Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Olmalı | Hanımların Dünyası

loading...

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Olmalı

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Olmalı

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Olmalı

 

Eğer bikini bölgesi temizliği nasıl olmalı hakkında pek bir bilginiz yoksa bu siteden yazdığımız yazılardan sizlere bilgiler vereceğiz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bikini bölgesinde bulunan tüyler ergenlikten itibaren başlamaktadır. Bu yüzden de bikini bölgesi temizliği on dört yaştan itibaren başlamıştır. Tüyler tam o yaşlarda çoğunlukla çıkmaya başlamıştır. Ergenliğin başlarında tüyler bikini bölgesinde çıkmaya başlamaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Tüylenmelerden sonra göğüsler büyümeye başlar. Sonra da regl olmaya başlar. Bikini bölgesinde kıllar alınsa bile siyah bir leke bırakır. Bu siyah lekelerin önlemenin yolu da epilasyon yöntemleri ile olabilir. Jilet ve tüy döken krem kullandığınız zaman tüyleri kökünden temizlediği için siyah leke bırakmaktadır. Tamamen tüyleri almalısınız ki siyah leke kalmasın. Bikini bölgesi temizliği nasıl olmalı diye merak ediyorsanız bu sayfadan bilgiler edinebilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Bikini bölgesinin hijyenik olması çok önemlidir. Ama bikini bölgesini derinden temizlerken batık, kızarıklık, sivilce ve iltihaplanma olmamalıdır. Bikini bölgesi hassas yer olduğu için jilet uygulamanızı öneririm. Hatta ağda bile kullanmamalısınız. Sıcak havalarda uygulanan ağda bikini bölgesini yakmaktadır. En iyisi yaz aylarında bikini giyecek olan bayanların epilasyon yöntemi uygulamaları daha uygundur. Epilasyon makinesi tüyleri derinden temizler ve leke bile bırakmaz. Bu şekilde bikini bölgesinde siyah lekeler olmayacak ve sahilde daha rahat edeceksiniz. Ayrıca da kolay hareket etmenizi de sağlayacaktır.

Bikini Bölgesi Temizliği Nasıl Olmalı;Ağdayı da tavsiye ediyorum ama ılık ağda şekli olacak bunu unutmayın. Ilık ağdayı tüylerin üzerine sürün ve beş dakika da beklettikten sonra da çıkarın. Tüylerinizden asla ters çekmeyin. Yoksa bikini bölgesi tahriş olabilir. Ama eğer bikini bölgeniz tahriş olduysa pudra ve pişik kremi sürerek geçirebilirsiniz. Bu sayede bikini bölgesini de kaşınmaktan kurtarabilirsiniz. Yalnız şunu söylemek isterim ki eğer maddi gücünüz varsa bikini bölgesine lazer epilasyon uygulamanızı tavsiye ederim. Lazer epilasyon en az dört en fazla da altı seans sürmektedir. Böylece bikini bölgesi tüylerden tüylerden kurtulacaksınız. Bikini bölgesini asla bakımsız bırakmayın.

Temizliğe ve bakıma özen gösterin ki bikininin aralarından tüyleriniz görünmesin. Yoksa etraftan çok kötü görünürsünüz. Bazı bayanlar bikini bölgesini kuaförlere gidip temizlemektedirler. Bayanlar bikini bölgesini nasıl temizleyeceklerini bilmiyorlar ve kuaföre gidip oradan temizlemeleri için yardım almaktadırlar. Bikini bölgesi hassastır ve kuaföre de pek güvenmeyin. Kuaförde sıcak ağda ile yaparlar hem canınız acır ve hem de bikini bölgesi tahriş olur. Epilasyon aleti ile yapan bayanlar böyle bir sorun ile pek karşılaşmazlar. Çünkü tüylenmeler kökünden geçer ve siyah lekelenmeler de olmaz. Ancak pürüzsüz ve aynı cildiniz gibi güzel görünmesini istiyorsanız o zaman lazerli epilasyon uygulayarak güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde koltuk altu da bir o kadar önemli olmaktadır. Tüylerinizi temizlerken tahriş etmeyecek yöntemler kullanın. Bunu yaparak koltuk altınız ve genital bölgeniz kötü kokmaz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb