlerdi.

Oysa ki özlemle yadedilen Beyoğlu’ndaki ilk kahvehaneler, oteller, sinema salonları ve tiyatrolar 19. yüzyılda Fransızlar tarafından kurulmuştu. Osmanlı – Fransız ilişkilerindeki farklı yakınlık nedeniyle, özellikle başkent İstanbul’da önemli bir Fransız etkisi görülmekteydi. Cezayir Sokağı da bu etkiden nasibini almış bölgelerden birisi idi. Örneğin, sokağın sol tarafını kaplayan binaların tümü 1890-1910 yılları arasında İstanbul’da yaşamış olan, Karaköy ve Eminönü rıhtımlarını da inşa eden Fransız müteahhit – mühendis Marius Michel’in eseri…

İstiklal Caddesi’nin ve başka bazı sokakların ön plana çıkması ile uzun süre kaderine terk edilen sokak Afitaş Yapım Şirketi ile Kültür Üniversitesi’nin ortaklaşa geliştirdiği proje ile yeniden hayata döndürüldü. Üstelik belki eskisinden de büyük bir ihtişamla!

Binaların tümü restore edildi, rengarenk boyandı, kaldırım taşları yenilendi ve İstanbul’un kültür, sanat ve eğlence hayatına sağlam bir giriş yaptı. Sokağı süsleyen, havagazı ile çalışan yüz yıllık sokak lambalarını Paris Belediyesi gönderdi. Yer taşları yine Paris’ten gelen mimarlarla ortak çalışılarak düzenlendi.

Kendi özel güvenliği, rahat ve şık ortamı ile Fransız Sokağı Beyoğlu’nda kaliteli eğlence anlayışını arayan herkese bu imkanı sunmakta. Bonsoir Restaurant & Bar olarak böylesi büyüleyici bir atmosfer içinde sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Her gün saat 11:00’de açılan işletmemizde Fransız & Akdeniz mutfağının en lezzetli menülerini tadabilirsiniz.

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise kulüp-bar havasına bürünen işletmemizde sadece damağınıza değil, aynı zamanda eğlenme arzunuza da hitap etmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz fiyat-kalite oranını değerli konuklarımızın lehine en üstte tutabilmek.

Restaurant, bar ve geç saatlerde kulüp havasına bürünen bir mekan… Haftanın her günü dış alanda 19:00-23:00 arasında canlı müzik var. Haftasonlarında iç mekanda da canlı müzik programı yapılıyor.

 

Kredi Kartı Geçerli Otopark Var Ticket Geçerli
Rezervasyon Gerekli Açık Havası Var Alkollü İçki

Author

Share