Biomen Erkek Şampuanı | Hanımların Dünyası

loading...

Biomen Erkek Şampuanı

Biomen Erkek Şampuanı

BİOMEN

Saç bakımı ve saç sağlığı önemlidir. Kalıtsal faktörlerin yanında stres, dengesiz beslenme, hava kirliliği, mevsim değişiklikleri ve kozmetik ürünlerin yanlış veya bilinçsiz kullanılması saç sağlığımızı tehdit eder. Saçlarımızı sağlıklı tutmanın en temel yolu; saç bakımına verilen önemden geçmektedir.

Kadın ile erkeğin saçı yapısal olarak birbirinden farklıdır. Erkek saçındaki çinko ve kalsiyum miktarı kadın saçının yarısı kadardır. Yeni BIOMEN şampuan genç erkeğin en temel iki saç problemini çözmek üzere geliştirilmiştir.

Yeni BIOMEN şampuan içeriğinde saç ve saçlı derimize sayısız faydası olan, saç dökülmesine karşı etkili geliştirilmiş özel Enerji Elementleri ekstre bulunmaktadır. Bu özel ekstre her saç tipi için geliştirilen farklı bitkisel özler ve yağlar ile birleşmektedir.

Geleneksel olarak tedavisi uygulanan elma sirkesi saçlı derideki pH dengesini düzenleyerek kepek oluşumuna neden olan Malassezia bakterisinin üremesini engeller, derideki pullanmalara ve kabarmalara karşı savunma mekanizması oluşturulmasına yardımcı olur.

Yeşilçay

Nemlendirici ve dengeleyici özelliğe sahip yeşil çay, içeriğindeki kateşinler sayesinde saç dökülmesine karşı etkilidir. Antioksidan özelliği ile saçı korur ve parlak görünmesini sağlar.

Kafein

Canlandırıcı özelliğe sahip kafein saç köklerini uyarır. Saçlı deride sirkülasyonu arttırarak saç dökülmesine karşı etkilidir.

Kabak Çekirdeği Yağı

Hassas saç derisi bakımında etkili olan kabak çekirdeği yağının cildi nemlendirici ve koruyucu değeri yüksektir. Saçın ve saçlı derinin sağlıklı olmasına yardımcı olur. Saç dökülmesine karşı etkilidir.

Greyfurt

Arındırıcı ve ferahlatıcı etkiye sahip greyfurt vitamin ve mineral bakımından zengindir. Antioksidan özelliğe sahiptir. Saçlı deride yağlanmayı azaltır. Saç köklerini ve tellerini güçlendirir.

Erkek ve kadın saçı arasındaki farkları belirlemek üzere yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, erkek saçındaki kalsiyum 462 mikrogram/g iken kadın saçında bu miktar 870 mikrogram/g olarak tespit edilmiştir.

Yine aynı araştırmaya göre, çinko miktarı ise erkek saçında 208 mikrogram/g, kadın saçında ise 251 mikrogram/g’dir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

ersin yılmaz diyor ki; 6 Ekim 2017 - 15:00
menderes kaşar 2015-09-30 13:32:13
kardesım ıta edıyorum karsıma kım cıkarsa cıksın benım gıtmedıgım doktor kalmadı kafa 25 adet ınen yapyırdım genede saclarım dokuldu fakat tesadufen markette alıs verıs yaptıgımda kasıyer abı bu urunler ındırımde babalar gunune ozel dedıler ıkı kutu aldım ıkısınede bıtınceye kadar duzenlı kullandım ılk hetapta dokmeye basladı daha sonra meyer cansızları dokuyormus sımdı gelın sac gorun super telefonum bu dıleyen araya bılır 05323373157

hangi şampuan kardeş dökülmeryi kesiyormu

CEVAPLA
orhan diyor ki; 21 Nisan 2017 - 20:24

Siparişi nerde yapılıyor, lütfen yardımcı olur musunuz?

CEVAPLA
Anonim diyor ki; 13 Nisan 2016 - 05:34

Merhaba arkadaşlar ben de bir bayan olarak saç dökülme çok fazla var ve herşeyi demedim olmadı iğneler kürler yağlar maskeler çeşit çeşit şampuanlar hepsini denedim en son biomen. Greyfurt oközlü aldim bir bayan arkadaşım önerdi umarım işe yarar

CEVAPLA
adem diyor ki; 30 Aralık 2015 - 21:46

ARTIK şampuan hiçbir yerde bulamıyorum ve satılıyor adam gibi bir şampuan bulduk oda kalktı ne şimdi bu

CEVAPLA
menderes kaşar diyor ki; 30 Eylül 2015 - 13:32

kardesım ıta edıyorum karsıma kım cıkarsa cıksın benım gıtmedıgım doktor kalmadı kafa 25 adet ınen yapyırdım genede saclarım dokuldu fakat tesadufen markette alıs verıs yaptıgımda kasıyer abı bu urunler ındırımde babalar gunune ozel dedıler ıkı kutu aldım ıkısınede bıtınceye kadar duzenlı kullandım ılk hetapta dokmeye basladı daha sonra meyer cansızları dokuyormus sımdı gelın sac gorun super telefonum bu dıleyen araya bılır 05323373157

CEVAPLA
fırtına diyor ki; 31 Aralık 2014 - 00:45

bioblas ayarında bir şampuan büyük ve fiyatının uygun olması avantajı

CEVAPLA
caner diyor ki; 6 Haziran 2014 - 14:30

evet bende kullanıyorum güzel

CEVAPLA
nazif diyor ki; 15 Mayıs 2014 - 13:46

güzel ve memnunuz… tavsiye ederim

CEVAPLA
rıfat diyor ki; 8 Mayıs 2014 - 15:12

Biomen in en son çıkan siyah kutulu şampuanını kullanıyorum çok memnunum

CEVAPLA
misafir diyor ki; 14 Mart 2014 - 09:59

kullanıyorum ve çok memnunum

CEVAPLA
necait diyor ki; 7 Mart 2014 - 10:21

Genel olarak Biomen den çok memnunuz. Eşimin de saçları normal olduğu için denemek istedi ve aldık. bayan olmasına rağmen dökülmelerini ciddi anlamda önledi.

CEVAPLA
sedat diyor ki; 18 Şubat 2014 - 17:00

ailemizde genetik dökülme olduğu için uzun zamandır 18 yaşımdan beri saç dökülmesi problemi yaşıyordum. Markette Biomen şampunı gördüm ve kullanmaya karar verdm. Genetik dökülmelerde dahi oldukça başarılı bir marka. dökülmelerimden Biomen şampuan sayesinde kurtuldum.

CEVAPLA
edip diyor ki; 3 Şubat 2014 - 16:24

Bu arada şimdi web sitesinden de kontrol ettim. her saç tipine yönelik ürünleri de mevcutmuş.

CEVAPLA
edip diyor ki; 3 Şubat 2014 - 16:23

Kepek ve dökülmemi önleme konusunda neredeyse kullanmadığım ürün kalmamıştı ve hiç bir üründen bu kadar olumlu etki görmemiştim. Tavsiye üzerine Biomen kullandım ve gerçekten süper etkili.

CEVAPLA
AHMET diyor ki; 12 Ocak 2014 - 15:37

arkdadaşlar bende yeni aldım bakalım görçem saçımda yağlanma var ve şampuan kulanınca saçım dökülüyor biomen aldım etkisi inş görçem

CEVAPLA
nazan diyor ki; 18 Eylül 2013 - 11:12

Bir bayan olarak 8 aydır Bıomen şampuanı kullanıyorum. dökülmeyi önleme konusunda birebir

CEVAPLA
Murat YILMAZ diyor ki; 24 Şubat 2013 - 21:14

Kepek ve kafa dersindeki pullanma için denemediğim şampun kalmadı. Bir çözüm bulamadım.
Biomen İsmi ilgimi çekti. üretici firmanın b’ioata olduğunu görünce terddütsüz aldım. biomen kullanamaya başladıktan sonra kepek problemi kalmadı. saç dökülmesi konusunda yorum için daha erken. bakalım göreceğiz.

CEVAPLA
YAĞIZ diyor ki; 19 Temmuz 2012 - 11:23

Biomen’in yeşil çay özlü yeni şampuanını kullanıyorum ve çok memnunum.

CEVAPLA
1

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb